HDP’li Remziye Tosun başındaki tülbendi yere fırlattı

PKK’ya yönelik meydana getirilen operasyona Meclis kürsüsünden tepki gösteren HDP’li vekil Remziye Tosun, başındaki beyaz tülbendini yere atarak “Operasyonlar durdurulsun” dedi.

Abone ol

Türkiye, Irak ve Suriye’nin kuzeyine yönelik Pençe-Kılıç Harekatı başlatmıştı. Fazlaca sayıda teröristin etkisiz hale getirilmiş olduğu operasyonda terör yuvaları bombalandı.

Hava harekatıyla başlamış olan operasyonların arkasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, karadan da bir operasyon yapılabileceği sinyalini vermişti.

Hem Pençe-Kılıç hem de ihtimaller içinde kara harekatından rahatsız olan HDP mevzuyu Meclis’e taşımaya devam ediyor..

HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin görüşmelerinin sürdüğü Meclis Genel Kurulu’nda konuştu.

Tülbendini yere fırlattı

Partisinin terör örgütüne yakınlığı sebebiyle sınır ötesi operasyonlardan kaygı duyan Tosun, operasyonların durdurulmasını istedi.

“Şimdi barışa asla olmadığımız kadar ihtiyacımız var” diyen Tosun, sözlerini şöyleki sürdürdü:

“En o kadar da hanımefendilerin ihtiyacı var. Bu sebeple çatışmalardan en oldukca yara alan kadınlardır. Öyleyse geleneklerimizde beyaz tülbendini yere atarak çatışmaları sonlandıran hanımefendilerin, bugün de bu enerjisini kullanımı gerekir.

“Operasyonlar durdurulsun”

Ben de çatışmaların son bulması için soyutlama sisteminin kaldırılması ve bu coğrafyaya pozitif bir barışın gelmesi için tülbendimi tüm cenk kararlarının verildiği buraya atıyorum. Operasyonlar durdurulsun, İmralı’daki soyutlama kaldırılsın, onurlu barışın yolu açılsın”

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy