Filistinli eşcinsel başı kesilmiş halde bulundu

filistinli escinsel basi kesilmis halde bulundu

Batı Şeria’da 25 yaşındaki Filistinli bir eşcinsel başı kesilmiş halde yol kenarında bulundu. Ahmed Ebu Murkiye’nin cinsel kimliği sebebiyle baskıdan kaçmaya çalmış olduğu ve İsrail’e giderek sığınma başvurusunda bulunmuş olduğu ortaya çıktı.

Murkiye’nin Batı Şeria’nın El Halil kentine iyi mi getirildiğinin bilinmediğini söyleyen polis yetkilileri, Associated Press ajansına yaptıkları açıklamada, başı gövdesinden ayrılmış cesedin, ailesinin oturmuş olduğu eve yakın bir yerde bulunduğunu söylemiş oldu.

Vakayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Ebu Murkiye’nin parçalanmış cesedinin fotoğraflarını çeken Filistinliler, görüntüleri toplumsal medya ve WhatsApp gruplarında paylaştı. Söz mevzusu görüntüler ondan sonra toplumsal medyadan kaldırıldı. 

Murkiye’nin bir yakını Filistin radyosu Al Karama’ya yapmış olduğu açıklamada vakası “oldukca çirkin bir kabahat” olarak vasıflandırdı. Aile de ölen oğuları için ‘mutsuz olduklarını’ belirten bir ileti yayınladı.

İsrail’deki LGBTQ örgütleri de Murkiye’yi tanıdıklarını ve Filistin topraklarından çıkmak için geçmişte savaşım verdiğini deklare etti.

AP’ye konuşan İsrailli LGBT hakları örgütü Al Muhtalef’in kurucusu Rita Petrenko, ölen Filistinli ile 2020’de tanıştığında Murkiye’nin yüzünde belirgin bir korku gördüğünü söylüyor.

Murkiye’nin, kendi ailesi ve akrabaları tarafınca tehdit edildiğini ve kendini güvende hissetmediğini söyleyen Petrenko, Murkiye’nin Tel Aviv’den El Halil’e iyi mi geldiği mevzusunda hiçbir fikri olmadığını belirtti.

Eşcinsellik, Filistin topraklarında tabu olmaya devam ediyor. İsrail’de yaşayan birçok Arap eşcinsel de kendi memleketlerinde sertlik ve dışlanma ile karşı karşıya.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy