Instagram Hesabını Mobil ve PC’de Kalıcı Olarak Silmenin 3 Yolu (2022)


Kimi zaman Instagram’dan sıkılıyoruz, evet bazı durumlarda bu doğru. Ya da kimi zaman artık kullanılmayan ikinci bir hesap oluşturuyoruz. Bu şeklinde durumlarda, hesabı silme daima bir seçenektir. Sadece, tıpkı Feysbuk şeklinde, Instagram hesabınızı silmek için iki seçeneğiniz vardır – ya geçici olarak dönem dışı bırakın ya da kalıcı olarak silin. Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız işte bunu yapmanın yolları.

Not: Hesabınızı kalıcı olarak silmeden ilkin, Instagram verilerinizi indirin böylece çevrimiçi yayınladığınız tüm anıları kaybetmezsiniz.

Instagram Hesabı Silmenin Yolları

Instagram verilerinizi kaydettikten sonrasında, hesabınızı silme adımlarına geçebilirsiniz. Instagram silme işlemi yalnızca bir tarayıcıda yapılabilir, sadece herhangi bir mobil yada masaüstü aleti kullanabilirsiniz.

Masaüstünde

1. Şuraya gidin:Hesabını sil” sayfası bilgisayarınızdaki bir tarayıcıdan.

Instagram hesabınıza hemen hemen giriş yapmadıysanız, ilkin giriş yapmanız gerekir.

2. Şimdi, bu silme sayfasında, “Hesabını niçin siliyorsun” seçeneğinin tarafındaki açılır menüden bir seçenek belirleyin.

3. Bundan sonrasında Instagram şifrenizi yine girin.

4. Arkasından, “Hesabımı sil”e tıklayın.

Bu kadar. Hesabınız 30 gün sonrasında silinecektir. Sadece, silme isteğini gönderdikten derhal sonrasında Instagram’daki hepimiz tarafınca görülebilir. Gelecekte, fikrinizi değiştirirseniz, silme tarihinden ilkin yine giriş yapabilir ve hesabınızı tutabilirsiniz.

Sadece 30 gün sonrasında hesabınız ve tüm verileriniz kalıcı olarak silinecek ve herhangi bir kurtarma işlemi mümkün olmayacaktır.

Cep Telefonunda

Mobil uygulamada Instagram hesabınızı silemez yada dönem dışı bırakamazsınız. Sadece, telefonunuzdaki bir tarayıcıda Instagram’ı açarsanız ve o süre silinebilir. Adımlar web’e benzer.

1. Bir mobil tarayıcıda Instagram’ın “Hesabını sil” sayfasını açın.

2. Hemen hemen yapmadıysanız, şimdi bilgilerinizle giriş yapın.

3. Giriş yaptıktan sonrasında, açılır menüden hesabınızı silme nedeninizi seçin.

4. Şimdi şifrenizi yine girin ve peşinden “Hesabımı sil”e dokunun.

Bu kadar. Artık hesabınız 30 gün sonrasında silinecek ve yukarıda belirtildiği şeklinde bu süre içinde geri yükleyebilirsiniz.

Instagram Hesabını Dönem Dışı Bırak

Buradaki üçüncü hile, bir Instagram hesabını kalıcı olarak silmek değil, belirli bir süre için dönem dışı bırakmaktır. Sadece, hesabınızın çevrimiçi olarak başkalarına görünmeyeceği ve hesabınızı istediğiniz süre geri alabileceğiniz bir pozitif yanları olduğundan silmekten değişik değildir. Telefonunuzda yada web’de Instagram hesabınızı iyi mi dönem dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Telefonunuzda Instagram’ı açın ve profil sayfanıza gidin.

2. Şimdi üç yatay çizgiye dokunun ve menüden “Ayarlar”ı seçin.

3. Oradan “Hesap”ı seçin.

4. Bundan sonrasında aşağı kaydırın ve “Hesabı sil”i seçin.

5. Sonraki sayfada, “Hesabı Dönem Dışı Bırak”ı seçin.

6. Arkasından, hesabınızı dönem dışı bırakma nedeninizi seçin ve şifrenizi tekrardan girin.

7. Son olarak, “Hesabı Geçici Olarak Dönem Dışı Bırak” seçeneğine dokunun.

Bu kadar. Siz yine giriş yapana kadar hesabınız dönem dışı bırakılacaktır. Bundan dolayı, dönem dışı bırakılan Instagram hesabınızı geri yüklemek oldukça kolaydır. Yalnız bilgilerinizle giriş yapın ve geri döneceksiniz.

Doğrusu bir Instagram hesabını kalıcı yada geçici olarak silme şekilleri bunlardı. Instagram hesabınızı yalnız toplumsal medyaya ara vermek için siliyorsanız, “Instagram mola veriyor” özellik.

Bu tür daha çok ipucu ve püf noktası için bizi toplumsal medyada takip edin!

Ek olarak anlık teknoloji haberleri için bizi şu adresten takip edebilirsiniz: Google Haberleri yada ipuçları ve püf noktaları, akıllı telefonlar ve gadget incelemeleri için katılın Telegram Grubunu Kullanmak İçin Aygıtlar yada son olarak araştırma videoları için abone olun YouTube Kanalını Kullanmak İçin Gadget’lar.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy