Kuvvetli bir Telegram kullanıcısı olmak için 7 ipucu ve püf noktası

[ad_1]

Telegram’ı beş dakika yada beş senedir kullanıyor olsanız da, sohbetlerinizden daha fazlasını elde etmenize destek olabilecek, hemen hemen rastlamadığınız işlevler ve ayarlar olabilir.

1. Kendi kendini imha eden mesajlar gönderin

İster ulusal güvenlik mevzularını tartışan gizli saklı bir casus olun, ister ilke olarak geride dijital bir iz bırakmak istemiyorsanız, Telegram Gizli saklı Söyleşi özelliği ile size destek olabilir. Ön ekrandan, simgesine dokunun. oluştur düğmesi (sağ altta), seçin Yeni Gizli saklı Söyleşive peşinden bildiri göndermek istediğiniz kişiyi seçin.

[Related: The best apps to send self-destructing messages]

Sohbete girdikten sonrasında üç noktaya (sağ üst) dokunun, peşinden Kendi kendini imha etme zamanlayıcısını ayarla Mesajların ne kadar süre kalacağını seçmek için seçenekleriniz bir saniyeden tüm haftaya kadar değişmiş olur. Zamanlayıcı, karşı taraf metninizi görünce adım atar ve süre geçtikten sonrasında bildiri, konuşmanın her iki ucundan da silinir.

2. Spoiler vermekten kaçının

Kaçınabiliyorsanız, muhtemelen bir başkasının belirli bir takım yada filmden almış olduğu zevki kasten mahvetmek istemezsiniz. Her neyse ki Telegram, son olarak Batman filminden, mesela metinlerinizden ayrıntıları düzeltmenize izin vererek, konuşmalarınızda spoilerdan kaçınmanıza destek olacak yerleşik bir özelliğe haizdir. Bu, grup sohbetinizi mesajınızın duyarlı bilgiler ihtiva ettiği mevzusunda uyarır, böylece filmi görmemiş kişiler kurtulabilir.

Bir bildiri yazarken, karartmak istediğiniz metne dokunun ve basılı tutun ve Bir şeyin öncesinden reklamı görüntülenen menüden seçeneğini seçin. Bu özelliğin emek vermesi için kişilerinizin de onu kullandığından güvenilir olmanız icap ettiğini ihmal etmeyin.

3. Mesajları çevir

Telegram’da yararlanabileceğiniz bir tercüme özelliği var. İlk olarak, etkinleştirmeniz gerekir: Android’in ön ekranından, simgesine dokunun. menü butonu (sol üstte), peşinden Ayarlar ve Dilöğesine dokunun ve Çevir Düğmesini Göster. iOS’ta, uygulamanın ön ekranından Ayarlar, Dilve Çevir Düğmesini Göster.

Bir mesajı çevirmek, üstüne dokunmak (Android) yada üstüne dokunup basılı tutmak (iOS) ve seçmek kadar basittir. Çevirmek. Platform, orijinal dili otomatikman algılayacak ve sonuçlar ekranda görünecektir. Bu seçeneğin, dilleri yalnızca telefonunuzun ayarlı olduğu varsayılan dile çevirdiğini, dolayısıyla o dilde yazılmış sohbetlerde görünmeyeceğini ihmal etmeyin.

Bilmiyor olabilirsiniz, sadece Telegram’ı kullandığınızda, platform üstünden paylaştığınız fotoğraf, video ve sesi depolamak için sınırsız oranda bulut depolama alanına parasız erişim elde edersiniz. Belirli bir sohbette gönderdiğiniz ve aldığınız görüntüleri ve video klipleri görmek için, konuşmanın üst kısmındaki çubuğa dokunun, peşinden aşağı kaydırın ve medya sekme.

Telegram, uzun konuşmalarda fazlaca sayıda fotoğraf ve video içinde gezinmeyi kolaylaştırmak için birkaç püf noktası ekledi. Ilk olarak, uzaklaştırmak ve aynı anda daha çok ufak fotoğraf görmek için iki parmağınızı ekrana koyun ve birbirinden uzaklaştırın. İkinci olarak, aşağı kaydırın ve belirli aylara ve tarihlere atlamak için sağda görünen tarih düğmesini kullanın.

5. Mesajlara tepki verin

Kimi zaman birine başka bir bildiri göndermek istemezsiniz, sadece azca ilkin söylediklerine tepki vermek istersiniz. Öteki birçok uygulama (Slack dahil) benzer biçimde, Telegram da tepkileri destek sunar; mesajların üzerine oturan ufak emojiler ve bilhassa akışı karıştırmak istemediğiniz grup konuşmalarında yararlı olabilir.

Bir mesaja tepki eklemek için üstüne dokunun (Android) yada üstüne uzun dokunun (iOS) ve emojinizi seçin. Reaksiyonun animasyon efektinin boyutunu çoğaltmak için basılı tutun. Tepkiler, bir görüşmedeki tüm katılımcılar tarafınca görülebilir ve ana söyleşi sıralamasında, içinde okunmamış tepkiler bulunan konuşmaların yanında kalp simgeleri görürsünüz.

6. Herhangi bir konumu paylaşın

Telegram, mevcut konumunuzu yada nereye gittiğinizi paylaşmanıza izin vererek, aileniz yada arkadaşlarınızla buluşurken yararlı olabilir. Bildiri gönder kutusunun tarafındaki ek düğmesine (ataş) dokunun, peşinden Konum paylaşmak için bir yer seçmek için. Mevcut konumunuzu paylaşırken, alıcıların ne kadar süre kullanabileceğini de belirleyebilirsiniz.

Sohbetinizdeki biri bir konum aldığında, daha çok detay için ona dokunabilir. Android’de, bir Talimatlar düğmesi Google Haritalar’a götürür ve iOS’ta otomobil kullanmak, toplu taşıma araçlarına binmek ve yürümek için üç yol tarifi düğmesi bulunur. İster Apple Haritalar ister başka bir şey olsun, kullanmak suretiyle bir harita uygulaması seçmek için herhangi bir düğmeye dokunun.

7. Telegram X’e geçin

Bu, yalnızca Android kullanıyorsanız kullanılabilir, sadece dikkate almaya kıymet. Ana istemcinin yanı sıra Telegram, Telegram X adlı yazılımın daha deneysel bir sürümünü de geliştirir. Birazcık daha sadedir – bu daha süratli çalmış olduğu anlamına gelir – sadece şu anda standart Android’de erişemeyeceğiniz özellikleri de ihtiva eder. uygulama.

[Related: Bring your WhatsApp stickers with you to Telegram]

Telegram X’e özgü bazı özelliklerin yazıldığı sırada, bir sohbete birden fazla mesajı sabitleme kabiliyeti, göndermeden ilkin video standardını ayarlama seçeneği ve grup sohbetleriniz için hangilerinin daha etken bulunduğunu gösterecek istatistikler bulunur. Android için Telegram X’i indirebilir ve ana istemcinin yanında yada yerine kullanabilirsiniz.

Comments are closed.