Glastonbury Festival 2022: Emily Eavis, Stormzy’nin 2019 manşet performansının ‘birazcık geç’ bulunduğunu söylemiş oldu


Glastonbury Festivali organizatörü Emily Eavis, Stormzy’nin Piramit Sahnesindeki meşhur 2019 performansının “birazcık geç” bulunduğunu ve daha erken gelmesi icap ettiğini söylemiş oldu. Kirli sanatçı ve rapçi, 2019’da manşetlere çıkarak festival tarihindeki ilk siyahi solo İngiliz assolist oldu.

Festivalin kurucusu Michael Eavis’in kızı Eavis, Worthy Farm’daki festivalin 50. yılını kutlayan yeni bir BBC Two belgeselinde şunları söylemiş oldu: bizim için mühim bir an, fakat bununla beraber birazcık geç de olabilir. Muhtemelen daha ilkin yapmalıydık.”

Şov esnasında, 28 yaşındaki Stormzy, kariyeri süresince kendisine esin veren bir takım siyah rapçi ve sunucuya (merasim ustaları) teşekkür etti. Kuvvetli anı yansıtan Eavis şunları söylemiş oldu: “Benim için hakkaten inanılmaz bir an, seyircilerin içinde durduğu ve İngiltere’deki öteki MC’lerin tüm isimlerini okumuş olduğu zamandı.

DAHA FAZLA OKUYUN: Glastonbury Festivali 2022: Gizli saklı Yeraltı Piyano Barı – Gerçek mi? Nerede?

“O noktada, bu geleceğe bir tür kapı açıyormuş benzer biçimde geldi, bu, o bunu yaptığında, evde izleyen ufaklıklara ya da aslen bunun bir festival olmadığını düşünecek insanlara kapıları açmış benzer biçimde geldi. benim için, fakat şimdi olabilir.”

Belgeseldeki performansı hakkında konuşan Stormzy şunları söylemiş oldu: “Fazlaca fazla baskı vardı ve üstünde oldukça fazla şey vardı… (bu) birçok insan ilk kez bir buçuk saat genç bir siyah adamı izleyecek. Soylemek için bir şeyler.” Belgeselin yönetmeni ve yapımcısı Francis Whately, babası Michael’ın 1970 senesinde kurduğu festivali Eavis’in “21. yüzyıla taşıdığını” söyleyerek üstündeki etkisinden bahsetti.

“Bence Emily’nin hakkaten zor bir işi var, değil mi, bundan dolayı Eavis isminde bir babası var, kuvvetli, kuvvetli, kuvvetli bir karakter, bu yüzden Emily’nin takip etmesi zor bir görevi var, fakat bunu inanılmaz derecede iyi yapıyor, “dedi. “O denli mütevazi ki, babası benzer biçimde, yalnız onunla ilgileniyor ve ne yaptığını hakkaten bilmiyorsunuz fakat her şeyi perde arkasından yapıyor.Stormzy, Glastonbury Festival 2019’un üçüncü gününde Piramit Sahnesindeki manşet yuvasında performans sergiliyor

Nick (Dewy) benzer biçimde o denli yumuşak bir taban ki, festivalin ne hale geldiğinin temelini oluşturuyorlar.” Eavis, Jay Z ve Billie Eilish de dahil olmak suretiyle son yirmi yılda festivalde bir takım etkili sanatçıyı rezerve etmekten mesuldür.

Whately, Eavis’in festivalin ortak organizatörü olması ve babasının ayak izlerini takip etmesi hakkında şunları söylemiş oldu: “Bu büyük insanın işini üstlendi. Ve bunu inanılmaz derecede iyi yapmış oldu. Ve Jay Z sonucu oldukça cesurcaydı ve karar çıktı ve peşinden Kanye ve Stormzy.”

Bununla beraber beğenilen David Bowie Beş Yıl belgesel triosundan de görevli olan yönetmen, Glastonbury’nin son yıllarda toplumda yansıttığı değişimlerden bahsetti. Dedi ki: “Bence devamlı yansıdı ve son zamanlarda ortaya çıkan şey, onların bir nevi çağa ayak uydurmuş olmaları.

“Kısaca, ister Stormzy ile, ister 50/50 cinsiyet ayrımıyla… Daima toplumda ve müzik endüstrisinde neler olup bittiğini yansıtmaya çalıştılar. Ve bence bunu daha çok yada daha azca seviyede yaptılar ve kimi zaman Başarılılar ve kimi zaman birazcık geride kalıyorlar ve bir çok süre birazcık öndeler, bu yüzden bence bu daha büyük müzik sahnesinde neler olup bittiğine dair oldukça iyi bir barometre.”

Eavis şunları söylemiş oldu: “Daima değişmiş olur ve gelişir ve asla aynı değildir. Kısaca insanoğlu ‘Değişti, eskisi benzer biçimde değil’ derken haklılar. Bu sebeple hiçbir süre eskisi benzer biçimde değil.”

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy