Jet Fadıl ve yeğenine mahkemeden tutuklama kararı

BAYRAMPAŞA’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde dönem mülk satışı yapmış olduğu kişilerden para biriktirerek projeyi tamamlamadığı iddia edilen ‘Jet Fadıl’ lakaplı Fadıl Akgündüz ve yeğeni Mehmet Salih Obut tutuklandı.

Abone ol

İstanbul Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde dönem mülk satışı yapmış olduğu kişilerden para biriktirerek projeyi tamamlamadığı iddia edilen ‘Jet Fadıl’ lakaplı Fadıl Akgündüz’ün yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuksuz sanık Mehmet Salih Obut, bir kısım müştekiler ve tarafların avukatları hazır bulunmuş oldu. Duruşmaya, tutuksuz sanık Fadıl Akgündüz Siirt’ten Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) vasıtasıyla bağlandı.

Duruşmada Cumhuriyet Savcısı, esasa ilişkin mütalaasını deklare etti. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Fadıl Akgündüz ile muhasebeci olarak malum yeğeni Mehmet Salih Obut’un tutuklanmasına karar verdi.

Kurul, sanık tarafına esasa ilişkin mütalaaya karşı müdafa yapabilmeleri için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz hakkında, ‘Caprice Gold’ ve Maldivler’de projelerinde dönem mülk satışı yaparak vatandaşları dolandırdığı iddiasıyla iddianame hazırlandı. Akgündüz’ün şirketlerinin ortakları olan ablası Avniye Obut, eniştesi İbrahim Obut ve yeğeni Mehmet Salih Obut da iddianamede aynı suçlamalarla sanık olarak yer aldı.

İddianamede, Caprice Gold Bayrampaşa ön ödemeli dönem mülk ve Caprice Gold Maldivler’de ön ödemeli dönem dinlence projeleri çerçevesinde pek fazlaca kişiden para toplandığı, buna karşın projelerin bitirilmeyerek vatandaşların mağdur edilmiş olduğu anlatıldı.

Bayrampaşa Caprice Gold projesi bitirilmeden Maldivler’deki projenin satışa çıkarıldığı, bu şekilde nakit akışının sağlandığı, firmanın dolandırıcılık amacıyla kurulduğu vurgulandı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy