Garaova Gençlik ve Tarım Kampı kapılarını açtı

Bodrum Belediyesi Tarım İşleri Müdürlüğü tarafından Muğla’da 3’üncüsü düzenlenen Garaova Gençlik ve Tarım Kampı konuklarını ağırlamaya başladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç, Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (TARKO) Başkanı Cesur Öncel, Meclis Üyeleri, Birim Başkanları, İlçe Başkanları, Kampa katılan öğrenciler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

BODRUM TARIM SAHASI GENÇLERE UMUT

Açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlikte kamp katılımcılarından Ege Üniversitesi öğrencisi Nisa Ortaç, buraya geldiğinde beklentilerinin üzerinde bir organizasyonla karşılaştığını söyleyerek kampı kuran herkese teşekkür etti. Koç, Bodrum tarım sahasının Türkiye tarımının geleceği için bir umut olduğunu söyledi.

Garaova Genclik ve Tarim Kampi kapilarini acti

HEDEF BİN 500 MİSAFİR

Tarım Hizmetleri Müdürlüğü’nü 4 yıl önce kurduğunu söyleyen Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, 4 yıl sonra böyle bir yolun katedildiğini görmekten memnuniyet duyuyorum dedi. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından bin 500 civarında misafir ağırlamayı hedeflediklerini söyledi.

“KARAOVA YERLİ DEĞERLERİYLE GELİŞECEK”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaşadıkları yeri cennet de cehennem de yapanların insanlar olduğunu söyleyerek, dünyayı ve Bodrum’u çok daha güzel bir yer haline getirmek için çalıştıklarını söyledi. Karaova’nın yerel değerlerinin önemine değinen Başkan Aras, “Karaova’nın yerel değerleri ile kalkınması için çalışıyoruz. İnsan kültürü topraktan gelir. Karaova ve diğer tarımla uğraşan bölgelerin devamlılığı ve gelişimi için çalışmaya devam edeceğiz.”

İLK KAMP ATEŞİ YANDI

Bodrum yöresel düğünlerinin olmazsa olmazı davul ve zurna eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi de yapıldı. Yöresel oyunların sergilendiği gösterilerde Belediye Başkanı Aras, patronlar, yönetim çalışanları ve kamp katılımcıları halk oyunları oynayarak ekibe eşlik etti. 2023’ün simgesi olan ilk şenlik ateşinin yakılmasının ardından Yörük çadırındaki katılımcılara Bodrum’a özgü yemekler ikram edildi.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy