Fort Worth kuraklık koşullarında mı?


Downtown Fort Worth ve Trinity Nehri, 3 Eylül 2021 Cuma günü güneş batarken görülebilir.

Downtown Fort Worth ve Trinity Nehri, 3 Eylül 2021 Cuma günü güneş batarken görülebilir.

[email protected]

Bu yıl Teksaslılar, Fort Worth’daki Ulusal Hava Servisi’nin Salı’dan Cumartesi’ye 100’lerde sıcaklıkları tahmin etmesiyle üstün dereceli kıran ısıyı görmüş oldu ve hissetti.

Haziran ayı süresince MedStar, ısı endeksi sebebiyle birkaç şiddetli hava protokolü uyguladı. Bir MedStar sözcüsü, 1 Mayıs ile 12 Haziran 2021 tarihleri ​​içinde 59 ısıyla ilgili hastanın alındığını söylemiş oldu. Bu yıl, aynı vakit diliminde MedStar, önceki yıla bakılırsa 10 daha ciddi olay ile 181 hasta görmüş oldu.

Pazartesi günü, Ulusal Hava Servisi, I-35’in doğusunda bir ısı uyarısı yayınladı ve sakinlere susuz kalmalarını, açık renkli giysiler giymelerini, dışarıda uzun süre kalmaktan kaçınmalarını ve ufak evlatların ve evcil hayvanların olduğundan güvenli olmak için arabaların arka koltuklarını denetim etmelerini tavsiye etti. geride kalmadı.

ISI BOŞALTMA VS. SICAK ÇARPMASI

Isı bitkinliği, vücudun aşırı terleme, bilhassa de ağır fizyolojik emek yada egzersiz kanalıyla oldukca oranda su ve tuz kaybetmesidir. Semptomlar kas krampları, solgunluk, terleme, bulantı ve kusmayı ihtiva eder. MedStar’a bakılırsa, çocuklar ve yaşlılar bilhassa hassastır.

Tanıdığınız biriyseniz, ısı bitkinliği yaşıyorsanız, Ulusal Hava Durumu Servisi daha serin bir bölgeye taşınmanızı, giysilerinizi gevşetmenizi ve soğuk su içmenizi önerir. Emareler düzelmezse, tıbbi yardım alın.

Sıcak çarpması, vücudun uzun ve yoğun bir halde ısıya maruz kalması ve kendini soğutma kabiliyetini kaybetmesidir. Bu yaşamı tehdit eden bir sorundur. MedStar’a bakılırsa, sıcak çarpmasının ortak emareleri içinde kafa karışıklığı, kusma, terlemede değişim, sıcak ve kızarmış cilt, süratli kalp atış hızı, terlemede azalma, nefes darlığı, idrara çıkmada azalma, vücut ısısında artış ve hatta kasılmalar sayılabilir.

Sıcak çarpması tıbbi bir acil durumdur – siz yada tanıdığınız biri sıcak çarpması semptomları yaşamaya başlarsa derhal 911’i arayın.

Daha fazlası: Şimal Teksas’ta bu yaz güneşte eğlenmek için bu ipuçlarıyla ısı yorgunluğunu önleyin

Fort Worth kuraklığa yakın mı?

13 Haziran itibariyle, Fort Worth kuraklık içinde değil. Fort Worth Su Departmanı sözcüsü, şehrin su tedarik seviyelerine dayalı fiil tetikleyicileri olan bir kuraklık planı bulunduğunu, sadece Fort Worth’un hemen hemen ilk tetikleyiciye yakın olmadığını söylemiş oldu.

Dallas’taki Texas A&M AgriLife Araştırma ve Uzatma Merkezi’ne bakılırsa, yazları peyzajı sulamak, bilhassa kurak dönemlerde temellerin çatlamasını önlemenin anahtarıdır.

İşte üç aşamalı kuraklık tepkisi hakkında bilmeniz gerekenler.

Birinci Aşama: Su İzleme

Kent genelinde yada belirli bir bölgede su talebi, birbirini takip eden üç gün süresince güvenilir dağıtım kapasitesinin %90’ına ulaştığında yada bu kapasiteyi aştığında bir su nöbeti devreye alınır.

Saat ek olarak teslimat kapasitesi nedenleriyle, büyük su sistemi arızaları ve su kirliliği sebebiyle devreye alındı.

Tarrant Bölgesel Su Bölgesi, batı ve doğu bölme rezervuarlarındaki toplam ham su kaynağının koruma deposunun %75’inin altına düşmesi de dahil olmak suretiyle, benzer nedenlerle bir su nöbeti uygular.

Birinci aşamada su saatinde su kullanımı %5 oranında azaltılır sadece gerekirse sayı artırılabilir.

Su nöbeti altında, yağmurlama yada sulama sistemi kullanan sakinler haftada iki sulama günü ile sınırlıdır ve saat 10.00 – 18.00 saatleri haricinde sulamak zorundadırlar.

Sonu çift sayı ile biten konut adresleri çarşamba ve cumartesi günleri sulanabilirken, tek sayı ile biten konutlar perşembe ve pazar günleri sulama yapabilir.

Çimler ve çevre düzenlemesi, herhangi bigün, herhangi bir zamanda, bir el hortumu, damlama sulama, bir sağanak hortumu yada ağaç fıskiyesi kullanılarak sulanabilir. Şehrin Kuraklık Acil Durum ve Acil Su Yönetim Planına bakılırsa bu, yapısal temellerin ve ağaçların korunmasına izin veriyor.

Bu aşamada vasıta yıkama, süratli durulamalar için elde tutulan bir kova yada pozitif basınçlı kapatma başlığı ile donatılmış elde tutulan bir hortumun kullanımı ile sınırlıdır.

Su nöbetinde sakinlerin, yapısal bütünlük, muntazam çalıştırma ve bakım için kafi su seviyelerini korumak ve kamu güvenliği riski oluşturan bir problemi hafifletmek haricinde havuzları ve jakuzileri doldurmaları, boşaltmaları yada tekrardan doldurmaları önerilmez.

İkinci aşama: Su Uyarısı

Bir su uyarısı verebilmek için, su talebinin hem kent genelinde hem de yoğun alanlarda üç ardışık gün süresince güvenilir dağıtım kapasitesinin %95’ine yetişmesi yada aşması gerekir.

TRWD, batı ve doğu kısmı rezervuarlarındaki toplam su deposu, koruma deposunun %60’ının altına düşerse ikinci aşamayı başlatır.

Bir su uyarısında, su kullanımı bir yağmurlama yada sulama sistemi kullanılarak haftada bir kez peyzaj sulamasıyla %10 oranında azaltılacaktır. Acil durum planına bakılırsa, araziler herhangi bigün ve saatte bir el hortumu, damlama sulama, sağanak hortumu yada ağaç fıskiyesi kullanılarak sulanabilir.

Üçüncü Aşama: Acil Su Kullanımı

Bu aşama, kent genelinde yada belirli bir kısımdaki su talebinin bigün için güvenilir dağıtım kapasitesinin %98’ine yetişmesi yada bu oranı aşması durumunda devreye alınır. TRWD, rezervuarlarındaki toplam su deposu, koruma amaçlı depolamanın %60’ının altına düşerse ikinci aşamayı yürürlüğe koyar.

Üçüncü aşamada, su kullanımı %20 oranında azaltılır. Acil su kullanımı aşamasında, parklar, golf sahaları ve spor sahaları da dahil olmak suretiyle, el tipi yada sağma hortumu haricinde peyzaj sulama yasaktır.

Fort Worth Yıldız-Telegram’dan ilgili hikayeler

Megan Cardona'nın Profil Resmi

Megan Cardona, Yıldız-Telegram’da siyaset, hükümet programları, topluluk kaynakları ve Tarrant County ve Şimal Teksas’ta sakinlerin günlük yaşamda gezinmelerine destek olmak için daha fazlasını kapsayan bir hizmet gazeteciliği muhabiridir. Arlington’daki Texas Üniversitesi’nden 2020’de mezun oldu ve burada kampüs gazetesi The Shorthorn’da iki yıl çalıştı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy