Gangsta’s Paradise şarkısıyla tanınan rapçi Coolio 59 yaşında öldü

coolio

Kaynak, Getty Images

29 Eylül 2022, 05:39 +03

Güncelleme 3 saat ilkin

Gangsta’s Paradise adlı şarkısıyla malum ABD’li rap şarkıcısı Coolio, 59 yaşında yaşamını yitirdi.

Coolio’nun uzun süredir menajerliğini meydana getiren Jarez Posey, ABD medyasına açıklamasında, şarkıcının bir arkadaşının evinde wcye gittiğini ve hemen sonra yerde hareketsiz yatarken bulunduğunu söylemiş oldu.

Coolio 1980’lerde müzik hayata geçirmeye başlamış, sadece hip hop tarihindeki yerini 1995’te piyasaya çıkarttığı Gangsta’s Paradise şarkısıyla almıştı.

Sanatçının tam olarak niçin öldüğü açıklanmadı. Sadece Posey, TMZ’ye yapmış olduğu açıklamada, ilk müdahaleyi meydana getiren sıhhat görevlilerinin ani kalp yetmezliği olduğuna inandığını belirtti.

Gerçek adı Artis Leon Ivey Jr, olan Coolio Gangsta’s Paradise şarkısıyla Grammy ödülü kazanmıştı. Şarkı, Michelle Pfeffier’ın oynadığı Dangerous Minds filminin müzikleri arasındaydı.

Şarkı hemen sonra da fazlaca dinlendi ve Spotify’da bir milyar kez dinlenme sınırını yeni aştı.

Coolio 40 senelik müzik kariyerinde sekiz stüdyo albümü kaydetti, bir Amerikan Müzik ödülü ve üç MTV video Müzik Ödülü aldı.

Müzisyen ölümüne kadar faaldi ve 90’lı yılların yıldızlarından Vanilla Ice ve Young MC ile beraber turnedeydi. Vanilla Ice Twitter’daki mesajında “Deliriyorum. İyi Dostum Coolio’nun vefat ettiğini yeni öğrendim” dedi.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy