iPhone’da WhatsApp iyi mi kilitlenir

0

[ad_1]

İzniniz olmadan kimsenin iPhone’unuzdaki WhatsApp’ınıza erişemeyeceğinden güvenli olmak istiyorsanız, onu kilitleyebilir ve uygulamaya Apple’ın Face ID’sini ve bir parola ekleyebilirsiniz. Bu, Whatsapp’ı her kullanışınızda iPhone’da kilitlemenize olanak tanır ve bilgilerinizin yalnızca cihazınıza erişmesine izin verdiğiniz kişiler tarafınca erişilebilir olmasını sağlar.

Telefonda WhatsApp kilitleme hususi durumunu ayarlamak kolaydır, bu, WhatsApp uygulamanıza başka bir güvenlik katmanı ekler. WhatsApp’ı iPhone’da kilitlemek için ilkin bu özelliği ayarlamanız gerekecek, bunun iyi mi yapılacağına ilişkin ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

WhatsApp ile Face ID’yi iyi mi kurarım?

WhatsApp uygulamanızı cihazınızda kilitlemenin en iyi yolu FaceID’yi kurmaktır, bu, uygulamaya eriştiğinizde otomatikman kilidinin açılacağı anlamına gelir. Bu, iPhone’unuzun Face ID ile kilidini açmasıyla tamamen aynı şekilde çalışır.

Bu özelliği açmak için iPhone’unuzdaki WhatsApp uygulamasına gidin ve arkasından Ayarlar sonrasında şuraya git Hesap ve hemen sonra Mahremiyetşimdi seç Ekran kilidive arkasından Face ID Gerektir için geçişi açın.

WhatsApp uygulamasını iPhone’unuzda her açtığınızda, cihazınızın kilidini açmak için Face ID kullanacak, Face ID’niz çalışmazsa, iPhone’unuzun parolasını girmeniz istenecektir.

WhatsApp için Face ID’yi iyi mi kapatırım?

WhatsApp’ta bu özelliği kapatmak istiyorsanız, bunu yapmanın iki yolu vardır, yukarıdaki yöntemi takip edebilir yada iPhone’unuzdaki Ayarlar menüsünden kapatabilirsiniz.

Ayarlar menüsünden WhatsApp için Face ID’yi kapatmak için şuraya gitmeniz gerekir: Ayarlar > Yüz Kimliği ve Parola hemen sonra bilgilerinizi girmeniz istenecektir. gizyazı. Bu yapıldıktan sonrasında seçin Öteki uygulamalar ve sonrasında seçin Naber listeden, hemen sonra kapatmak ve Face ID yada gizyazı kullanmak zorunda kalmadan WhatsApp’a yeniden erişebileceksiniz.

İşte bu, iPhone’unuzdaki WhatsApp’a extra bir koruma katmanı eklemenin oldukça rahat bir yolu. WhatsApp’taki mesajlarınızın ve sohbetlerinizin korunmasını sağlar ve iPhone’unuzdaki gizliliğinizi korumanıza destek verir. Bu kılavuzu yararlı bulacağınızı umarız, herhangi bir ipucunuz yada sorunuz var ise, lütfen aşağıya bir yorum bırakın ve bizlere bildirin. Ek olarak, cihazlarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için birçok ipucu ve püf noktası için öteki kullanışlı kılavuzlarımıza da göz atmayı ihmal etmeyin.

Fotoğraf Kredisi: Dimitri Karastelev

Under: Apple, Apple iPhone, Kılavuzlar

En Son Geeky Gadget Fırsatları

Leave A Reply