Fort Worth’da ucuz çocuk bakımı bulma


4 yaşındaki Mariam Mahmoud, 10 Şubat 2022'de Euless'teki Mid-Cities Head Start'ta yakın zamanda yenilenmiş sınıfta oynuyor. Okul binası, 2021 kış fırtınasında binayı su bastıktan bir yıl sonra yeniden açıldı.

4 yaşındaki Mariam Mahmoud, 10 Şubat 2022’de Euless’teki Mid-Cities Head Start’ta kısa sürede yenilenmiş sınıfta oynuyor. Okul binası, 2021 kış fırtınasında binayı su bastıktan bir yıl sonrasında tekrardan açıldı.

[email protected]

Okul bitti ve bu, çalışan ebeveynlerin ailelerinin gereksinimlerini karşılayan çocuk bakımı araması gerektiği anlamına geliyor.

Kaliteli çocuk bakımı size gönül rahatlığı sağlarken, Fort Worth anne babaları için pahalı olabilir. Sadece seçeneklerinizi keşfettiğinizde, bulabildiğiniz uygun fiyatlı çocuk bakımına şaşırabilirsiniz. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve devlet kurumları, çocuklarınızın yeni beceriler öğrenmesine, eğlenmesine ve arkadaşlıklar kurmasına destek olacak seçenekler sunar – hepsi bir bütçeyle.

İlk olarak, ne kadar harcama yapabileceğinizi bilmek seçeneklerinizi değerlendirmenize destek olacaktır. Bütçenizi öğrendikten sonrasında, birazcık planlama ve araştırma uzun bir yol kat edecektir.

İşte bazı uygun fiyatlı çocuk bakımı seçenekleri ve maliyetlerinizi düşürmenin yolları.

Fort Worth’ta çocuk bakıcısı maliyeti ne kadardır?

Nanny Lane’e bakılırsa, Fort Worth’daki bir çocuk bakım sağlayıcısının averaj saatlik tutarı saatte 12.96 dolar. Bir çocuk bakım sağlayıcısının averaj brüt haftalık maaşı 453,60 dolardır. Çocuk bakımının size ne kadara mal olacağını öğrenmek için bir hesap makinesi kullanın.

Tarrant İlçesi için İş Gücü Çözümleri

Workforce Solutions, düşük gelirli aileler için sübvansiyonlu çocuk bakımı hizmetleri sağlar. Çalışmak, iş aramak yada eğitim yada öğretime katılmak için çocuk bakımına gerekseme duyan anne babalar uygundur.

Child Care Associates, Tarrant County’deki Workforce Solutions için Çocuk Bakımı Yönetim Hizmetleri yüklenicisidir. Workforce Solutions, programı Tarrant County’deki uygun ailelere çocuk bakımı satın almak için kullanıyor.

Bir çok ebeveynin, ücretleri ailenin aylık brüt gelirinin bir yüzdesi olarak çocuk bakımı maliyetine katkıda bulunması gerekir. Uygun olup olmadığınızı görmek için tarrantcountyccms.org/home/parents/application/ adresini ziyaret edin yada uygunluk belgesine bakın. Akredite çocuk bakımı sağlayıcılarının tam sıralaması için CCMS internet sayfasını ziyaret edin.

Tarrant County CCMS, 305 NE Loop 820 #1, Hurst adresinde, hafta içi 08:00 – 17:00 saatleri içinde açıktır. Daha çok informasyon için 817-831-0374 numaralı telefonu arayın.

Texas Aile ve Koruyucu Hizmetler Departmanı tarafınca düzenlenen üç tür çocuk bakımı vardır:

 • Lisanslı Çocuk Bakım Merkezleri
 • Lisanslı Çocuk Bakım Evleri
 • Kayıtlı Çocuk Bakım Evleri

DFPS’nin internet sayfasında devamlı bir çocuk bakımı sağlayıcısının araştırma kaydını deneyin. Aileniz için doğru sağlayıcıyı bulmak için, İngilizce yada İspanyolca bir denetim sıralaması indirip yanınıza alın ve ziyaret ettiğiniz her çocuk bakım tesisini yada kayıtlı aile evini derecelendirmek için kullanın.

Workforce Solutions hakkında daha çok informasyon için web sitesinin söyleşi kutusuna adınızı, posta kodunuzu ve sorunuzu girin.

Çocuk Bakım Ortakları

Şimal Teksas’taki en büyük çocuk gelişim programlarından kabul edilen Child Care Associates, düşük gelirli ailelerin kaliteli çocuk bakımı maliyetini karşılamalarına destek verir. Merkezi Fort Worth’da 3000 E. Belknap St’de bulunan müessese, erken eğitim programları ve mali yardım sağlamaktadır. Daha çok informasyon için 817-838-0055 numaralı telefonu arayın.

Head Start (3-5 yaş) ve Early Head Start (0-3 yaş), düşük gelirli çocuklar ve aileleri için ulusal olarak finanse edilen iki erken eğitim programıdır. CCA, uygun ailelere ücretsiz bir şekilde tam gün, kampüs tabanlı programlar sunar (08:00 – 15:00, bazı siteler ise 6:30 – 18:00 saatleri içinde uzatılmış saatler sunar).

Her iki program da, bu kaynakları sunarken, çocuğunuzun gelişimine kıymet veren, çocuk merkezli, oyun odaklı bir eğitim sunar:

 • Toplumsal, duygusal, fizyolojik, akıl yürütme ve yaratıcı yaşam becerilerini destekleyen öğrenme deneyimleri
 • Kuvvetli öğretmen-çocuk etkileşimi
 • Besleyici kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalıklar
 • Günlük fizyolojik aktivite ve açık havada oyun
 • Engellilik ve davranışsal sıhhat hizmetlerine yönlendirmeler ve yerinde teslimat
 • Ev tabanlı öğrenmeyi, destekleyici ebeveynliği ve sosyal-duygusal gelişimi güçlendirmek için ev ziyaretleri
 • Anne babaları ve aileleri içeren etkinlikler
 • Hususi bakıma muhtaç küçüklere yönelik hizmetler

İlk Başlama Uygunluğu:

 • Çocuk 1 Eylül’e kadar minimum 3 yaşlarında
 • Hane geliri (%100 yoksulluk seviyesi)
 • Evsiz
 • Koruyucu bakım
 • Kamu yardımı (YALNIZCA TANF ve SGK)

Erken Başlama ve Ev Ziyareti Uygunluğu:

 • Çocuk 1 Eylül’e kadar 3 yaşından ufak olmalıdır
 • Hane geliri (%100 yoksulluk seviyesi)
 • Evsiz
 • Koruyucu bakım
 • Kamu yardımı (YALNIZCA TANF ve SGK)

Öteki Nitelikler:

 • Engellilik (LEA ve Kısım B standartlarında tanımlandığı benzer biçimde)

Hane gelir durumuna ek olarak, CCA Head Start, genç anne babaları olan ailelere ve öteki risk altındaki faktörlere haiz ailelere öncelik verir. Size yakın bir yer bulmak için CCA internet sayfasını ziyaret edin. İngilizce yada İspanyolca bir biçim doldurarak başvurun.

Aşağıdakilerin tümü geçerliyse, çocuk bakımı için mali yardım almaya hak kazanırsınız:

 • 0-12 yaş arası (yada engelli ise 19 yaşına kadar) bir çocuk için çocuk bakımına ihtiyacınız var.
 • Bakıma muhtaç çocuk evde sizinle beraber yaşıyor.
 • Tarrant County’de yaşıyorsun.
 • Tek bir ebeveyn için haftada minimum 25 saat yada iki ebeveynli bir aile için haftada 50 saat iş, okul yada eğitim faaliyetlerine katılmak için çocuk bakımına ihtiyacınız var.
 • Hanenizin toplam brüt geliri, gelir yönergelerinin altındadır.

Mali desteğe başvurmak için tarrantcountyccms.org adresini ziyaret edin.

Teksas Toplumsal Yardım Merkezi

Teksas eyaleti, uygun ailelere çocuk bakımı hizmetleri sunmaktadır. Texas Benefits Center, 3 yaşından ufak evlatları olan ailelere, onlar için hangi çocuk bakımı yardımının mevcut bulunduğunu öğrenmelerinde destek olan bir kar amacı gütmeyen kuruluştur. Değişik seçenekler içinde bir kreşe kayıt için fonlar, ücretli çocuk bakımı için geri ödeme, okul sonrası bakım ve öteki çocuk bakımı yardım hizmetleri yer alır.

Çocuk bakımı desteğine iyi mi başvuracağınızı öğrenmek için 888-295-8328 numaralı telefonu arayın. Saatler Pazartesi-Cuma sabah 9’dan akşam 5’e kadardır.

Texas Çocuk Bakımı Uygunluk Portalı

İhtiyaçlarınızı karşılayan çocuk bakımını bulmak için Texas Child Care Availability Portal aracını kullanın. Bulunduğunuz yere, ulaşım yöntemine ve çocuğunuzun yaşına bakılırsa arama yapın. Peşinden, sağlayıcıları filtreleyebilir ve favorilerinizin bir listesini kaydedebilirsiniz.

Çocuk bakımında tutum etmek için ipuçları

Care.com, ebeveynlere aşağıdaki ipuçlarını sunar:

 • Bir Bağımlı Bakım Hesabına kaydolun — İşvereniniz bu tür bir Esnek Harcama Hesabı sunuyorsa, çocuk bakımı için vergiden muaf 5.000 ABD Doları’na kadar ayırabilirsiniz.
 • Çocuk bakımı vergi kredinizi uygulayın — Bu kredi, çocuk başına senelik 8.000 ABD Dolarına kadar, aile başına senelik 16.000 ABD Dolarına kadar olan harcamaları sıralamanıza olanak tanır. Federal ve eyalet çocuk bakımı yardımı hakkında daha çok informasyon için, childcareaware.org adresini ziyaret edin.
 • İnsan Kaynakları ile Konuşun – Bazı işyerleri, çalışan anne babalar için çocuk bakımı geri ödemeleri sunar. Para tasarrufu elde eden avantajlar hakkında İK departmanınızla görüşün. Şirketinizde yerinde kreş var ise, bu size gönül rahatlığı sunarken paradan tutum etmenizi sağlayabilir.
 • Dadı oranı — Bununla beraber çocuk bakımı arayan arkadaşlarınız var ise, her iki ailenin çocuklarına bakması ve maliyeti paylaşması için bir dadı tutabilirsiniz. Anne babalar, günleri değiştirerek çocuk bakımını da paylaşabilir. Mesela, evlatları üç günlüğüne alırsınız ve komşunuz yada dostunuz onları iki günlüğüne alır ya da tam tersi.

Anne babalar için daha çok kaynak

 • ACH Çocuk ve Aile Hizmetleri: ACH, evlatları ve aileleri korumak için çalışır. Programlar koruyucu aile ve evlat edinme, krize müdahale, aile hizmetleri, konut hizmetleri ve cemiyet temelli bakımı ihtiva eder. 3712 Wichita St, Fort Worth. Pazartesiden cumaya 08:00 – 17:00 saatleri içinde açıktır. Yardım almak için 817-335-4673 numaralı telefonu arayın.

 • Lena Pope: Bu kâr amacı gütmeyen kuruluşun görevi, Tarrant County’deki evlatların refahını iyileştirmektir. Duygusal, davranışsal ve entelektüel esenliğe odaklanırlar. 3200 Sanguinet St, Fort Worth. Daha çok informasyon için 817-255-2500’ü arayın.

 • Fort Worth Katolik Hayır Kurumları: Katolik Hayır Kurumları, müşterilerin yoksulluğun üstesinden gelmesine destek olmak için tasarlanmış hizmetler sunar. 249 Thornhill Dr, Fort Worth. Pazartesiden cumaya 08:00 – 17:00 saatleri içinde açıktır. Daha çok informasyon için 817-534-0814’ü arayın.

 • Texas A&M AgriLife Extension’ın Aile ve Cemiyet Sağlığı: FCH, bireylerin, ailelerin ve toplulukların genel sıhhat ve zindeliğini iyileştirmek için tasarlanmış bilime dayalı eğitim programları vesilesiyle Teksaslıların hayatlarını iyileştirmelerine destek olmayı amaçlar. Daha çok informasyon için 979-845-3850 numaralı telefonu arayın.

 • Help Me Grow North Texas: Help Me Grow, aileleri gereksinimlerini karşılayan topluluk kaynaklarına bağlayarak çocuk gelişimini desteklemek için çalışır. Bir informasyon hattı, aileleri çocuk gelişim hizmetlerine ve bölgenizdeki öteki cemiyet temelli kaynaklara bağlar. Bu numarayı arayarak, hususi ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak için eğitim, kaynak ve gelişimsel taramalar hakkında informasyon sağlayabilecek deneyimli bir çocuk gelişimi uzmanına bağlanırsınız. 844-689-5437 numaralı telefondan aile gezginleri ile iletişime geçin yada internet sayfasını ziyaret edin ve “Bir Aile Gezgini ile Bağlan!” seçeneğini tıklayın.

 • Ebeveynlik Merkezi: Bu aile hizmet merkezi, ebeveynlik eğitimi, evde ebeveyn koçluğu, ilişki atölyeleri, beraber ebeveynlik, danışmanlık ve oyun terapisi sunar. 2928 W 5th St, Fort Worth. Daha çok informasyon için 817-332-6348’i arayın.

Bu öykü ilk olarak gösterildi 14 Haziran 2022 14:58.

Dalia Faheid'in Profil Resmi

Dalia Faheid, Yıldız-Telegram’ın hizmet gazeteciliği ekibinde bir muhabirdir. Northwestern Üniversitesi’nde Medill Gazetecilik Okulu’ndan mezun oldu.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy