Fort Worth’da ev satın almak için bazı kullanışlı araçlar

[ad_1]

Arzın tarihsel olarak düşük olduğu Fort Worth'da satılık bir ev.

Arzın tarihsel olarak düşük olduğu Fort Worth’da satılık bir ev.

[email protected]

DEVAMINI OKU


Faiz oranları Fort Worth’un sıcak konut piyasasını soğutmaya başlıyor

Bir balonun içinde miyiz? Fiyatlar ne süre düşecek? Bekleyeyim mi? Emlakçılar ve araştırmacılar, Fort Worth’un konut piyasasıyla ilgili yakıcı soruları tartıyor.


Alıcılar toplumsal mesafeyi korurken yayılacak bölgeler aramaya başlayınca, COVID-19 salgını ev sahipliğinin önemini tekrardan canlandırdı.

Buna, borçlanmanın karşılanabilirliğini artıran tarihsel olarak düşük faiz oranlarını ilave edin ve oldukça geçmeden talep arzı geride bıraktı.

Şiddetli rekabete karşın, emlakçılar, yeni bir ev için arama yaparken ve tekliflerde bulunurken alıcıların öne çıkması için hala yollar bulunduğunu söylüyor.

En iyi faiz oranını iyi mi alabilirim?

Alışveriş yapmak istiyorsunuz.

Federal Konut İdaresi, oldukça çeşitli borç verenlerden ve ipotek kredisi verenler, bankalar yada kredi birlikleri benzer biçimde değişik kredi kuruluşlarından teklif almanızı önerir. Ağır yükleri sizin yerinize yapması için bir ipotek komisyoncusu da kullanabilirsiniz.

Daha yüksek bir peşinat ödeyebiliyorsanız, bazı borç verenler size daha düşük bir faiz oranı verecektir.

Emlakçılar ek olarak, hayalinizdeki eve girmenize destek olmak için size en iyi oranı ve en iyi kredi koşullarını verecek doğru ipotek kredi kuruluşunu bulmanıza destek olmak için sizinle beraber çalışacaklardır.

Devamlı ön onay alın

Latoya Williams, 12 senedir Fort Worth’da Emlakçıdır. Bir ev aramaya başlamadan ilkin müşterilerinin tüm finansal evraklarını daima almalarını sağlar.

Williams, “Bu şekilde tek yapmanız ihtiyaç duyulan kelimenin tam anlamıyla bir evi prize takmak” dedi.

Ön onaya haiz olmak, ne kadar ev alabileceğinizi anlamanıza destek sağlar ve bu da ev aramanıza rehberlik edebilir.

Ek olarak kapanış sürecini hızlandırarak satıcılar için daha çekici olmanızı sağlar. Bu, bilhassa borç verme sürecinden geçmek zorunda olmayan tüm nakit alıcılara karşı rekabet ettiğinizde önemlidir.

Değerleme Feragatı

Belirli nitelikleri karşılıyorsanız, değerleme feragatnamesi geleneksel ipotekler için bir seçenek olabilir.

Çoğu zaman bir peşinatta minimum %20’lik bir kesinti yapmanız gerekir ve borç vereninizin Fannie Mae yada Freddie Mac’ten otomatik bir sigortalama sistemi kullanımı gerekir.

Fort Worth Emlakçısı Patty Williamson, deneyimli bir emlakçının değerleme feragatnamesi alma sürecinde size rehberlik edebileceğini söylemiş oldu.

Bu feragatler, bir evin kapanması için ihtiyaç duyulan süreyi hızlandırabilir ve bu da alıcıları satıcılar için daha çekici hale getirebilir, dedi.

Ekspertizden feragat etmenin dezavantajı, evinizin değerinden daha fazlasını ödeyebilmenizdir.

Karşı karşıya bir değerleme uzmanı, evinizin temeli yada güncellenmesi ihtiyaç duyulan eski cihazlarla ilgili problemler bulabilir. Satış zamanı ulaştığında bu bir mesele olabilir. Sadece bir süre evde kalacaksanız bu sorunları çözebilirsiniz.

Durağan(durgun) ve ayarlanabilir oranlı ipotek

Ayarlanabilir oranlı ipotekler çoğu zaman durağan(durgun) oranlı ipoteklerden daha düşük faiz oranlarına haizdir ve bu da onları bazı ev alıcıları için daha uygun maliyetli hale getirir.

Sadece, bu oran yalnızca, çoğu zaman beş yada 10 yıl olan belirli bir dönemde kilitlenir.

2008 mali krizi esnasında, birçok ev sahibi, oranları ayarlandığında artık ödemeyi karşılayamaz hale ulaştığında evlerini yitirdi.

Sadece, bir Fort Worth Emlakçısı olan Shelby Kimball, oran değişmeden ilkin kredinizi tekrardan finanse edebileceğinizi söylemiş oldu. Bu, öngörülebilir aylık ödemelerle daha düşük bir oran tutmanıza olanak tanır

Durağan(durgun) oranlı ipotek ile aylık ödemeleriniz değişmez. Bunun tek istisnası, emlak vergilerinizdir; mülkünüzün kıymeti artarsa ​​yada vergi oranı yükselirse aylık ödemelerinizi artırabilir.

Değişik kredi türleri

Devlet Kredileri: Bunlar, Federal Konut İdaresi, Gazi İşleri Bakanlığı yada ABD Ziraat Bakanlığı tarafınca sigortalanan kredilerdir.

Bu kredilerin faydası, onaylanmak için ya düşük ya da bazı durumlarda asla peşinat bırakmanıza izin vermeleridir.

Ekli bazı dizelerle geliyorlar.

USDA kredileri, belirlenmiş bir kırsal hizmet bölgesinde olmanızı gerektirir.

Bu, Fort Worth ve Tarrant kazasının çoğunu erişilemez hale getiriyor, sadece Godley benzer biçimde Johnson County’nin bazı kısımları bu tür bir krediye hak kazanıyor.

Bir çok kredi, %10’dan daha azca bir peşinat ödemeniz durumunda ipotek sigortası ödemenizi gerektirir, sadece geleneksel ipoteklerin aksine, FHA kredileri, evinizin orijinal değerinin %20’sini ödedikten sonrasında bile sigorta ödemeye devam etmenizi gerektirir.

FHA kredilerinde ek olarak evin yapısal olarak sağlam ve yaşanabilir olduğundan güvenli olmak için denetim gereksinimleri vardır.

Yapısal olarak sağlam bir evde yaşamak mühim olsa da, araştırma kapanış sürecini çizerken bazı satıcılar bu süreçten kapatılabilir.

Geleneksel ipotek: Bu krediler devlet tarafınca sigortalanmaz ve çoğu zaman daha yüksek bir peşinat ve kredi puanı gerektirir.

Pozitif yanları, devlet destekli krediler kadar oldukça gereksinimi olmaması ve sizi bir ev satın alırken ekspertiz feragatnamesine uygun hale getirebilmeleridir.

Geleneksel ipotekler ek olarak, borçluların evlerinin satın alma fiyatının %20’sini ödediklerinde ipotek sigortası ödemeyi bırakmalarına da olanak tanır.

Mesela, 350.000$’lık bir ev satın aldıysanız, sadece peşinat olarak yalnızca %10’luk bir ödemeyi karşılayabiliyorsanız, evinizde %20 özsermaye oluşturana kadar ipotek sigortası ödersiniz.

Bu, peşinatınızın ve krediniz için ödediğiniz anaparanın satın alma fiyatının %20’si olduğu anlamına gelir.

15 senelik ve 30 senelik terimler: Özetle, 15 senelik bir ipotekle, 30 senelik bir ipotekten daha çok aylık ödeme yapacaksınız.

Bu yüksek aylık ödemeyi karşılayabiliyorsanız, evinizi oldukça daha süratli ödeyebilirsiniz. Bu, daha azca faiz ödeyeceğiniz ve çoğu zaman daha düşük bir faiz oranına haiz olarak tutum edeceğiniz anlamına gelir.

Haziran ortasında 15 senelik bir ipotek için averaj faiz oranı, 30 senelik bir ipotek için %5,78’e kıyasla %4,81 idi.

350.000$’lık bir ipotek için, 15 senelik bir vade size ayda ek 614$’a mal olacak, sadece 30 senelik bir vadeye kıyasla size 245.718$ faiz tasarrufu elde edecektir.

satın alma noktaları

Puan satın almak, ipoteğinizde daha düşük bir faiz oranı elde etmenin bir yoludur. Bir puan çoğu zaman size faiz oranınızda %0,25 indirim sağlar.

Mesela, %5,78 faiz oranıyla bir ipotek üstünden bir puan satın aldıysanız, kredinizin ömrü süresince yeni faiz oranınız %5,53 olacaktır.

Bir puanın maliyeti, ödünç aldığınız miktarın %1’idir, kısaca 350.000$’lık bir kredi için 3.500$’a mal olur.

Daha düşük bir faiz oranına haiz olmak, ipoteğiniz için her ay daha azca ödeme yapacağınız anlamına gelir, sadece, puan için ödediğiniz tutarı bile kırmanın ne kadar süreceğini düşünmek önemlidir.

30 senelik durağan(durgun) oranlı 350.000$’lık bir ipotekte aylık ödeme, %5.78 faiz oranıyla 2.049$’dır. Aynı ipotek için %5,53 faiz oranıyla 1.994$, kısaca ayda 55$ tutum ediyorsunuz.

İndirimli faizi ödedikten sonrasında bile kırılması kabaca 5,3 yıl sürecek, bu yüzden evinizde bundan daha uzun süre kalacaksanız, bu sizin için mantıklı olabilir.

Daha azca süre orada kalacaksanız yada evinizde ne kadar süre kalacağınızdan güvenli değilseniz, puan satın almanız mantıklı olmayabilir.

Fort Worth Yıldız-Telegram’dan ilgili hikayeler

Harrison Mantas'ın Profil Resmi

Harrison Mantas, Fort Worth’un hükümetini, kurumlarını ve insanlarını kapsar. Daha ilkin Florida, St. Petersburg’daki Poynter Enstitüsü’nde gerçek kontrolü ve yanlış bilgilendirmenin yanı sıra Phoenix, Arizona ve Washington, DC’deki mahalli, eyalet ve federal politikaları ele aldı. Fort Worth’lılar neler bulunduğunu anlıyor. Kendisine [email protected] adresinden, Twitter @HarrisonMantas adresinden yada 817-390-7040 numaralı telefondan e-posta ile ulaşın.

Comments are closed.