Instagram Grid Pinning Nedir ve Iyi mi Kullanılır?


Instagram’ın başkanı Adam Mosseri bu değişikliği açıkladığından beri Instagram, bir makaralı ilk platform olma yaklaşımını değiştirdi. Şimdi, bu, statik fotoğraflarınızın erişiminde ve etkileşiminde ciddi bir düşüşe niçin oldu, birçok kullanıcının aynı şikayette bulunmuş olduğu görülebilir. Şimdi, yeni duyurulan bir özellik, profilinizde statik fotoğraflarınızı öne çıkarmanıza destek olabilir, buna “Izgara Sabitleme” denir. Ne işe yaradığını ve iyi mi kullanabileceğinizi öğrenmek için dalış yapalım.

Instagram Izgara Sabitleme Nedir?

Instagram’ın favori hikayelerinizi profilinize sabitlemenize izin verdiğini aslına bakarsanız biliyorsunuz ki, böylece profilinizi ziyaret eden hepimiz tarafınca derhal görülebilir. Benzer şekilde, artık Instagram artık profilinizin üst kısmına 3 gönderiye kadar (durağan bir fotoğraf, video yada hatta bir makara olabilir) sabitlemenize izin veriyor, böylece profilinizdeki ziyaretçiler, bu gönderileri kaçırmasın. görmelerini isterler.

Instagram Izgara Sabitleme Iyi mi Kullanılır?

Instagram, Nisan 2022’den itibaren gönderi sabitleme hususi durumunu kontrol ediyor. Şimdi, bu özellik her insanın kullanımına sunuldu ve buna Grid Pinning deniyor. Bu, Instagram profilinizde en fazla 3 gönderiyi sabitlemenize izin verir. Bunu hesabınızda şu şekilde kullanabilirsiniz:

1. Telefonunuzda Instagram’ı başlatın ve profilinize gidin.

2. Kaydırın ve profilinize sabitlemek istediğiniz gönderiye gidin.

3. Daha çok seçeneğe erişmek için sağ üstteki üç noktaya dokunun.

4. Şimdi, Profilinize Sabitle seçeneğini seçin.

5. Benzer şekilde, profilinize 2 gönderi daha sabitlemek için adımları tekrarlayabilirsiniz. Toplam 3 gönderi yapıyor.

Sabitlendikten sonrasında, bu sabitlenmiş gönderiler, üstünde beyaz bir iğneleme simgesiyle Instagram gönderileri ızgarasının en üstünde görünecektir.

Instagram’da Izgara Gönderilerinin Sabitlemesi Iyi mi Kaldırılır?

Gönderinizi Instagram Gönderiler Tablosunun en üzerine sabitlemek istemiyorsanız yada başka bir gönderiyi sabitlemek istiyorsanız, bunu aşağıdaki şeklinde yapabilirsiniz:

1. Profilinize sabitlenmiş Gird gönderisine tıklayın.

2. Daha çok seçeneğe erişmek için sağ üstteki üç noktaya dokunun.

4. Şimdi, Profilden Sabitle seçeneğini seçin.

Alternatif olarak, 3’ten fazla gönderiyi sabitlemeye çalıştığınızda, bunun şeklinde bir pop-up alacaksınız. Nerede, gönderiyi sabitlemeyi seçerseniz, profilinize sabitlediğiniz en eski gönderi ile değiştirilecektir.

Toplama

İşte bu şekilde, gönderilerinizi en iyi şekilde sergilemek yada profil ziyaretçilerinizin profilinizin bazı mühim gönderilerini bilmesini istiyorsanız, Instagram profilinizdeki yeni Instagram Izgara Sabitleme hususi durumunu kullanabilirsiniz. Ümit ederim bu makaleyi yararlı bulmuşsunuzdur, beğendiyseniz ve paylaştığınızdan güvenilir olun ve aşağıda bağlantılı öteki ipuçlarına ve püf noktalarına göz atın. Bu tür teknik ipuçları ve püf noktaları için bizi izlemeye devam edin.

İlişkili:

Ek olarak anlık teknoloji haberleri için bizi şu adresten takip edebilirsiniz: Google Haberleri yada ipuçları ve püf noktaları, akıllı telefonlar ve gadget incelemeleri için katılın Telegram Grubunu Kullanmak İçin Aygıtlar yada son olarak araştırma videoları için abone olun YouTube Kanalını Kullanmak İçin Gadget’lar.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy