Her insanın Ustalaşabileceği Toplumsal Medya İçin En İyi Video Düzenleme Püf Noktaları


Toplumsal medya için videolar oluşturmak, kitlenizle etkileşim kurmanın mükemmel bir yoludur.

İster viral olacak gülünç bir video, ister esin verici bir bildiri yada bir eğitim olsun, videolar Feysbuk, Instagram ve doğal ki Tik Tok benzer biçimde platformlarda paylaşmak için mükemmeldir! Sadece, izleyicileriniz üstünde hakikaten bir tesir yaratmak istiyorsanız, videonuzu amatörden daha ustalaşmış bir şeye dönüştürmek için birazcık çaba sarf etmeniz gerekecek. Her neyse ki, bu görünmüş olduğu kadar kolay olsa gerek. Bu yazı, toplumsal medya videolarınızı asla zaman kaybetmeden sıfırdan kahramana dönüştürmek için kullanabileceğiniz bazı coşku verici ipuçlarını ve püf noktalarını keşfedecek!

Toplumsal Medya Pazarlama Çalışmalarınızda Video Kullanmanın Önemi

Video, hikayeler anlatmanın ve informasyon aktarmanın muhteşem bir yoludur. Ürün yada hizmetinizin iyi mi çalıştığını göstermek için de kullanılabilir. Bundan dolayı video pazarlama büyüyen bir akım, bu fırsatı göz ardı etmemeli ve ondan en iyi şekilde yararlanmak için sonuna kadar kullanmalısınız. Aslına bakarsak video, toplumsal medya ortamının o denli yaşamsal bir parçası haline geldi ki, teknoloji devi Meta (eski adıyla Feysbuk), Tick Tok ve daha azca seviyede Snapchat benzer biçimde yeni süregelen rekabeti hakkında ciddi şekilde endişelenmeye başladı. Nerede ise tüm endüstriler ve sektörler artık videolarını hedef pazarlarıyla bağlantı kurmanın bir yolu olarak kullanıyor ve bazı endüstriler bunu uzun süredir kullanırken, ötekiler çoğunluğa yeni başlıyor.

Video pazarlamayı popülerleştiren başlıca sektörler içinde emlak, moda, sıhhat, gezi ve konaklama ve daha fazlası yer ediniyor. erişince gayrimenkul için toplumsal medya pazarlaması ve öteki “görsel” endüstrilerde, video, kalabalığın arasından sıyrılmak ve mesajınızı yeterince yansıtmak için yaşamsal ehemmiyet taşır. Video, görsel odaklı bu sektörlerde pazarlama karmasının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bununla beraber, video yapmak her zamankinden daha kolay hale gelirken, onu çekici hale getirmek ve etkili bir halde kullanmak tamamen başka bir mevzudur.

Videoyu Etkili Bir Şekilde Kullanma

Video pazarlamayı etkili bir halde kullanmanın ilk adımı, hedef kitlenizin kim bulunduğunu anlamaktır. Videoya koyduğunuz mesajın onlarda yankılandığından güvenli olmak istersiniz. Mesela, Y kuşağını hedefliyorsanız, bebek patlamalarını hedeflemekten değişik bir dil kullanmak isteyeceksiniz. Ek olarak videolarınızın ilgili ve zamanında olduğundan güvenli olmak istersiniz. İnsanların bunu paylaşabilmeleri için, ister duygusal bir bağ olsun, isterse bir tek arkadaşlarının videoda söylenenlerle ilgileneceğini düşündükleri için içeriğe yatırım yaptıklarını hissetmeleri gerekir. Son adım, videolarınızın mükemmel görünmesini ve kulağa hoş gelmesini sağlamaktır… Bunu söylemesi yapmaktan oldukça daha kolay bir şeydir.



Videolarınızın Mükemmel Görünmesini Iyi mi Sağlarsınız?

Videolar, hikayenizi görsel olarak anlatmanıza ve hedef kitlenizle metin tabanlı bir gönderinin yapamayacağı şekilde bağlantı kurmanıza izin verdiği için pazarlamanın en tehlikeli sonuç yönlerinden biridir. Sadece bu bir tek videoyu oluşturmakla ilgili değil; bununla beraber videonun iyi mi göründüğüyle de ilgilidir. Ustalaşmış görünen videolar, insanların dikkatini çekmenin ve söyleyeceklerinizle ilgilenmelerini sağlamanın mükemmel bir yoludur. Aslına bakarsak araştırmalar, iyi hazırlanmış videoların dönüşüm oranlarını %80’e kadar artırabildiğini gösteriyor! Bununla beraber, kilit nokta, mükemmel görünmelerini ve ses çıkarmalarını sağlamaktır. Bununla beraber, sual şu: Bunu iyi mi başarabilirsiniz?

Giriş ve Çıkış Yapın

Giriş, çoğu zaman video içinde ne olduğu başlamadan ilkin oynatılan bir videodur. Video başlık kartı olarak da adlandırılabilir. Outro, video içinde ne olduğunun oynatılması bittikten sonrasında görünen bir videodur. İzleyiciye bağlam sağlamak, izleyeceklerini tanıtmak ve onu kimin oluşturduğu hakkında informasyon sağlamak için bir giriş kullanılabilir. Ek olarak içeriğin arkasındaki şirket yada müessese için bir reklam görevi görebilir. Giriş, izleyicinin dikkatini çekmeli ve onlara izleyecekleri şeyi tanıtmalıdır. Outro, çoğu zaman bir videonun sonunda görünen ve çoğu zaman izleyicilerden kanalınıza abone olmalarını istemek benzer biçimde bir harekete geçirici bildiri içeren bir animasyon dizisidir.

Bu iki öğenin oluşturulması nispeten basittir ve averaj bir videoyu daha çekici bir şeye dönüştürebilir. En iyi yanı, intro ve outro’nuzu tamamladıktan sonrasında, bu tarz şeyleri her video için tekrardan kullanabilmeniz, video düzenleme sıranızın başına bırakmanız yeterlidir. Tıpkı bir internet sayfası benzer biçimde, videonuz net bölümler olmalı bu akışı kurdu. Bir logo animasyonu oluşturmak için After Effects benzer biçimde bir uygulamayı kullanma beceriniz yada zamanınız yoksa, Fiverr benzer biçimde bir çevrimiçi hizmete başvurabilir ve dış kaynak sağlamak için cüzi bir ücret ödeyebilirsiniz. Devamında herhangi bir yasal sorundan kaçınmak için nihai ürünün haklarını elinizde bulundurduğunuzdan güvenli olun.

İlişkili: Harlem’den Harare’ye Buharlaştırıcılar İçin Tüketici Kılavuzu

Kitlenizi İlk 5 Saniyede Bağlayın

Bir videonun ilk 5 saniyesi, videonuzun başarısı için oldukça önemlidir. Bunun sebebi, yapmanız ihtiyaç duyulan kitlenizi mümkün olan en kısa sürede bağlayın. Peki bunu iyi mi yapacaksın? Bundan önceki noktadaki benzer biçimde ilgi çekici bir giriş, kitlenizi cezbetmek için uzun bir yol kat edecektir. Sadece bu sadece bu kadar ileri gidebilir. Girişiniz bittiğinde, güzel sinematografi, garip ses yada ikisinin bir kombinasyonu ile derhal dikkatlerini çekmelisiniz.

Sesinizi Ihmal etmeyin

Ses, toplumsal medya profilleriniz için ustalaşmış videolar oluşturmanın en dikkatsizlik edilen yönlerinden biridir. Sadece ses, herhangi bir videonun yaşamsal bir parçasıdır ve seyirci için tecrübe yaratabilir yada bozabilir. İyi bir ses yoksa, iyi video içinde ne olduğu oluşturmak zor olacaktır. İyi ses, videoyu daha iyi hale getirebilse de, video oluştururken aklınızda bulundurmanız ihtiyaç duyulan bazı şeyler vardır. İlk olarak, mümkün olduğunca arka plandaki gürültülerden ve dağınıklıktan kaçınmaya çalışın. İkinci olarak, çektiğiniz sahne için lüzumlu değilse sesinizde herhangi bir tür yankı yada yankıdan kaçınmaya çalışın. Üçüncüsü, çekim esnasında kameranın çevresinde başka sesler oluyorsa, ses kaydınızı etkilememeleri için bu tarz şeyleri da kapatmaya çalışın. Bu, iyi ses ekipmanına birazcık para harcamanızı ve onu iyi mi etkili bir halde kullanacağınızı öğrenmenizi gerektirecektir. Bununla beraber, medyanızda seslendirme kullanmayı düşünmüyorsanız, gene de kaliteli ses efektlerine ve fon müziğine yatırım yapmanız gerekecektir. Parçanızı ne kadar iyi çekerseniz çekin, doğru sese haiz değilseniz, olması gerektiği kadar iyi görünmeyecektir.

Ruh Halini Ayarla

Sadece toplumsal medya kanallarınız için herhangi bir video oluşturmadan ilkin, doğru ruh halini belirlemek oldukça önemlidir. Videonun tonu, markanın kişiliğine ve değerlerine uygun olmalıdır. Daha ilkin tartışıldığı benzer biçimde, videonuz ilgi çekici, çekici olmalı ve izleyicilerinize kıymet sağlamalıdır. Toplumsal kanallarınız için bir video oluşturduğunuzdan, en başından itibaren videonun tonuna oldukça dikkat etmeniz gerekir. Bu videolar paylaşılmak içindir ve başlangıçta yanlış nota basarsanız, insanları dahil olmaya ve harekete geçmeye ikna etmekte zorlanacaksınız. Aşağıdakiler dahil bu mevzuda gidebileceğiniz birkaç yol vardır:

  • Uygun kare hızını ayarlama: Elde etmeye çalıştığınız vibe bağlı olarak, videonun belirli bölümlerini hızlandırmaya yada yavaşlatmaya karar verebilirsiniz. Ağır çekim bir lüks ve zarafet duygusu yaratabilir. Bunun tersine, bölümleri hızlandırmak medyanızın daha genç, daha dinamik seyircilere vb. hitap etmesini sağlayabilir.
  • Sesinizi noktaya getirmek: Daha ilkin tartışıldığı benzer biçimde, sesin videonuzda yaşamsal bir görevi vardır, bir tek sahneyi ayarlamaktan başka bir şey değildir. Kolay bir fon müziği değişikliği, seyirciye tamamen yeni bir öykü anlatabilir. Gürültü üreten çerçevede hiçbir şey görünmese bile, arka plan sesleri eklemek seyircinizin hayal enerjisini geliştirebilir ve bir merak ve kapris duygusu katabilir.
  • Renk derecelendirmesini kullanma: Video renk derecelendirmesi kullanılabilir korku, üzüntü, mutluluk vb. benzer biçimde belirli duygular yaratmak için. Daha film benzeri bir görünüm istediğinizde yada benzersiz bir şey yaratmak için videonuza değişik renkler eklemek istediğinizde olduğu benzer biçimde güzel duyu nedenlerle de kullanılabilir. Ek olarak, belirli bir demografiye hitap eden videoların, elde etmeye çalıştığınız etkiye bağlı olarak azca ya da oldukça doygun olması gerekebilir.
  • Işığı avantajınıza kullanmak: Aydınlatma, bir videonun atmosferinde büyük bir fark yaratabilir. Ruh halini değiştirebilir, tonu değiştirebilir ve hatta izleyicilerinizin etraflarındaki nesneleri idrak etme şeklini değiştirebilir. Videonuzda değişik ruh halleri yaratmak için değişik ışık türleri kullanılabilir.

Toplumsal medya kullanıcılarının dikkat süreleri kısadır, bundan dolayı tercih ettiğiniz düzenleme uygulamasıyla birazcık çaba sarf etmek, fark edilme şansınızı hakikaten artırabilir. Doğru araçları seçerek ve video projenizi düzenlemeyi göz önünde bulundurarak başlatarak, toplumsal medya videonuzun öbürlerinden değişik olmasını sağlayabilirsiniz.


Harlem’den biri olun – Bültenimize Kaydolun!


VİDEO

Harlem Fave Carlos Santana And Musicians Around The World’ün Yeni Müzik “Oye Como Va” videosunu buradan izleyin.


Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Ne Demek - Bursa son dakika - Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular - Paket Arıtma - Gebze implant diş - Kulis haber -
sesli sohbet elektronik sigara cam
Bebek Bakıcısı - Omegle - Sohbet Odaları - Omegla - Görüntülü Sohbet -
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu radabet giriş Puff langstoninstitute.org gaziantep bayan escort antep escort