Derhal Denemeniz Ihtiyaç duyulan 15 Gizli saklı WhatsApp Hilesi


WhatsApp hakkında bilinmesi ihtiyaç duyulan her şeyi bildiğinizi düşünebilirsiniz. Ne de olsa 2 milyardan fazla kullanıcısı olan uygulamayı günde minimum bir kez kullandığınızı varsaymak doğru olur. Sadece, teknolojiyle ilgili her şeyde olduğu benzer biçimde, daima öğrenilecek ve kullanılacak daha çok püf noktası, ipucu ve özellik vardır.

Bu yazıda, WhatsApp’tan daha fazlasını elde etmenize destek olacak en iyi gizli saklı WhatsApp hilelerinden bazılarını listeliyoruz.

1. Sohbetler için WhatsApp Kısayolları Oluşturun

Aynı iki yada üç kişiye bildiri göndermek için devamlı olarak WhatsApp kullanıyor musunuz? Hanım eş? Adam dost? Köpek?

Öyleyse, cihazınızın ana ekranına bir konuşma kısayolu ilave ederek deneyiminizi kolaylaştırabileceğinizi biliyor muydunuz? Yalnız uygulamayı açın, tıklayın sohbetler sekmesine gidin ve bir WhatsApp kısayolu oluşturmak istediğiniz konuşmaya uzun basın.

Sohbeti vurguladıktan sonrasında öğesine dokunun. Seçenekler (sağ üst köşedeki üç dikey nokta) ve Söyleşi kısayolu ekle açılır menüden.

2. WhatsApp Görüntülerini Kitaplığınızdan Çıkarın

WhatsApp paylaşım özelliği mükemmel bir araçtır, sadece kimi zaman can can sıkan olabilir — bilhassa her hafta yüzlerce mem ve latife görüntüsü göndermekte ısrar eden bir grubun parçasıysanız.

Bu görüntüler kitaplığınızı tıkayabilir, kıymetli hafıza alanı kullanabilir ve yanlış bir çift gözün önüne düşerlerse düpedüz utanç verici olabilir.

GÜNÜN YAPILAN VİDEOSU

Şuraya giderek WhatsApp görüntülerinin telefon kitaplığınızda kalmamasını sağlayabilirsiniz. Seçenekler > Sohbetler > Söyleşi Ayarları ve tarafındaki geçişi hafifçe vurarak Medya görünürlüğü içine Kapalı durum.

3. Görüntüler ve Videolarda Depolama Alanından Tutum Edin

WhatsApp, alındığında tüm fotoğrafları, videoları, ses dosyalarını ve belgeleri otomatikman cihazınıza indirir. Belirli yedi gün içinde muhtemelen alacağınız medya dosyalarının sayısı göz önüne alındığında, bu ideal değildir. Fotoğraf kitaplığınızın zirvesinde kalmazsanız, boyutu hızla kontrolden çıkacak.

Bunun olmasını durdurmak ve depolamadan (ve verilerden) tutum etmek kolaydır. Üstüne dokunun Daha çok seçenek ve baş Ayarlar > Veri ve depolama kullanımı. Altında Medya otomatik indirmeüstüne dokunun Mobil veri kullanırken, Wi-Fi ile bağlandığındave Dolaşımdayken ve tüm kutuların işaretini kaldırın.


4. WhatsApp Mesajlarını Planlayın

unutkan mısın Ebeveyninizin yıldönümünü yada kız kardeşinizin doğum gününü gözden kaçırmaktan bıktınız mı? Korkmayın, WhatsApp programlanmış mesajlar yardımıyla destek olabilir.

Adım atmak için bir üçüncü taraf uygulaması indirmeniz gerekecek. Hem Android hem de iOS’ta kullanılabilen bu şekilde bir uygulama SKEDit’tir. Gönderileri planlayabilir, otomatik yanıtları programlayabilir, hatırlatıcılar ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

5. Yayınları Kullanarak WhatsApp’ta Gizli saklı Data Gönderin

Kör Karbon Kopya (BCC), alıcıların iletişimi başka kimin aldığını bilmeden aynı mesajı birçok kişiye göndermenizi elde eden, sık kullanılan bir e-posta özelliğidir.

WhatsApp’ın aynı şeyi yapmanıza izin verdiği azca malum bir gerçektir. Özelliğe Gösterim denir. Kullanmak için tıklayın Öteki seçenekler > Yeni Gösterim ve mesajınızı göndermek istediğiniz kişilerin adlarını girin. Kimin açtığını görebilir ve hususi ve bireysel olarak herhangi bir cevap alabilirsiniz.


Kişilerin yalnızca numaranızı adres defterlerine kaydettikleri takdirde WhatsApp yayınınızı alacağını ihmal etmeyin.

6. Artan Gizlilik için WhatsApp’ı Kilitleyin

Telefonunuzu oldukca şahıs kullanıyor mu? Bir ihtimal çocuklarınız oyun oynamak için kullanıyor yada sekreteriniz sizin adınıza arama yapmak için kullanıyor.

Her neyse ki, WhatsApp’ı kilitlemenin ve içeriğini meraklı gözlerden uzak tutmanın bir yolu var. Eskiden bir üçüncü taraf uygulaması yüklemeniz gerekiyordu, sadece artık durum bu şekilde değil. İşlevsellik artık WhatsApp’ın mahalli bir parçası; Android’de gelen kutunuzu yada iOS’ta Touch ID yada Face ID’yi korumak için parmak izinizi kullanabilirsiniz.

Android’de WhatsApp parmak izi kilidini ayarlamak için Öteki seçenekler > Ayarlar > Hesap > Gizlilik ve aşağı kaydır parmak izi kilidi. tarafındaki geçişi kaydırın Parmak izi ile kilidini aç içine Açık durum.


iOS kullanıcısıysanız, şuraya gidin: Ayarlar > Hesap > Mahremiyet > Ekran kilidi ve birini aç Dokunmatik Kimlik Gerektir yada Yüz Kimliği Gerektir.

7. WhatsApp Söyleşi Gizliliği

İki mavi kene. Yararlılık için bir nimet, mahremiyet için bir darbe.

Yalnızca arkadaşlarınız ve ailenizle söyleşi ediyorsanız bu mühim olmayabilir, sadece numaranız bir konuşma yada düğün için yabancılarla dolu büyük bir gruba eklenirse ne olur? Muhtemelen her insanın yüzünüzü görmesini ve yazarken uyarılmasını istemezsiniz.

Çözüm, dosyanızın görünürlüğünü düzenlemektir. Son görülen durum, Profil resmi, Hakkında, Durumve Makbuzları Oku.

Bunu yapmak için, şuraya gidin: Öteki seçenekler > Ayarlar > Hesap > Gizlilik ve lüzumlu değişimleri yapın. Her insanın, kişilerinizin yada asla kimsenin ayrıntılarınızı görmemesini seçebilirsiniz (sadece okundu detayları açık/kapalı olsa da).

8. Rahatsız Edici WhatsApp Sohbetlerini Kapatın

Böylece, aile üyeleri yada iş arkadaşlarınızla dolu bir gruba eklenirsiniz. Kimi zaman yararlı olabilir, sadece bir çok süre büyükannenin kedisi yada Barry’nin hesap tabloları hakkında boş gevezeliklerle doludur.

Eğer gruptan ayrılırsanız, öteki üyelerin incinmesine niçin olmuş olursunuz. Ne de olsa, kuzeniniz yeni bebeğinin “sempatik” bir şey yaparken fotoğrafını her gönderdiğinde niçin uyarılmak istemiyorsunuz?

Sohbetleri özgürce susturarak akıl sağlığınızı koruyun. Susturmak istediğiniz sohbete gidin, peşinden üstüne dokunun. Daha çok seçenek > Sessiz. Sekiz saat, yedi gün yada bir yıl süresince sessize alma seçeneğine haiz olacaksınız — ve ek olarak ekran bildirimlerini dönem dışı bırakmanıza izin verecek bir onay kutusu da var.

İlgili: WhatsApp’ta Birini Iyi mi Engellersiniz ve Yaptığınız Vakit Ne Olur?

9. WhatsApp Arka Planını Değiştirin

WhatsApp 2009’dan beri var, sadece gene de karikatür karalamalarla dolu aynı birazcık acayip arka plan resmini kullanıyor. Bundan daha iyi bir şey olmalı, değil mi?

Her neyse ki, değiştirebilirsiniz. Takip et Öteki seçenekler > Ayarlar > Sohbetler > Ekran > Duvar Kağıdı ve kitaplığınızdan kendi resminizi ekleyebilir, gri bir arka plan için duvar kağıdını tamamen kaldırabilir yada alternatif bir düz renk seçebilirsiniz.

10. WhatsApp Mesajlarında Ara

Kendinizi kaç kez mühim bir telefon numarası yada e-posta adresi bulmaya çalışmak için çılgınca eski mesajlar içinde gezinirken buldunuz?

WhatsApp’ın yerleşik arama hususi durumunu kullanarak zamandan ve parmaklarınızdan tutum edin. Aramak istediğiniz sohbeti açın ve peşinden üstüne dokunun. Öteki seçenekler > Ara ve aradığınız ifadeyi girin. Bir iPhone’da, telefonunuzu açmanız gerekir. sohbetler sekmesini tıklayın ve arama kutusunu ortaya çıkarmak için aşağı kaydırın.


11. Yıldızlı Mesajlar

Doğal ki, umutsuzca eski mesajları bulmak için aramak yerine, proaktif olup onları alındıkları anda kurtarabilseydiniz mükemmel olmaz mıydı?

Bakın—yapabilirsiniz! Tek bir mesaja uzun basın, peşinden ekranın üst kısmındaki çubukta bulunan yıldız simgesine dokunun. Tüm yıldızlı mesajlarınızı görmek için Öteki seçenekler > Yıldızlı Mesajlar.

Bazı kişilerle — aile, ortaklar, en iyi dostlar — öbürlerinden daha çok konuşmanız doğaldır. Sadece WhatsApp gelen kutunuz her gün düzinelerce yeni bildiri görüyorsa, her bildiri göndermek istediğinizde tertipli olarak kullandığınız kişileri kaydırmak/aramak zorunda kalmak hızla can can sıkan olabilir.

Bu yüzden, bir başka kullanışlı WhatsApp kısayolu, sık kişilerden gelen WhatsApp mesajlarını gelen kutusu listenizin en üzerine sabitlemektir. Bunu yapmak için, sabitlemek istediğiniz sohbete uzun basın, peşinden Toplu iğne Ekranın üst kısmındaki simge. Sabitlemeyi kaldırmak için işlemi tekrarlayın.

(Not: Bir seferde yalnızca üç sohbeti sabitleyebilirsiniz.)

13. Sohbetleri Okunmadı Olarak İşaretle

Bir WhatsApp görüşmesini açtığınızda, uygulama, hepsini kaydırmamış olsanız bile gruptaki tüm mesajları derhal okundu olarak işaretler. Bu birazcık can can sıkan; Artık okunmamış olarak görünmüyorsa, cevap vermek için sohbete geri dönmeyi unutabilirsiniz.

Kendinize hatırlatmak için, sohbeti yeniden okunmamış durumuna ayarlamayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak, söyleşi içinde okumadığınız kaç tane bireysel mesajı göstermez, sadece sohbeti mavi bir “Okunmadı” noktasıyla işaretler.

WhatsApp’ta bir sohbeti okunmadı olarak işaretlemek için söz mevzusu sohbete uzun basın, peşinden Öteki Seçenekler > Okunmadı olarak işaretle.

14. Birisi WhatsApp Mesajınızı Okuduğunda Görün

Gönderdiğiniz bir mesajın tarafındaki iki mavi tik işaretinin, alıcının mesajı hem almış olduğu hem de açmış olduğu anlamına geldiğini biliyoruz—ancak daha çok data vermiyorlar.

Gönderdiğiniz bir mesajla ilgili daha kati bir düşünce edinmek için söyleşi penceresinde mesaja uzun süre basabilir ve Data Ekranın üst kısmındaki simge. Mesajın öteki kişinin aletine ne süre geldiğini ve ne süre açıldığını gösteren bir süre damgası görmüş olacaksınız.

15. WhatsApp Mesajlarına Biçimlendirme Ilave edin

WhatsApp tam teşekküllü bir metin düzenleyiciye haiz değildir, sadece gönderdiğiniz mesajlara bazı biçimlendirmeler eklemenize izin verir. Uzun metin parçaları gönderiyorsanız, içinde ne olduğu okuyan insanoğlu için daha sindirilebilir hale getirmenin mükemmel bir yoludur.

Dört tür biçimlendirme mevcuttur:

  • Kalınca yazı: yıldız işareti ekle
  • metnin her iki tarafında. İtalik metin:
  • Metnin her iki tarafına bir alt çizgi (_) ilave edin. üstü çizili:
  • Metnin her iki tarafına ortalama işareti (~) ilave edin. monouzay:


Metnin her iki tarafına üç ters tik (“`) ilave edin.

WhatsApp Hakkında Daha Fazla Data Edinin

Bu WhatsApp kısayolları, ipuçları ve püf noktaları sizi süratli bir halde kuvvetli bir kullanıcıya dönüştürecektir. Fakat gerçekte, bu sıralama yalnız mümkün olanın yüzeyini çiziyor.

Daha çok data edinmek istiyorsanız, WhatsApp’ta kaybolan yada silinen mesajların iyi mi kurtarılacağını detaylı bir şekilde özetleyen makalemizle başlayın.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Ne Demek - Bursa son dakika - Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular - Paket Arıtma - Gebze implant diş - Kulis haber -
sesli sohbet elektronik sigara cam
Bebek Bakıcısı - Omegle - Sohbet Odaları - Omegla - Görüntülü Sohbet -
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu radabet giriş Puff langstoninstitute.org gaziantep bayan escort antep escort