Husson Üniversitesi Hukuk Profesörü toplumsal medyayı ve toplu çekimleri tartışıyor

0

[ad_1]

BANGOR, Maine (WABI) – Suçlarından ilkin kaygı verici şeyler gösteren toplumsal medya ve toplu silahlı hücum şüphelileri söz mevzusu olduğunda, polis nerede duruyor?

Husson Üniversitesi Hukuk Araştırmaları Direktörü John Michaud ile toplumsal medyadaki ihtimaller içinde uyarı işaretlerinin toplu silahlı saldırılarda iyi mi rol oynadığını konuştuk.

Pek fazlaca kez, Teksas’taki okulda silahlı saldırıda olduğu benzer biçimde, şüphelinin silahlar ve sertlik ilanları benzer biçimde kaygı verici şeyler yayınladığını söylemiş oldu.

Sadece, ne yapılabilir?

Michaud, mevzuatın teknolojiyi takip ettiğini sadece hemen hemen yakalanmadığını söylüyor. İnsanların yetkilileri uyarabileceğini, sadece toplumsal medya paylaşımlarına dayanarak gelip tabanca alamayacaklarını söylüyor.

Sadece, tehdit etmek yasa dışıdır.

Sual şu ki, polis toplumsal medya üstünde daha çok kontrole haiz olmalı mı?

“Bu şekilde bir tehdit ettin diye silahını alabilir miyim? 21 yaşlarında bir erkeksin ve buna benzer bir şey paylaştın. Evlerinize girip silahınızı almama izin var mı? Kimseyi tehdit etmedin, fena bir şey yapmakla tehdit ettin. Peki, insanoğlu ne kadar bir sıçrama hayata geçirmeye istekli? Bir şeyler yapmalıyız. Bu problemi çözmediği için hiçbir şey yapamayız” diyor Michaud.

Buffalo ve Texas’ta son zamanlarda meydana gelen silahlı saldırıda her iki şüpheli de şiddete başvurmadan ilkin kaygı verici açıklamalarda bulunmuş oldu.

Michaud, devletimizde fazlaca fazla hiddet bulunduğunu ve uzun süredir bu şekilde bulunduğunu söylüyor.

Neredeyse her insanın bu öfkeyi körükleyen başkalarını bulabileceği çıkışlar bulunduğunu söylüyor.

Şüpheli gönderiler söz mevzusu olduğunda yasal olarak ne yapılabilir?

“Soruşturma ajanslarımızın ne kadar istilacı olmasını istiyoruz? Ne kadar müdahaleci bildiğiniz gibi, kolluk kuvvetlerinin her insanın toplumsal medyasını okumuş olduğu bir yere mi gitmek istiyoruz? Buna hazır mıyız? Bence değil. Eylemsizlik bir seçenek değildir. Bir şeyler yapmalıyız,” diyor Michaud.

Michaud kendi deneyimine nazaran, insanoğlu uyarı işaretleri var ise daima bir şey söylemek istemezler bu sebeple karışmak istemezler.

Yada sevilen birini yakınma etmek istemeyen bir aile üyesi yada bir dost.

Ek olarak, insanları şüpheli gönderileri bildirmemekten görevli tutan herhangi bir yasa olmadığını da ekliyor.

Telif hakkı 2022 WABI. Tüm hakları Saklıdır.

Leave A Reply