Gen Z tarafınca sevilen toplumsal medya uygulamasının yüz taramalı yaş doğrulaması gerekiyor

0

[ad_1]

Yubo’nun 60 milyon kayıt görmüş olduğu ve bunların %99’unun 13 ila 25 yaş arası Gen Z kullanıcıları olduğu bildirildi (Fotoğraf: Yubo)

Z kuşağı kullanıcılarına yönelik bir toplumsal canlı gösterim uygulaması olan Yubo, platformunda reşit olmayanları belirlemek için bir yaş doğrulama süreci uyguluyor.

Yaş doğrulama özelliği, sağladıkları yaşla eşleştiğinden güvenli olmak için kullananların yüzlerini çözümleme ederek çalışır.

Yubo COO’su Marc-Antoine Durand, “16 yaşından minik pek oldukça gencin herhangi bir kimliği yok, bu da standart tanımlama süreçlerini zorlaştırıyor” dedi.

‘Kullananların yaşını kimliksiz doğrulama kabiliyeti ile tüm kullanıcılarımızı kapsayabiliyor ve kapsamlı güvenlik uygulamalarımıza mühim bir katman daha ekleyebiliyoruz’ dedi.

Bir çok toplumsal medya şirketi, çoğu zaman kolayca atlanabilen bir doğum zamanı girmek şeklinde geleneksel doğrulama yöntemlerine güvenir.

Yubo

Yubo, platformunda reşit olmayanları belirlemek için bir yaş doğrulama süreci uyguluyor (Fotoğraf: Yubo)

Yubo’nun yaş doğrulama süreci, kullananların bir yaş tahmin teknolojisi tarafınca işlenecek olan uygulama içinde gerçek zamanlı bir fotoğrafını çekmesini ihtiva eder.

Bir yüz algılandığında, kullanıcı doğrulandığına dair bir onay alır yada yaşlarının kayıt esnasında girmiş olduğu yaşla eşleşmediği yada yasal bir fotoğraf kullanmadığı kendisine bildirilir. .

Kullanıcının yaşı onaylanırsa, ana sayfaya yönlendirilirler ve Yubo’yu eskisi şeklinde kullanabilirler. Doğrulama başarısız olursa, bunun yerine tam bir kimlik kontrolünden geçmeleri gerekir.

Bunun teknolojisi, şüpheli hesapları doğrulamak için daha ilkin Yubo ile beraber çalışan Londra merkezli bir kimlik doğrulama platformu olan Yoti tarafınca geliştirildi.

Bir kullanıcı fotoğrafını çektikten sonrasında, Yoti’nin ‘eylemsiz canlılık algoritması’, kullanılan görüntünün düzmece olmadığını doğrulamak için onu çözümleme eder.

Yubo, bu teknolojiyi ‘uygulamada küçüklerin ve yetişkinlerin ayrılmasını’ sağlayarak genç kullanıcılarını korumak amacıyla kullanıyor.

Şirket, 2022’nin sonuna kadar platformdaki tüm kullananların %100’ünün yaş doğrulamasını sağlamak amacıyla 13 ve 14 yaşlarındaki kullanıcılar için beta sürümünde yaş doğrulama hususi durumunun başlatıldığını söylemiş oldu.

Profillerinde doğru yaşı olmayan kullanıcılardan uygulamaya erişmeden ilkin ek işlemlerle kimliklerini doğrulamaları istenecek.

Yoti, teknolojisinin bir kullanıcının bir yaş eşiğinin üstünde yada altında bulunduğunu %98,9 doğrulukla doğru bir halde doğrulayabildiğini ve her yaştan, cinsiyetten ve ten renginde adil bir halde çalıştığını iddia ediyor.

Şirketten meydana getirilen açıklamada, “Güvenilir bir kimlik platformu olan Yoti yaş tahmin sistemi, 6 ila 12 yaşındaki kullananların yaşlarını 1,3 yıl içinde ve 13 ila 19 arasındaki kullanıcıları 1,5 yıl içinde etkili bir halde tahmin edebiliyor” dedi.

Yubo’nun 60 milyon kayıt görmüş olduğu ve bunların %99’unun 13 ila 25 yaşları arasındaki Z Kuşağı kullanıcıları olduğu ve platformda çocuk güvenliği ihtiyacını daha da mühim hale getirmiş olduğu bildiriliyor.

Yubo, platformunda canlı akış için gerçek zamanlı AI ve insan denetimine haiz, kullanıcıları çevrimiçi güvenli ve görevli davranışlar mevzusunda eğitiyor ve önde gelen güvenlik uzmanlarıyla yakın çalışıyor.

Şirket, “Gelişmiş AI filtreleri, her canlı akışı saniye saniye ekran görüntüleri alarak ve uygunsuz içinde ne olduğu uygulamada 7/24 gerçek zamanlı olarak insan moderatörlere işaretleyerek izliyor” dedi.

Teknoloji, çıplaklık, iç çamaşırı dahil kısmi çıplaklık, müstehcen içerik, uyuşturucu kullanımı, silahlar, kan ve sertlik için tarama yapıyor.

Kullanıcılar ek olarak ‘Sessiz Sözler’ hususi durumunu kullanarak uygulamada rahatsız edici buldukları belirli kelimeleri ve cümleleri engelleyebilirler.

New York’ta bir süpermarkette silahlı bir kişinin ateş açması ve vakası bu ay akış platformu Twitch’te canlı yayınlamasından bu yana toplumsal medya platformlarındaki güvenlik endişeleri dikkat çekiyor.

2015 senesinde piyasaya sürülen Yubo’nun 40 ülkede 40 milyondan fazla kullanıcısı var.

DAHA FAZLA: Feysbuk, çocuk istismarı görüntülerini tamamlanmamış bildiriyor olabilir, diyor rapor

DAHA: ‘Buffalo shooter’ın katliamdan ilkin 15 kullanıcının ulaştığı ırkçı yazıların söyleşi odası günlüğü’

Leave A Reply