Fenerbahçe Stadyumu’nun ismi Atatürk Stadyumu oluyor

1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya, Cumhuriyetin 100’üncü senesinde Fenerbahçe Stadyumu’nun adının Atatürk Stadyumu olmasını talep etti. Ali Koç’tan öğrenci yeşil ışık geldi.

Abone ol

1907 Fenerbahçe Derneği’nin 30’uncu Yıl Kutlaması, Ataşehir’de düzenlendi.

Organizasyonda 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nun adının Cumhuriyetin 100’üncü senesinde Atatürk Stadyumu olmasını talep etti. Derneğin bir araya gelmiş olduğu gecede meydana getirilen bu tavsiye, salonda bulunan sarı-lacivertli yandaş tarafınca dakikalarca ayakta alkışlandı.

Başkan Ali Koç, bu talebin arkasından yapmış olduğu konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Varsanız ikimiz de varız”

“1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya oldukça mühim bir noktaya değindi. Birkaç senedir ara sıra Yüksek Divan Kurulu toplantılarında da dile getirildi. Kurultay üyelerinden de mektuplar almaya başladık. Mevzuata gore stat ismi yönetim kararıyla değişmiş olur. Ikimiz de bunu yaparız. Talebin sonuna kadar arkasındayız. Tüm kurultay üyelerimize ve taraftarlarımıza sesleniyorum; arzuyu, isteği 100’üncü yıl tamamlanmadan kim bilir 29 Ekim 2023’de hayata geçirelim. Varsanız ikimiz de varız. Bunu yapmak için Saracoğlu ailesiyle görüşeceğiz.”

Ali Koç’un açıklamalarının arkasından Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar’da Twitter hesabından açıklamalarda bulunmuş oldu.

“Salondan büyük alkış aldı”

Uğur Dündar, “Başkanımız Ali Koç, bu öneriyi 29 Ekim 2023 de, tüm Fenerbahçe toplumunun desteğiyle hayata geçirmeyi istediklerini belirtince salondan büyük alkış aldı.” ifadelerini kullandı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy