İş yerinde tertipli olmak ve kalmak için ipuçları ve püf noktaları

0

[ad_1]

İlk elden: Muhtemelen masanızda yalnız bir dizüstü bilgisayara, deftere ve kaleme ihtiyacınız var. Daha fazlası dikkat dağıtır

yazı içinde ne olduğu

Daha çok Kanadalı ofise döndükçe, ilk günlerinde temiz, dağınık olmayan bir masa tarafınca karşılanacaklar yada daha da kötüsü, içi hala bayat atıştırmalıklarla, dosyalardaki sonsuz kağıtlarla ve fazladan birkaç çift ayakkabıyla dolu. Muhtemelen evden çalışırken tüm bu fazladan şeylere ihtiyacınız yoktu, bu yüzden yeni bir başlangıç ​​yapmak ve daha iyi bir emek verme alanı oluşturmak için bu eşi olmayan fırsatı değerlendirin. Bunu iyi mi yaptın? Whistler, BC merkezli bir organizatör olan Jane Stoller, daha iyi Organize Jane olarak bilinir, işyerinde minimalist olma ve kalma mevzusunda ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşıyor.

reklam 2

yazı içinde ne olduğu

FP Emek vermesi: Bir çok insan organize olmaktan korkar ve bunda oldukça kötüdür. Bu alana iyi mi girdiniz?

Jane Stoller: Altı yaşımdan beri bir şeyleri ve insanları organize etmekle ilgileniyorum. O süre bile ve aslen bu mevzuda oldukca fazla araştırma yapılmış oldu, bir kişinin organize mi yoksa düzensiz mi bulunduğunu şimdiden anlayabilirsiniz. Çocuklarınız var mı?

FP Emek vermesi: Neredeyse beş yaşlarında, odasını temizlemeyen ve benim de temizlememden nefret eden bir çocuk.

JS: İşte gidiyorsun. Bu, alışkanlıkların oluşmaya başladığı ve birinin eğilimlerinin kendilerini oluşturduğunu görmeye başlayabileceğiniz zamandır. Iyi mi biri olduğumu tahmin etmişsinizdir! Üniversite süresince kağıtları ve dolapları sıralamaktan hakkaten keyif aldım. Birkaç yıl şirkette çalıştım, temelde eşyalardan ziyade süre ve süreçleri organize ediyordum fakat kalbim daima insanları daha verimli hale getirmek için gerçek şeyleri organize etmekti. İnsanların garajlarını temizlemekten hakkaten zevk alıyorum.

reklam 3

yazı içinde ne olduğu

Jane Stoller, daha çok Organize Jane olarak bilinir.
Jane Stoller, daha oldukca Organize Jane olarak bilinir. Sağlanan Fotoğraf

FP Emek vermesi: Aşamalardan geçtiğimi hissediyorum: Dağınık bir gençtim fakat tertipli bir öğrenciydim. Dairem daima temizdi fakat bu günlerde evim çoğu zaman dağınık. Bu düzgüsel mi?

JS: Doğal ki. Örgütlenmenin bir öncelik olup olmadığını etkileyen pek oldukca unsur vardır. Nerede ve kiminle yaşadığına, nerede ve kiminle çalıştığına bağlı. Tasarım trendleri bizi de etkileyebilir. Şu anda hepimiz minimalizm görünümünü seviyor, sadece yaşam tarzınıza uymuyorsa işe yaramıyor.

FP Emek vermesi: Ah dostum, minimalizm değil. Bu artık ne anlama geliyor?

JS: Minimalizm, değişik insanoğlu için değişik şeyler ifade eder. Çoğumuz için bir çift ayakkabı ve bir çatala haiz olmak anlamına gelmez. Bana nazaran minimalizm, oldukca fazla eşyanız olduğunda stresli hissetmeye başladığınız bir şeye doğru ilerliyorsunuz. Haiz olduklarınızı unutacak kadar oldukca şeye sahipseniz ve bir şey bulamıyorsanız, dağınıklığı gidermek için iyi bir süre. Sadece her şeyi atmanıza gerek yok. Alışverişi ve bir şeyleri seviyorum, problem değil.

Reklam 4

yazı içinde ne olduğu

FP Emek vermesi: Bununla beraber, bence pandemi hepimize işyerinde hakkaten ihtiyacımız olmayan şeyler hakkında iyi bir ders verdi.

JS: Pandemiden çıkan mükemmel bir şey, düşündüğümüzden oldukca daha azına ihtiyacımız bulunduğunu kati olarak öğrenmiş olmamız. Aslına bakarsak çoğumuzun yalnız bir dizüstü bilgisayarına, bir ihtimal bir deftere ve bir kaleme ihtiyacı vardı, o denli. Çoğu zaman ofiste bizi çevreleyen dağınıklığın hiçbirine ihtiyacımız yok. Yalnız buna ihtiyacımız yok, bununla beraber dikkatimizi dağıtıyor.

Reklam 5

yazı içinde ne olduğu

FP Emek vermesi: Yenilmek güzel. Beş yaşındakiler bunu yapabilir, sadece 35 yaşındaki biri yeni organizasyonel alışkanlıkları iyi mi öğrenebilir?

JS: Ilk olarak eski mekanınıza dönecekseniz, derin bir dalış yaparak ve ihtiyacınız olmayan her şeyden kurtularak başlayacağım. İki senedir düşünmediysen, buna ihtiyacın yok. Bu muhtemelen yalnız dikkatinizi dağıtmaya yarayan birçok ıvır zıvır ihtiva eder. Feysbuk, Twitter ve Instagram ile esasen oldukca dikkatimiz dağılıyor – etrafta garip minik biblolara da ihtiyacınız yok. Beş yıl önceki sertifika ve plaketleri özgeçmişinize ilave edin ve gidebilirler. Asla ve asla atıfta bulunmadığınız kitaplar ve eğitim materyalleri, Allah’a emanet olun. Bir başkası için kıymetli olduklarına ve bunun onlardan ayrılmayı kolaylaştıracağına inanıyorsanız, onları verin. Ve yiyecek! Bir sürü konserve yiyecek ve bayat granola barı temizledim. Bu tarz şeyleri asla yemediğini biliyorsun!

Reklam 6

yazı içinde ne olduğu

FP Emek vermesi: Tamam, diyelim ki hepsini yaptım. Şimdi bunu iyi mi sürdüreceğim?

JS: Masanızı bir iş şeklinde yönetirsiniz ve planlanmış bir check-in yaparsınız. Bir ihtimal üç ayda bir yada ayda bir, bir saatinizi ayırıyorsunuz ve bunaltıcı hale gelmeden oldukca ilkin şeylerden kurtuluyorsunuz. Birkaç duygusal şeyiniz var ise, problem değil ve bu kulağa mantıksız gelebilir, sadece bu tarz şeyleri zekice seçmeli ve göstermelisiniz. Çekmecenizin altındaki bir aile fotoğrafı hiçbir işe yaramaz, bu yüzden hakkaten saklamak istiyorsanız kapatın. Yada daha da iyisi, masaüstünüze tarayın.

_____________________________________________________________

İşin geleceği hakkında daha çok haber için FP Work bültenine kaydolun.

______________________________________________________________

Reklamcılık

Yorumlar

Postmedia, canlı fakat sivil bir münakaşa forumu sürdürmeye kararlıdır ve tüm okuyucuları makalelerimizle ilgili görüşlerini paylaşmaya teşvik eder. Yorumların sitede görünmesi bir saat kadar sürebilir. Yorumlarınızı ilgili ve saygılı tutmanızı rica ediyoruz. E-posta bildirimlerini etkinleştirdik; yorumunuza bir cevap alırsanız, takip ettiğiniz bir yorum dizisi için bir güncelleme var ise yada bir kullanıcı yorumlarını takip ederse artık bir e-posta alacaksınız. E-posta ayarlarınızı iyi mi yapacağınızla ilgili daha çok data ve detay için Topluluk Kurallarımızı ziyaret edin.

Leave A Reply