Forum, anne babaları evlatların toplumsal medya faaliyetlerini izlemeye çağırıyor

0

[ad_1]

Güvenlik uzmanları, anne babaları, koğuşlarının toplumsal medya etkileşimlerini takip etmeye, avantajlardan yararlanmaya ve onları platformların hastalıklarından ve öteki negatif etkilerinden korumaya çağırdı.

Tavsiyeyi dün Abuja’da Nijerya Müslüman Medya Uygulayıcıları (MMPN) tarafınca düzenlenen, “Toplumsal Medya ve Çocuklarımız: İslami Perspektif” temalı Abuja kısmı tarafınca düzenlenen halka açık bir konferansta verdiler.

Açılış konuşmasını meydana getiren İmam/Direktör, İslami İşler, Nijerya Hava Kuvvetleri (NAF), Abuja, Air Commodore Lukman Lawal, Feysbuk, telgraf, Instagram, tiktok, Twitter ve WhatsApp’ın öteki toplumsal medya platformları içinde öteki insani başarılar benzer biçimde değerlendirilmesi icap ettiğini söylemiş oldu. kötüye kullanımından kaçınılması ve bunlara karşı yönlendirilmesi gerekir.

Ek olarak konuşan İyilik İçin Birleşik Müslüman Girişimi Ulusal Başkanı Yüzbaşı Süleyman Ayuba Chinoko, çocuklarını toplumsal medyanın negatif etkilerinden korumanın ve bir tek pozitif yönlerinden yararlanmalarını sağlamanın ebeveynlerin görevi bulunduğunu söylemiş oldu.

MMPN Ulusal Başkanı Alhaji Abdur-Rahman Balogun, toplumsal medyanın fena etkilerinin yaygın olmasının, çoğunlukla birçok ebeveynin telefon ve öteki mobil cihazları kullanma mevzusundaki hoşgörüsünden kaynaklandığını söylemiş oldu.

Leave A Reply