Her insanın Bilmesi Ihtiyaç duyulan En İyi Feysbuk Hileleri 2022 İpucu

0

[ad_1]Bu blog Her insanın Bilmesi Ihtiyaç duyulan En İyi Feysbuk Hileleri hakkındadır. Bu kılavuzu anlamanız için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Ümit ederim bu blogu beğenirsin, Her insanın Bilmesi Ihtiyaç duyulan En İyi Feysbuk Hileleri. Cevabınız evet ise lütfen bunu okuduktan sonrasında paylaşın.

İçindekiler

Her insanın Bilmesi Ihtiyaç duyulan En İyi Feysbuk Püf Noktalarını Denetim Edin

Feysbuk, en popüler toplumsal ağ sitelerinden biridir ve birçok Feysbuk ipucu ve püf noktası sunar. Burada, Feysbuk profilinizde tecrübe etmek isteyebileceğiniz FB hilelerinin bir listesini derledik. Aşağıda listelenen bu Feysbuk ipuçları daima yeşildir ve daha çok FB hilesi buldukça bu Feysbuk ipuçlarını ve püf noktalarını güncellemeye devam edeceğiz. Yaygın olarak FB olarak malum Feysbuk, günümüzde her yaştan insanoğlunun bağımlı olduğu en popüler toplumsal paylaşım sitelerinden biridir. Bugüne dek milyonlarca abonesi var.

Ne yazık ki, hepimiz Feysbuk’un sunmuş olduğu tüm mükemmel uygulamalarda iyi mi gezineceğini ve kullanacağını hakikaten bilmiyor. Ne kadar da boş! FB’ye yeni başlayanlardan biriyseniz, artık endişelenmenize gerek yok. Bu gönderi, Feysbuk profilinizden en iyi şekilde yararlanmanıza destek olacaktır. Bir tek bazı gizli saklı Feysbuk ipuçları değil, bu Feysbuk ipuçlarının ve püf noktalarının bir çok birçok Feysbuk kullanıcısı tarafınca bilinmiyor. FB profilinizin arkadaşlarınız tarafınca kıskançlık nesnesi haline gelmesine hazır mısınız? Bir tek bu rahat Feysbuk ipuçlarını ve püf noktalarını takip edin ve Feysbuk profiliniz kısa sürede trend olacak.

Her insanın Bilmesi Ihtiyaç duyulan En İyi Feysbuk Hileleri

Spotify mini oynatıcıda müzik kulak verin

Belirli pazarlardaki Spotify Premium üyeleri artık iOS ve Android için Feysbuk uygulamasında şarkı ve podcast dinleyebilir. Spotify Free kullanıcıları, reklamlarla karışık mod vesilesiyle yeni özellikten de yararlanabilir. Siz yada bir dostunuz Spotify uygulamasından Feysbuk’ta bir şarkı paylaştığınızda, Feysbuk’ta gezinmeye devam ederken oynat’a basıp dinleyebilirsiniz.

Senin bile bilmediğin gelen kutusu

Feysbuk’u bir süredir kullanıyorsanız, muhtemelen varlığından bile haberdar bulunmadığınız okunmamış mesajlarla dolu bir klasörünüz vardır: “Bildiri İstekleri” klasörü. Burası, Feysbuk’un şu anda dost bulunmadığınız kişilerden gelen tüm mesajları gönderilmiş olduğu yerdir. Sizinle kontakt kuran eski okul dostlarıyla yada bir grup Nijeryalı spam göndericiyle dolu olabilir. Kim bilir? Bulmanın tek yolu var!

Bu mesajları incelemek için Feysbuk.com’a gidin ve Feysbuk ana ekranınızın üst kısmındaki Messenger simgesine (şimşek konuşma balonu) tıklayın. Tam ekran modunu etkinleştirmek için alttaki Messenger’da tümünü göster seçeneğine tıklayın. Üç noktalı menü simgesine tıklayın ve Bildiri İstekleri’ni seçin. Sonrasında yabancılardan gelen her türlü mesajı görmüş olacaksınız. Sizinle kontakt kurmaya çalışan, sadece başkaları tarafınca rapor edildikten sonrasında hizmetten yasaklanmış olanları gösteren, Spam Görüntüle etiketli bir giriş olabilir. Onları zevkle silin.

İstediğiniz tüm arkadaşları görün

Peki ya dost olmasını istediğin, isteğini görmezden gelen yada silen tüm insanoğlu? Feysbuk onları takip ediyor. Sizden nefret eden kişilerin listesini almak için feysbuk.com/friends/requests(Yeni pencerede açılır) adresine gidin. Ya da kim bilir Feysbuk’u sık sık denetim etmiyorlar. Muhtemelen ikisi de.

Hesabınızı kimin gözetlediğini görün

Birisinin izniniz olmadan Feysbuk hesabınıza giriş yapmış olup yapmadığını bilmek ister misiniz? Ayarlar > Güvenlik ve oturum açma kısmına gidin ve “Nerede oturum açtınız”ı arayın. Burada, masaüstü yada mobil cihazlardan, hatta değişik uygulamalarda (mesela, Feysbuk uygulaması ve Messenger uygulaması) tüm etken Feysbuk girişlerinizi bulabilirsiniz. Konum, tarayıcı ve aygıt verileri (çoğu zaman) görüntülenir.

Bir şey şüpheli görünüyorsa, tek tek cihazlardan (üç noktalı menü > Oturumu Kapat’a tıklayın) yada tüm cihazlardan aynı anda çıkış yapın (aşağı kaydırın ve Tüm Oturumlardan Çıkış Yap’a tıklayın). Bu, bir arkadaşınızın dizüstü bilgisayarında yada ortak bir bilgisayarda oturum açarsanız ve oturumu kapatmayı unutursanız kullanışlıdır.

Birazcık extra güvenlik ilave edin

Feysbuk hesabınız için bazı extra güvenlik katmanları ayarlamak iyi bir fikirdir. İşte kendinizi korumak için yapabileceğiniz üç akıllı şey. Bu tarz şeyleri Ayarlar > Güvenlik ve oturum açma bölümünde bulabilirsiniz:

  • İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin. Tüm hesaplarınızda (Yeni bir pencerede açılır) 2FA uygulamak iyi bir fikirdir. Bu, birisi hesabınıza yeni bir cihazda erişmek isterse, şifrenize ve bir kimlik doğrulama uygulaması tarafınca oluşturulan yada kısa mesajla gönderilen bir koda gereksinim duyacağı anlamına gelir.
  • Tanınmayan girişler hakkında ikazlar alın. Birisi tanınmayan bir cihazdan yada tarayıcıdan hesabınıza giriş yaparsa, Feysbuk sizi bilgilendirebilir (Yeni bir pencerede açılır). (Bir VPN kullanıyorsanız, VPN sunucusu değişik bir eyalette yada ülkedeyse hakkınızda bu ikazları aldığınızı fark edebilirsiniz. Polisliğin bedeli budur.)
  • Sizi engellerlerse 3-5 güvenilir şahıs belirleyin. Güvenilir kişiler, şifrenizi unutursanız yada mobil cihazınızı kaybederseniz yada fena niyetli bir şahıs içeri girip sizi kilitlerse, hesabınıza tekrardan erişmenize güvenle destek olabilecek Feysbuk arkadaşlarıdır. Artık güvenmiyorsanız, güvenilir kişilerinizi (Yeni pencerede açılır) sonrasında istediğiniz süre değiştirebilirsiniz.

‘Arkadaşların’ gönderileri görmesini engelleme

Feysbuk gönderilerinizi kimlerin görebileceğini belirleyebilirsiniz: hepimiz, dostlar, arkadaşların arkadaşları yada yalnızca belirli kişiler. Tüm gönderilerinizi görmek istemeyen “arkadaşlarınız” var ise, erişimlerini kısıtlayabilirsiniz. Kısıtlamak istediğiniz arkadaşınızın profil sayfasına gidin.

Gri Dostlar düğmesini tıklayın (üç noktalı menü > Cep telefonunda dostlar) ve Dost Listesini Düzenle > Kısıtlı’yı seçin. Bu dost, her insana açık bir gönderi olmadıkça artık ne paylaştığınızı görmeyecek. feysbuk.com/bookmarks/lists(Yeni pencerede açılır) adresine gidip Kısıtlı’ya tıklayarak bu listede kimlerin bulunduğunu denetim edebilirsiniz.

İnsanları arkadaşlıktan çıkarmadan takip edeni bırak

Teoride, tüm Feysbuk arkadaşlarınız sevdiğiniz ve hakkında informasyon edinmek istediğiniz kişilerdir, sadece bu gerçekçi değildir. Fakat halanla ya da liseden geveze derslik arkadaşınla dost olmayı bırakman kabalık olur. Onlar için kolaylaştırın ve onları takip etmeyi bırakın. Gönderileri artık haber akışınızda görünmeyecek, sadece Feysbuk söz mevzusu olduğunda hala “dost” olacaksınız.

Üç noktayı seçip “Takip etmeyi bırak”ı tıklayarak Haberler’de takip edeni bırakabilirsiniz. Şahıs bilgilendirilmeyecek ve istediğiniz benzer biçimde hareket edebilirsiniz. Sanal arkadaşlığınızı sonrasında Ayarlar ve gizlilik > Haber Deposu ayarları > Tekrardan bağlan’a giderek tekrardan etkinleştirin.

Gönderileri daha sonrası için kaydet

Feysbuk, yanından geçtiğiniz bir şeyi bulmanızı neredeyse olanaksız hale getiriyor. Bu leziz tarifi yada garip öğeyi kaybetmediğinizden güvenli olmak için daha sonraya saklayın. Bir gönderinin sağ üst köşesindeki üç nokta menüsüne dokunun ve açılır menüden Bağlantıyı kaydet yada sonrasında seyretmek için Kaydet’i seçin. Bu, bağlantıyı Kayıtlı klasörünüze gönderir. Kaydedilen klasör nerede bulunur?

Bir şeyi kaydedene kadar aslına bakarsak görmüyorsunuz. O süre masaüstünüzdeki Favoriler’in sol çubuğunda minik mor bir “Kayıtlı Gönderiler” şeridi belirir; mobilde hamburger menüsüne dokunun. Kaydedilen gönderilerin süresi dolmaz, sadece aslolan yazar gönderiyi silerse kaybolabilir. Fazlaca tutum ediyorsanız, tertipli tutmak için kayıtlı gönderilerinizi koleksiyonlar halinde gruplandırabilirsiniz.

Son sözler: Her insanın Bilmesi Ihtiyaç duyulan En İyi Feysbuk Püf Noktaları

Ümit ederim bu makaleyi anlamışsınızdır, Her insanın Bilmesi Ihtiyaç duyulan En İyi Feysbuk Hileleri. Cevabınız hayır ise bu yazı ile ilgili forum kontakt bölümünden her şeyi sorabilirsiniz. Cevabınız evet ise, bizlere desteğinizi vermek için lütfen bu makaleyi arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın.

Leave A Reply