JumpStory Toplumsal Medya Gönderilerinizi Pop Hale Getirecek Yüksek Kaliteli Yığın Görselleri


İster Instagram’da meşhur olmaya çalışıyor olun, ister toplumsal medya vasıtasıyla işinizi büyütmeye çalışıyor olun, günümüzün içerik denizinde öne çıkmak strateji gerektirir. Dünyanın her yerinden milyonlarca insan Instagram, TikTok, Feysbuk ve daha fazlası benzer biçimde popüler platformlarda saatler harcarken hedef kitlenize yetişme fırsatı orada.

Güzellik, sıhhat ve seyahatten moda, yiyecek ve aileye kadar, orada içerik sıkıntısı yok, bu yüzden bir varlık oluşturmak birazcık acil gerektiriyor.

Toplumsal medyada başarı göstermiş olmak için hususi bir sos olmasa da, her başarı göstermiş içerik oluşturucunun kullandığı beş temel strateji vardır.

Kuvvetli bir kitle oluşturmak, etkileşimi çoğaltmak ve içerik oluşturucu sıralamalarını yükseltmek için bu stratejik ipuçlarını izleyin.

1. Temel içerik sütunlarınızı tanımlayın ve nişinizi belirleyin.

Aralarında geçiş yapmak için üç ila beş ana temaya karar vererek başlayın. Paylaşmak istediğiniz ana içerik türleri nedir?

Mesela, güzellik dünyasında öne çıkmak istiyorsanız, temel dayanaklarınız eğitim videoları, özçekimler, ürün incelemeleri ve alışveriş gezileri olabilir. Bir yaşam seçimi yaratıcısı, bir giyim, gezi, yiyecek ve alıntı içinde ne olduğu döngüsü oluşturabilir. Yiyecek odaklı içerik oluşturucular, yiyecek tarifleri, iyi mi yapılır videoları, yiyecek hazırlama araçları ve restoran özetlerinden oluşan bir karışım oluşturabilir. Sütunlarınızı belirlemek, benzersiz içerik oluşturmayı kolaylaştırır ve daha azca süre alır.

Bu, kontrol için de yararlıdır; Değişik gönderi türlerini tecrübe etmek, hedef kitlenizde ve topluluğunuzda hakkaten neyin yankı uyandırdığını bulmak için önemlidir.

İLİŞKİLİ: Yalnız Başka Bir Güzel Yüz Değil: Niçin İyi Görünüşünden Oldukça Daha Fazlasısın?

2. Toplumsal medya takviminizi planlayın.

Tutarlılık toplumsal medyanın anahtarıdır ve bir seyirciyle bir akor vurursanız, daha fazlasını aramaya geri döneceklerine bahse girebilirsiniz. Bir toplumsal medya takvimi oluşturarak aradıkları içeriğe haiz olduğunuzdan güvenli olun.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy