HDP’li Pervin Buldan’dan Meral Akşener’e sert cevap

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sözlerine sert bir üslupla cevap verdi.

Abone ol

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Ardahan’da esnaf ziyaretinde bulunmuş oldu. Esnafla görüştükten sonrasında parti teşkilatını ziyaret eden Buldan, İnönü Caddesi’nde halka seslendi.

Buldan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in AK Parti ve HDP arasındaki görüşmeler hakkında “Uzun bekleyiş artık sonlandı. Karşınızda; ‘Açılımcılar kumpanyası’, tekrardan seyircisiyle buluşuyor” sözlerine tepki gösterdi.

‘Kürt düşmanı’

Akşener’in sözlerine yönelik olarak Buldan, “6’lı masanın içinde bulunan o hanım başkan, her gün HDP ve Kürtlere hakaret etmeyi kendisine bir vazife edinmiş. Kürt, bir ihtimal gün yüzü görür diye nefret tohumları saçmaktan geri durmayan bir karı başkan var. HDP’lilerin kumpanya bilmediğini cezaevlerinin HDP’liler ile dolu bulunduğunu göstererek ona kanıtlama ederiz. Sadece onlar kumpanyanın ne demek bulunduğunu Susurluk’tan 28 Şubat’tan bilirler. Buradan ona vereceğimiz cevap şimdilik bununla sınırı olan kalsın. Kürt düşmanlığı yaparak birbirleri ile yarışanlar şunu iyi bilsinler ki kaybedecekler, kaybedecekler, kaybedecekler” dedi.

HDP Sözcüsü Ebru Günay da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sözlerine tepki göstermişti.

Günay açıklamasında ”Akşener’e soruyoruz? Türkiye’nin 3’üncü büyük partisi olarak bizi ziyarete gelen AKP heyeti 5 dakika sonrasında Meclis’in 5’inci partisini kısaca sizi ziyaret etti. HDP’ye dil uzatacağına sizler ne konuştunuz onu açıklayın! Sen HDP’yi bırak Sedat Nahiye’la ne konuştun onu açıkla, 17 bin faili bilinmeyen cinayetin hesabını ver ve haddini bil. Karanlıkta büyüyenlerin, karanlıktan beslenenlerin getireceği şey karanlıktan başka bir şey olması imkansız.” demişti

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy