Erdoğan’a destek vermemizin en önemli ön şartlarından biri…

Erdogana destek vermemizin en onemli on sartlarindan biri

28 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek veren Sinan Ogan, Mehmet Şimşek’in hazine ve maliye bakanlığına atanmasına ilişkin yaptığı paylaşıma dikkat çekti.

‘NORMALLEŞME ADIMLARINI GÖRECEĞİZ’

Oğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sayın Erdoğan’a ikinci tur seçimlerde desteğimizin en önemli ön koşullarından biri, ‘faiz sebebi, ‘enflasyon’ politikalarının sonucu olan siyasetten vazgeçmekti. son yıllarda hayata geçirilen ve uluslararası standartlara uygun ekonomi politikaları uygulamaya başlamaktır.” kullanarak, kaydetti:

“Mehmet Şimşek’in yeni kabinede göreve başlamasıyla birlikte inşallah en kısa sürede ekonomide normalleşme adımlarını göreceğiz…”

Sinan Ogan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Nureddin Nebati’den göreve gelmesinin ardından yaptığı konuşmanın videosunu da ekledi.

ŞİMŞEK NEBATİ’DEN DEVAM

Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek, bakanlıkta düzenlenen törenle görevi Nureddin Nebati’den devraldı. Göreve gelen Mehmet Şimşek’in ifadeleri şöyle:

“Bayrak yarışında ve hizmette bu değerli emaneti bana emanet eden Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Dünyanın hızla büyüdüğü bir dönemde görevini büyük bir özveriyle yürüten Bakanımıza teşekkür ediyorum.” zorluklar devam ediyor ve deprem felaketi yaşanıyor.Bakanımızı başarı çabalarından dolayı tebrik ediyorum.Hükümetimizin temel amacı toplumsal refahtır.Şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve uluslararası standartlara uygunluk, bu hedefe ulaşmak için temel ilkelerimiz olacaktır. bir sonraki dönem

“TEK HANELİ ENFLASYONU DÜŞÜRMEK ÇOK ÖNEMLİ”

Türkiye’nin rasyonel zemine dönmekten başka çaresi yok. Küresel zorlukların ve jeopolitik gerilimlerin tırmandığı bir dönemde kurumsal kalitemizi ve kapasitemizi güçlendirerek makro-finansal istikrarı ön planda tutacağız. Vakit kaybetmeden ara dönem program çalışmalarımıza başlayacağız. Fiyat istikrarı temel hedefimiz olacaktır. Orta vadede enflasyonun tek haneli rakamlara düşürülmesi ülkemiz için hayati önem taşımaktadır. Maliye politikası ve yapısal reformlarla Merkez Bankamızın enflasyonla mücadelesine destek olmak temel politikamız olacaktır. Koordinasyon içinde, güçlü bir koordinasyonla çalışmalarımızı yürüteceğiz.”

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy