Instagram’da Makara Iyi mi Yapılır


Tik Tok toplumsal medya sahnesine girdikten sonrasında, popülaritesi, kullanıcı tabanlarını ilgilendirmek için öteki platformlardan cevap alma ihtiyacını ortaya çıkardı. Kısa biçimli video içinde ne olduğu, toplumsal medyada bir sonraki büyük şey haline geldi ve neredeyse tüm platformlar artık kendi yorumlarına haiz.

Instagram uygulamasında bu tür medya Makaralar şeklini alır. Tik Tok’a benzer şekilde Instagram Reels, kısa düzenlenmiş videolar oluşturmanıza ve müzik, metin ve daha fazlasını eklemenize olanak tanır. Makaralar tanıtıldığından beri son aşama popüler hale geldiler ve Instagram tarafınca Keşfet sayfalarına itiliyorlar. Instagram algoritmasıyla ilgili olması için etkisinde bırakan bir sayfa yada marka büyütüyorsanız, Makaraların iyi mi oluşturulacağını öğrenmek yaşamsal ehemmiyet taşır.

Bu makalede, bir Makarayı iyi mi oluşturacağınız ve Instagram profilinize iyi mi göndereceğiniz mevzusunda bir eğitim alacaksınız.

Makara Iyi mi Yapılır

Mükemmel bir Gerçek yapmak için kullanacağınız video klipleri hazırlayın yada ne çekmek istediğinizi bilin. Bu, ustalaşmış görünümlü bir video oluşturmayı kolaylaştıracaktır. Makaranızı oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Instagram’ın ana ekranında simgesine dokunun. artı simgesi sağ üst köşede.
 1. Musluk makara.
 1. Fotoğraf galerinize erişmek için sol alttaki kareye dokunun.
 1. Eklemek istediğiniz videoları/fotoğrafları seçin. Sağ üstteki kare simgeye dokunarak çoklu seçim yapabilir yada bir videoyu/fotoğrafı yeşil ekran olarak kullanmayı seçebilirsiniz. Yeşil Ekran düğmesini ve peşinden kullanmak istediğiniz medyayı seçin.
 1. Musluk Ekle.
 1. Direkt Makara oluşturma ekranından çekim yapmak istiyorsanız, beyaza dokunarak bunu yapabilirsiniz. kayıt ekranın alt ortasındaki düğmesine basın. öğesine dokunun. Dur düğmesine basın.
 1. Eklenen tüm kliplerinizi ekranın alt kısmında görmek için kayıt düğmesinin tarafındaki geri okuna dokunun. Silmek yada kırpmak için her birine dokunabilirsiniz. Musluk Tamamlandı iyi mi kesildiklerinden memnun olduğunuzda.
 1. Instagram müzik kitaplığından Makaranıza ses eklemek için sol kenar çubuğundaki müzik notasına dokunun.
 1. Altındaki bir sonraki simge, Makaranın hızını değiştirmenizi sağlar. Işıltı simgesi, videonuzu kaydetmek için bir filtre seçmenize olanak tanır.
 1. Makaranızın düzenini değişik ızgaralara değiştirebilmek için sonraki simgeye dokunun. Arkasından, belirli bir süre süresince eller özgür kayıt meydana getirecek ve peşinden kendi kendine duracak bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz. Ek olarak bir geri sayım ekleyebilirsiniz.
 1. Kenar çubuğunun altındaki aşağı oka dokunursanız, bir sonraki klibinizde kaydettiğiniz her şeyi hizalamak için son klibinizin bir kaplamasını gösterme seçeneği görürsünüz.
 1. üstüne dokunun Ön seyretme Düzenlemelerinizden memnun kaldığınızda sağ alttaki düğmeye basın.

Bu sonraki ekrandan, klibinize daha çok efekt ekleyebileceksiniz, sadece burada klipleri kırpamayacak yada silemeyeceksiniz. Sadece, kliplerinizi değiştirebilmek için sol üst köşedeki geri okuna dokunarak gene de geri gidebilirsiniz.

Instagram Gerçek’inizi Düzenleme

Ekranın üst kısmında, değişik efektler eklemek için dokunabileceğiniz bazı düğmeler görmüş olacaksınız. İşte her birinin yapmış olduğu şey.

 1. Aşağı okun ilk simgesi, Makaranızı mevcut haliyle film rulonuza indirmenize olanak tanır.
 1. Bir müzik notunun ikinci simgesi, ses ekleyebileceğiniz yada değiştirebileceğiniz yerdir. Bu simgeye dokunduktan sonrasında, her değişik ses kanalının ses düzeyini değiştirebilmek için kaydırıcıları kullanabilirsiniz. Bunun altında müzik, seslendirme yada ses efektleri eklemeyi seçebilirsiniz.
 1. Üçüncü ışıltı simgesi, videonuza bir filtre yada başka hususi efektler eklemenize olanak tanır. Eklemek için bir efekte dokunabilir ve kaldırmak için yine dokunabilirsiniz.
 1. Sonraki, çıkartma seçeneğidir. Başlık, gif, fotoğraf ve daha fazlası benzer biçimde çeşitli değişik çıkartmalar eklemek için buna dokunabilirsiniz. Bir çıkartmayı silmek için, ona dokunup ekranın altındaki çöp kutusuna sürükleyebilirsiniz.
 1. Sonraki simge, videonuz üstünde çeşitli araçlarla çizim yapmanıza yada gerekirse silmenize olanak tanır.
 1. Son olarak, Makaranıza metin ekleyebilirsiniz. Metnin yazı tipini, rengini, arka planını ve animasyonunu değiştirebilirsiniz.

Makaranıza istediğiniz tüm efektleri eklediğinizde, üstüne dokunabilirsiniz. Sonraki Gönderi ayarlarınızı değiştirebilmek için sağ alttaki Bu sayfada, başlığınızı yazabilir, Gerçek’inizi beslemenizde paylaşmayı seçebilir, profil resmini kırpabilir, başkalarını etiketleyebilir, eklenen sesi tekrardan adlandırabilir, bir konum ekleyebilir ve bağlı bir Feysbuk’ta başkalarına tavsiye edip etmeyeceğinizi seçebilirsiniz. hesap.

Bu ayarları değiştirdikten sonrasında öğesine dokunabilirsiniz. Paylaşmak şimdi göndermek için yada Kaydetmek Bu Makarayı sonrasında düzenlemek yada yayınlamak suretiyle taslaklarınızda tutmak için taslak olarak.

Makara Yapmanın İpuçları

Instagram’daki hepimiz Gerçek yapabilir, sadece sizinkinin de izlenme ve iyi bir etkileşim elde etmesini istiyorsanız izleyebileceğiniz bazı yöntemler var.

Trend Sesi Kullan

Makaralarınızda daha çok görüntüleme elde etmenin en iyi yollarından biri, Instagram’da trend olan sesleri kullanmaktır. Bu, izleyicilerin kendilerine tanıdık gelen sesleri duydukları için Gerçek’inizi izlemelerini elde edecektir. Instagram’da trend olan sesleri bulmak için Gerçek oluşturma işleminiz esnasında ses eklemeye ve herhangi bir bölüme gidebilirsiniz. Üstüne dokunun Daha çok gör yanında, belirli sesleri kullanan Makaraların sayısını görebileceksiniz. 10 binin üstünde Makarada kullanılan sesi hedefleyin.

İyi Bir Kanca Oluşturun

İzleyicinin dikkatini çekmek için yalnızca sınırı olan bir zamanınız var, bu yüzden onu yakaladığınızdan güvenilir olun. Bunu, seyircileri kaydırmamaya teşvik ederek, mühim detayları paylaştığınızı söyleyerek, dikkat çekecek sesler kullanarak yada Gerçek’inizi coşku verici görüntülerle başlatarak yapabilirsiniz. Makaranızın başlangıcında ne hakkında olacağını belirten bir metin olması da iyi bir fikirdir. Bu bununla beraber iyi bir kapak resmine haiz olmayı da ihtiva eder.

İlgili Hashtag’leri Kullanın

Doğru hashtag’leri kullanmak, birisi ilgili bir mevzuyu ararken makaranızın görünmesini elde edecektir. Mesela, Makaranız yiyecek içeriyorsa, Instagram’da popüler olan bu niş çevresinde dönen hashtag’leri kullanmak isteyeceksiniz. Bir hashtag ve ilgili bir terim yazarak popüler olanları görebilirsiniz ve benzer popüler hashtag’ler görünecektir.

Profilinizi Büyütmek için Instagram’da Makaraları Kullanın

Makaralar özelliği artık Instagram’ın merkezi bir parçası, bundan dolayı markanızın yada profilinizin büyümesini istiyorsanız bu tarz şeyleri iyi mi oluşturacağınızı ve kullanacağınızı idrak etmek önemlidir. Her neyse ki, öğrenme eğrisi oldukca dik değil ve Instagram sayfanızda daha çok dikkat çekecek ustalaşmış görünümlü Makaralar yapmanın birçok rahat yolu var.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy