IŞİD saldırısından kurtulan genç kadın travma sonrası 23 yaşında ötanazi ile yaşamına son verdi

isid saldirisindan kurtulan genc kadin travma sonrasi 23 yasinda otanazi ile yasamina son verdi

Belçika’da IŞİD’in 2016’da havalimanına düzenlemiş olduğu 18 kişinin öldüğü saldırıdan sağ kurtulan Shanti De Corte depresyon sebebiyle 23 yaşında ötanaziyi seçerek yaşamına son verdi.

IŞİD’in 2016’da Belçika’da Zaventem Havaalanı’na düzenlemiş olduğu intihar saldırısı vakadan 6 yıl sonrasında can almaya devam ediyor. Hücum esnasında Roma’ya gitmek suretiyle havalimanında bulunan Shanti De Corte kanlı saldırıya tanıklık etti. 

Patlamalar, hücum günü 17 yaşında olan Corte’nin bir tek bir kaç metre uzağında gerçekleşti. 18 kişinin öldüğü ve onlarca kişinin yaralandığı saldırıdan yaralanmadan kurtulan genç kız büyük travma yaşadı. 

Saldırıdan ilkin de ruhsal hastalıkları bulunan Corte, tedavi görmeye başladı, sadece almış olduğu ilaçlar da yaşam standardını negatif etkiledi. Nezaret altında iki kez tedaviye alınan genç kız bir kaç kez intihar girişiminde bulunmuş oldu. 

2018 ve 2020 yıllarındaki intihar girişimleri başarısız olan Corte, bu yıl başlangıcında ötanazi başvurusu yapmış oldu. Corte’un Belçika’da yasal olan ötanazi için yatığı başvuruya iki psikiyatrist pozitif yanıt verdi. 

Yasal prosedürün tamamlanmasının peşinden Corte 23 yaşlarındayken 7 Mayıs’ta öldü.

Belçika’da eş zamanlı saldırılar

IŞİD, 22 Mart 2016 senesinde Belçika’da eş zamanlı saldırılar düzenleyerek bu ülkeyi derinden sarstı.

Mahalli saatle 07.58’de Brüksel’deki Zaventem Havaalanı’nda intihar saldırısı düzenlendi.

Bir saat sonrasında ise Brüksel şehir merkezindeki Maelbeek metro istasyonu saldırının hedefindeki yer oldu. Vakada toplam 32 şahıs yaşamını yitirdi, 250 şahıs de yaralandı. Saldırganlardan 3’ünün de öldüğü açıklandı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy