HDP’liler, TSK’ya iftira atan TTB Başkanı Fincancı’ya sahip çıktı

TSK’ya kimyasal tabanca iftirasından bulunan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya HDP’li milletvekilleri destek verdi.

Abone ol

Toplumsal medyada terör örgütü propagandası icra eden hesaplardan paylaşılan bir videoda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’ya yönelik operasyonunda kimyasal tabanca kullandığı iddia edildi.

Söz mevzusu çirkin iftiranın arkasından, her fırsatta terör örgütünün sözcülüğünü hayata geçirmeye soyunan Türk Tabipler Birliği, vakaya müdahil oldu.

“Görüntüleri izledim, kimyasal kullanılmış”

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı, görüntüleri izlediği iddiasında bulunarak, “Kimyasal kullanılmış.” dedi.

Fincancı sonrasında sözlerine, “Daha ilkin de incelemiştim. Açık ki sinir sistemini direkt tutan toksik gazlardan, kimyasal gazlardan, zehirli gazlardan biri kullanılmış durumda. Oldukça çeşitli kimyasal silahlar var. Her ne kadar kullanılması yasak ise de ne yazık ki bu yasaklanmış silahların çatışmalarda kullanıldığını da görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

HDP’li vekiller, toplumsal medyadan destek verdi

Fincancı hakkında oluşturulan soruşturmanın arkasından HDP’den destek de gecikmedi.

HDP’li milletvekilleri Pervin Buldan, Mithat Sancar, Meral Danış Beştaş ve Serpil Kemalbay, Fincancı’ya destek mesajları paylaştı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy