İsveç’te PKK yandaşları yine sokaklara döküldü

İsveç’te terör örgütü PKK/YPG yandaşları, Türkiye’nin, Irak’ın kuzeyinde terörü bitirmek için yapmış olduğu operasyonları protesto etti.

Abone ol

Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılmaları mevzusunda koşul koştuğu maddeler, Madrid’de üçlü zirvede mutabakat olarak imzalanmıştı.

İsveç ve Finlandiya’dan PKK terör örgütüne desteklerini çekmeleri istenmişti.

İsveç’in yeni Başbakanı Ulf Kristersson, ilk yurt dışı ziyaretini Türkiye’ye gerçekleştirmişti. Kristerssson, terörle mücadelede Türkiye’ye yardım etmek istediklerini ve ihtiyaç duyulan adımları atacaklarını söylemişti.

Bu yönde adımlar atması beklenen İsveç’te, terör örgütü PKK yandaşları rahat durmuyor.

Terör örgütü yandaşları şov yapmış oldu

Başkent Stockholm’de Norra Bantorget Meydanı’nda toplanan terör örgütü yandaşları, İsveç ile Türkiye içinde meydana getirilen NATO anlaşmasının da iptalini istedi.

Terörist başının posteri açıldı

PKK/YPG’yi simgeleyen paçavralar taşıyan göstericiler, terör örgütü elebaşı Öcalan’ın posterini açtı.

Polis eşliğinde yürüdüler

Polis eşliğinde şov icra eden terör yandaşları kent merkezinde yürüdü.

Öte taraftan ülkenin haber ajansı TT’nin haberine nazaran, ülkede 16 Kasım’da meclise gelmesi beklenen anayasa değişikliği ile hükümet ve kolluk kuvvetlerine, “terörist organizasyonlarla ilişki görülmesi durumunda örgütlenme hürriyetini engelleme hakkı” veriliyor.

Yeni yasa sonrası İsveç’in tavrı merak ediliyor

1 Ocak 2023’te yürürlüğe girecek yasadan sonrasında terör örgütü PKK/YPG’nin gösterilerinde ne şeklinde önlemlerin alınacağı merak ediliyor.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy