Influencer’lar Finansal Bağlarını Açıklamadan Kriptoyu Iyi mi Uyuşturuyor?

0

[ad_1]

Bay Armstrong’un desteklediği projelerden bazıları, sonunda sorunlarla karşılaşan minik zamanlı, deneysel kripto girişimleriydi. Bu durumlarda, kendisini de bir kurban olarak gördüğünü söylemiş oldu.

“Popüler olan ve ne yapmaları ve yapmamaları icap ettiğini anlamaya çalışan çömez kripto etkileyiciyi avlıyorlar” dedi. “Bir yılda 12.000 takipçiden bir milyona çıkmak ve tüm doğru kararları vermek zor.”

Bay Paul, bir video blog yazarı ve ara sıra bir erkek oyuncu olarak ün kazanmıştır; YouTube bir keresinde bir Japon ormanında bulmuş olduğu bir cesedin görüntülerini yayınladığı için onu azarladı. Seneler süresince, web şöhretini bir takım enerji içeceği de dahil olmak suretiyle eklektik bir takım girişimci arayışa dönüştürdü.

Bay Paul, NFT pazarı patlamaya başladığında geçen yıl kriptoyla ilgilenmeye başladı. Yakın tarihindeki bir röportajda, teknolojiden kâr etmeye çalışsa bile kripto pazarında iyi mi gezineceğini öğrendiğini kabul etti. “Ben aşırı fikirlere haiz biriyim, pek uygulayıcı değilim” dedi.

Bay Paul, Dink Doink projesinin ilk beyin fırtınasının bir kısmında yer aldı. Sadece girişim, sonucunda, Bay Paul’a başlangıçta verilen tokenlerin yüzde 2,5’ini veren oda arkadaşlarından kabul edilen Jake Broido tarafınca yönetildi.

İçinde cıvıldamak Geçen Haziran, Bay Paul, karşılaşmış olduğu “en aptal, en saçma” kripto para birimlerinden biri olarak nitelendirdi ve cinsel içerikli şarkı sözleri söyleyen bir çizgi film karakterinin videosunu yayınladı. “İşte bu yüzden ben varım,” diye ekledi. Ek olarak Telegram’da Dink Doink’i muhtemelen en sevilmiş olduğu kripto yatırımı olarak selamladığı titrek bir kamera videosunda yer aldı.

Kampanya bir fiyaskoydu ve Bay Paul, YouTube eleştirmenleri tarafınca teşhir edildi. Dink Doink’in fiyatı, yaz süresince daha da düşmeden ilkin, bir sentin oldukça altında kaldı. Bay Paul, jetonlarını asla satmadığını yada projeden kâr etmediğini söylemiş oldu. Sadece, finansal payını açıklamadan madeni parayı tanıttığı için pişman bulunduğunu söylemiş oldu. “Kesinlikle olması gerektiği kadar görevli davranmadım” dedi.

Leave A Reply