İpuçları ve Püf Noktaları: Whatsapp Durumu Iyi mi Gönderilir?Whatsapp Durumu göndermekte zorlanıyor musunuz? Yalnız değilsiniz. Bu yüzden Snapchat klonlama özelliğiyle ilgili tüm ipuçlarını ve püf noktalarını bir araya getirdik.

WhatsApp durum özelliği Şubat 2017’de kullanıma sunuldu ve kullananların kolay bir metin durumu göndermek yerine fotoğraf ve video yüklemesine olanak sağlamış oldu. Bu özellik Android, iOS ve Windows akıllı telefon kullanıcıları için kullanılabilir.

WhatsApp’ın durumu niçin başlatıldı? Gerçek sebebi öğrenin

Birçoğu, fikrin Snapchat hikayeleri özelliklerinden klonlandığını düşündü; sadece, gerçek niçin farklıdır. Wall Street Journal tarafınca meydana getirilen bir araştırmaya gore, Kızılderililer ‘Iyi sabahlar!’ göndermeyi takıntı haline getiriyorlar. mesajlar. Bu, Hindistan’da her üç akıllı telefon kullanıcısından birinin telefonlarında her gün boş alan bırakmasına niçin oldu.

WhatsApp, bu problemi çözmek için tüm kişilerine aynı anda iyi sabahlar göndermek için durum mesajları içeriyordu.

Bu makalede, aileniz ve arkadaşlarınızla daha iyi içerik paylaşmak için WhatsApp Durumunu iyi mi yayınlayacağınızı öğreneceksiniz.

Whatsapp Durumu nedir?

WhatsApp Durumu, yüklemeden 24 saat sonrasında kaybolan bir durum güncellemesidir. Fotoğrafları, videoları, metinleri, bağlantıları ve GIF’leri paylaşabilirsiniz. Instagram Stories’i iyi mi kullanacağınızı biliyorsanız, ona aşina olacaksınız.

WhatsApp Durumu yalnızca birbirlerinin yazışma bilgilerini cep telefonlarında kayıtlı olan kullanıcılar içinde paylaşılabilir. Kişilerinizde kayıtlı bir numaranız yoksa, Whatsapp durumunuzu göremezler.

İPhone’da WhatsApp Durumu iyi mi gönderilir?

Bir durum güncellemesi oluşturun ve gönderin
 1. WhatsApp’ı açın > Durum’a dokunun
 2. Aşağıdakilerden birine dokunun:
  • Fotoğraf çekmek, video yada GIF kaydetmek yada seçiciden mevcut bir fotoğraf, video yada GIF’i seçmek için Kamera yada Durumum. Ek olarak bu makalede iyi mi yapılacağını öğrenebileceğiniz fotoğrafa, videoya yada GIF’e bir başlık ekleyebilir yada düzenlemeler yapabilirsiniz.
  • Yazılı bir durum güncellemesi oluşturmak için metin. Bir yazı tipi seçmek için T’ye yada bir arka plan rengi seçmek için Renk’e dokunabilirsiniz.
 3. Dokunun: Gönder

Alternatif olarak, Kamera’ya dokunarak bir fotoğraf, video yada GIF durum güncellemesi oluşturabilir ve gönderebilirsiniz.

Not: WhatsApp, 3GP ve mpeg4 video formatlarını destek sunar.

Durum Güncellemesine Iyi mi Yanıt Verilir?

İlginizi çeken bir WhatsApp Durumuyla karşılaştığınızda, yanıtlamak için yukarı kaydırmanız yeterlidir. Bir metin mesajını cevap olarak gönderebilir yada bir fotoğraf, belge, ses dosyası, video, konum yada kişiyle yanıtlamak için ek simgesini kullanabilirsiniz.

Bir kişinin durum güncellemesini yanıtlamak için, görüntülerken Yanıtla’ya dokunun.

İPhone’daki Belirli Kişilerden WhatsApp Durumunu Iyi mi Gizlersiniz?

Kaydedilen tüm kişiler, aileniz, arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız vb. dahil olmak suretiyle WhatsApp güncellemelerinizi görüntüleyebilir. Bu yüzden Durumunuzu onlarla paylaşmak istemeyebilirsiniz.

Her neyse ki, Durumunuzu belirli kişilerden gizleyebilir yada güncellemelerinizi yalnızca belirli kişilerle paylaşabilirsiniz.

Bunu yapmak için Durum ekranının sağ üst köşesindeki Gizlilik düğmesine dokunun.

Birkaç kişinin durumunuzu görüntülemesini engellemek istiyorsanız, Kişilerim Haricinde seçeneğine dokunun ve kişileri seçin.

Durumunuzu yalnızca birkaç arkadaşınızla paylaşmak için, Yalnızca Şununla Paylaş… seçeneğine dokunun ve seçilen kişileri ilave edin.

Değişimleri kaydetmek için Bitti’ye tıklayın.

Birinin WhatsApp Durumunu iPhone’da Iyi mi Görüntüleyebilirim?

Varsayılan olarak, belirli bir şahıs durumunu her insana açık olarak yayınladıysa, bu kişiyi kişisine dahil eden hepimiz durumlarını görebilir.

Sadece, kişilerinizden biri bir durum yayınlamışsa sadece sizi izin verilen görüntüleyiciye dahil etmemişse, bu yüzden onun yeni bir şey yayınladığını göremezsiniz.

Kişilerinizin WhatsApp durum güncellemelerini görüntülemenizi kolaylaştıracak birkaç adım:

 1. WhatsApp Uygulamasını Başlatın
 2. ‘Durum’ sekmesine basın (sekmeler çubuğunda sol altta bulunur)
 3. ‘Son Güncellemeler’ altında, ismine dokunarak durumunu görüntülemek istediğiniz kişiyi seçin.

Birinin WhatsApp Durumunu iPhone’da Görülmeden Iyi mi Görüntüleyebilirim?

Kimi zaman, belirli bir kişinin durumunu görüntülediğinizi gizli saklı tutmak isteyebilirsiniz. Bir iPhone’dan “görüntülenme durumu” etkinliğini gizlemek için bunu aşağıdaki benzer biçimde üç değişik şekilde yapabilirsiniz:

1. WhatsApp Ayarlarında Okundu Bilgilerini kapatın

Bu, bir kişinin durum güncellemesini onlara haber vermeden görüntülemenizi elde eden tavsiye edilen tek resmi yöntemdir. Bu yüzden, Okundu Bilgilerini kapatmak, sohbetlerinizden okundu bilgisi bildirimini (mavi tikler) de kapatacaktır.

 1. iPhone’unuzda WhatsApp’ı açın.
 2. Ayarlar >> Gizlilik’e gidin ve Okundu Bilgilerini kapatın.
 3. Şimdi, belirli bir kişinin durumuna gidin ve güncellemelerini görüntüleyin.

Kişilerinizden okundu bilgisi göstergelerini kaybetmekten çekinmiyorsanız, bu en iyi çözüm olabilir. Ek olarak, kişileriniz de mesajlarını okuyup okumadığınızı belirleyemez.

WhatsApp Ayarlarında Okundu Bilgilerini kapatın

WhatsApp Ayarlarında Okundu Bilgilerini kapatın
WhatsApp Ayarlarında Okundu Bilgilerini kapatın

Sadece, Okundu Bilgisi göstergeleri sizin için önemliyse, belirli bir durum sona erene kadar Okundu Bilgilerini bir süreliğine kapatabilirsiniz. Bu, durumun güncellendiği zamana bağlıdır. Bu süre 24 saatten fazla olmayacaktır.

Belirli bir durumun sona ermesinden ilkin ‘Okundu Detayları’ni açarsanız, görüntüleme etkinliğinizin görüleceğini ihmal etmeyin.

2. Durumu Görüntülemek için WhatsApp++ Kullanın

Bu yöntem uygun olarak kabul edilir. WhatsApp++, WhatsApp’ın resmi olmayan, düzeltilmiş bir sürümüdür. Orijinal WhatsApp’ta bulunmayan yüksek talep gören özellikler ihtiva eder.

WhatsApp++’ın App Store’da bulunmadığını bilerek, onu Build Store’da bulabilirsiniz. App Store’da bulunmayan bazı hususi uygulamaları buradan yükleyebilirsiniz.

WhatsApp++’da bulunan hususi özelliklerden biri, sizi görünmez tutarken bir kişinin durum güncellemelerini görebilmenizi sağlamasıdır.
Aksine, WhatsApp++’ı Build Store’dan yüklemenin, orijinal WhatsApp’ı kaldırmanızı mecburi kıldığını ihmal etmeyin.

 1. Aslına bakarsanız yüklüyse, orijinal WhatsApp uygulamasını iPhone’unuzdan kaldırın.
 2. Yeni bir BuildStore hesabı için kaydolun ve iOS cihazınızı kaydedin.
 3. WhatsApp++’ı Build Store vasıtasıyla iPhone’unuza indirip yükleyin ve hemen hemen yapmadıysanız telefon numaranızla oturum açın.
 4. WA++ Ayarlarına gidin ve “Gizli saklı Mod” seçeneğinin kapalı olduğundan güvenli olun.
 5. WA++ Ayarları >> WA Hikayeleri Ayarları’na gidin ve hemen hemen etkinleştirilmemişse “Hikayeleri Manüel Olarak Görüldüğü Benzer biçimde İşaretle” seçeneğini açın.

Durumu görüntülemek için WhatsApp++ kullanın

Durumu görüntülemek için WhatsApp++ kullanın

Şimdi WhatsApp++’da Durum ekranına gidin ve tamamen görüntülemek için belirli bir kişinin durumuna dokunun. Bu aktivite, kişinizin aletine yansımayacaktır.

Not: Belirli bir durumu görüntülerken, ekranın sağ alt köşesinde ufak bir “göz” düğmesi bulunur. Bu düğmeye dokunmak, durumu ilgili kişinin cihazında “görüntülendi” olarak işaretleyecektir.

WhatsApp++ kullanmak, belirli bir kişiyi bilgilendirmeden bir durumu görüntülemenizi sağlar. Ve bu, Okundu Bilgilerini kapatmadan bile.

3. Durumu çevrimdışı modda görüntüleyin (Dikkatli olun!)

Bazı kullanıcılar tayyare modunu açmayı ve arkasından WhatsApp’ta belirli bir durumu görüntülemeyi düşünebilir. Mesele şu ki, uygulama durum görüntüleme bilgilerini mahalli olarak cihazınıza kaydeder. Arkasından, yeniden İnternet’e bağlandığınızda onu WhatsApp sunucularıyla senkronize eder.

Tayyare modunu kapatmak, durumu görüntülemek ve arkasından internete tekrardan bağlanmadan ilkin uygulamayı kaldırmak, problemi çözmenin tek yoludur. Sadece bu şekilde, mahalli olarak depolanan WhatsApp verileri silinecek ve sunucularla senkronize edilmeyecektir.

WhatsApp’ı yalnızca durumu görüntülemek için kaldırmak ergonomik değil!

Bunun yerine, bilgisayarınızda WhatsApp Web’i kullanarak bu yararlı olacaktır; bilhassa bunu Gizli saklı modda yapmış olursanız.

 1. WhatsApp Web’i web tarayıcınızda, tercihen Gizli saklı modda açın.
 2. Sizinle durum güncellemelerini paylaşan kişilerin listesini görüntülemek için Durum ekranına gidin.
 3. Bilgisayarınızdaki İnternet bağlantısını kati.
  İnternet bağlantısı kesildiğinde, görüntülemek istediğiniz belirli Şahıs’nin durumunu açın.
 4. Durumu görüntüledikten sonrasında, Gizli saklı moddaysanız tarayıcı penceresini kapatın, aksi takdirde tarayıcı verilerinizi paklayın. Gizli saklı moddaysanız, pencere kapatıldığında oturum verileri otomatikman silinir.
 5. Şimdi interneti bilgisayarınıza tekrardan bağlayın.

Bu geçici çözüm, yalnızca metin güncellemelerini görüntülemek yada duruma yüklenen fotoğraflar yada videolar hakkında kabaca bir düşünce edinmek için çalışır. Çevrimdışı olduğunuz için WhatsApp durumdan medya dosyalarını indiremez.

Kimi zaman, görmemiş olsanız bile durum güncellemeleri cihazınıza evvelde indirilir. Bu yüzden, yeterince şanslıysanız, çevrimdışı modda olsanız bile durumda evvelde indirilmiş bir fotoğraf yakalayabilirsiniz.

İPhone’da Birinin WhatsApp Durumu Iyi mi Sessize Alınır?

Bazı kişilerin WhatsApp Durumlarında neler paylaştığını görmek istemiyorsanız, sessiz özelliği bir kişinin durum güncellemesini beslemeden gizlemenize olanak tanır.

Kişinin adını sola kaydırın ve Sessiz’e dokunun. Sesi açmak için aynı işlemi yeniden uygulayın.

İPhone’da WhatsApp Durumunuzu Iyi mi Silebilirsiniz?

Fikrinizi değiştirdiyseniz ve yayınladıklarınızı değişiklik yapmak istiyorsanız, silebilirsiniz. Durumum üstüne dokunun ve Sil düğmesini ortaya çıkarmak için bir durum üstünde sola kaydırın. Arkasından, açılır pencereden Sil’e dokunun.

Yakalanmadan WhatsApp Durum Ekran Görüntüsü Iyi mi Alınır?

Snapchat Hikayelerinden değişik olarak, kullanıcıyı uyarmadan herhangi bir WhatsApp Durumunun ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu yüzden ekran görüntüsü alırken yakalanmaktan korkmayın.

Hiçbir şeyin ekran görüntüsünü hakikaten almadıysanız, aşağıdaki videoyu izleyin:

 1. Bir ekran görüntüsünde yakalamak istediğiniz WhatsApp’ınızdaki dosyaları yada görüntüleri açın.
 2. İPhone’unuzun ses kısma düğmesini + ana sayfa düğmesini 2 saniye basılı tutun.
 3. Şimdi, başarıyla yakalanan ekran görüntüsü hakkında bir bildirim alacaksınız.
 4. “Fotoğraflar”dan ekran görüntüsünü alın.

WhatsApp Durumunuzu Ustalaşmış Olarak Kullanın

Artık WhatsApp Durumunun ne işe yaradığını ve iyi mi çalıştığını öğrendiğinize gore, ilkin gizlilik kısmına gitmenizi tavsiye ederiz. Tercihen yakın arkadaşlarınıza ve ailenize erişime izin vermektir. Bu şekilde, WhatsApp Status’ta gününüzün bölümlerini paylaşırken daha güvenli olacaksınız.

Son olarak, aynı fotoğrafları artık birçok gruba gönderebiliyorsanız, bu WhatsApp Durumu için muhteşem bir kullanım örneğidir.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Bebek Bakıcısı
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu seo paket casibom