İstanbul’da sağlık ekibine saldıran 3 şüpheli tutuklandı

Avcılar’da hasta almaya giden 112 Acil Sağlık ekibine yönelik taşlı ve sopalı saldırıya ilişkin gözaltına alınan 4 zanlıdan 3’ü tutuklandı.

(*3*)Abone ol

Alınan bilgiye bakılırsa, dün akşam saatlerinde Yeşilkent Mahallesi’ndeki bir ikamete hasta almak için giden 112 Acil Sağlık ekibi, binanın önündeki bir araçtan yer istedi. Bunun üstüne yaşanmış olan tartışmada biri hanım 4 şahıs, sağlık ekibine taş ve sopayla hücum etti.

İhbar üstüne, vaka yerine gelen polis ekipleri, hanım şüpheli F.Ş. ile D.Ş, R.Ş. ve B.Ş’yi gözaltına aldı.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin arkasından “kasten yaralama”, “tehdit ve hakaret” suçlarından adliyeye sevk edildi.

Ayrıca, vaka sonrasında yaşananlar, çevredekilerin cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, sağlık ekibi ile şüpheliler içinde yaşananlar sonrasında polis ekiplerinin vaka yerindeki emek vermesi yer ediniyor.

Başsavcılık açıklaması

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığından meydana getirilen açıklamada, dün Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde bir hastaya müdahale için giden ambulansta görevli sürücü ve sağlık çalışanlarına yönelik saldırıda bulunan zanlılar D.Ş, F.Ş, R.Ş. ve B.Ş’nin gözaltına alındığı açıklandı.

Açıklamada, “Şüpheliler D.Ş, R.Ş. ve B.Ş, kamu görevlisine karşı kasten yaralama suçundan sevk edildikleri Nöbetçi Barış Ceza Hakimliği tarafınca tutuklanmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafınca yürütülen soruşturma, tüm yönleriyle ve titizlikle devam etmektedir.” bilgisi paylaşıldı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy