Kasırga ipuçları ve ek olarak FCN kasırga özelinin gizli saklı önizlemeleri

0

[ad_1]

Kasırga mevsimi geldi, o yüzden konuşmaya devam edelim ve First Coast News’in hususi raporuna bakalım – Hurricane Ready 2022: 40 Senelik Tahmin.

JACKSONVILLE, Florida — Hususi raporu yakalayabilirsiniz – Hurricane Ready 2022: 40 Senelik Tahmin 1 Haziran Çarşamba günü WJXX’de (ABC 25) 19:30’da

Kasırga mevsimi bazıları için stresli olabilir, sadece WeatheRate tarafınca onaylanan First Coast News Hava Durumu Ekibiniz bu endişeyi gidermek için burada.

Önümüzdeki sürem için hazırlıklı olmadığınızı düşünüyorsanız, First Coast’u tehdit eden bir fırtınadan ilkin iyi mi hazırlanacağınıza dair bu ipuçlarını gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

  • Riskinizi Belirleyin
  • Bir Tahliye Planı Geliştirin
  • Afet Malzemelerini Birleştirin
  • Sigorta Kontrolü yaptırın
  • Evinizi Güçlendirin
  • Komşuna yardım et
  • Yazılı Planı Tamamlayın

NHC’yi ve çevreyle ilgili öteki kuruluşları denetleyen devlet kurumu NOAA, bu sürem minimum 39 mil rüzgar yada tropik fırtına kuvveti olan 14-21 adlı fırtınaları tahmin ediyor. Bu, 14 adlandırılmış fırtınanın averajının üzerindedir.

Bununla beraber, yalnız bir tane alır. NOAA yada başka herhangi bir kuruluşun mevsimsel görünümleri bizlere bir fırtınanın nereye gittiğini söylemez. Hepsi denizde kalan ve hala “etken” bir sürem teşkil edecek 20 fırtına olabilir, sadece biz asla etkilenmedik. Yada tüm sürem süresince “etkin olmayan” bir mevsim olarak kabul edilecek tek bir fırtına olabilir, sadece tam buraya inebilir ve uzun soluklu etkisinde bırakır yaratabilir.

Sorun şu ki: Devamlı hazırlıklı olun. Yalnız bir tane alır.

Daha ilkin yaşamış birinden yararlı kasırga ipuçları (öteki adıyla Meteorolog Lauren Rautenkranz):

Fırtınadan ilkin, evinizin ve eşyalarınızın fotoğraflarını ve/yada videolarını çekmeyi düşünün. Bu, bir fırtınadan sonrasında bir hak talebinde bulunmanız gerekirse, sigorta sürecini hızlandırmaya destek olabilir. Bundan dolayı, evinizin ve eşyalarınızın hasar görmeden ilkin iyi mi göründüğüne dair kanıtınız var. Akıllı telefonlarla bu günlerde daha da kolay! Telefonunuzda dosyalarla bir albüm oluşturabilir ve bu tarz şeyleri bir durağan(durgun) sürücüye yada Bulut’a yükleyebilirsiniz.

Fırtınadan ilkin, fırtına esnasında ve sonrasında mülkünüzün çevresinde dolaşmayı ve durgun suları boşaltmayı ihmal etmeyin. Bu, tüm yaz süresince iyi bir uygulamadır, sadece bilhassa sivrisinek sürülerini önlemeye destek olmak için bir fırtına yaklaştığında. Bir fırtınadan sonrasında, elektriksiz kalma ve klimasız temiz havanın tadını çıkarmak için dışarıda oturmak isteyebilirsiniz. Ek olarak herhangi bir pisliği temizlemek için dışarıda daha çok vakit harcamanız gerekebilir. Böcek kovucu kullandığınızdan güvenilir olun ve ısırıklardan kaçınmak için bolca, uzun kollu gömlek ve pantolon giymeyi deneyin.

Herhangi bir süre güç kaybederseniz, buzdolabındaki yada dondurucudaki içeriğin hala iyi olup olmadığını iyi mi anlarsınız? Bunun da bir hilesi var! Bir su şişesini yarıya kadar doldurun ve ayakta dondurun. Dondurulduktan sonrasında, şişeyi dondurucunuza yatay olarak koyun. Bir elektrik kesintisi esnasında erir ve su artık düz dururken tekrardan donarsa, dondurucudaki her şeye veda etme zamanı gelmiştir.

Su şişelerinden bahsetmişken, bir fırtınadan yada elektrik kesintisi beklentisinden ilkin dondurabildiğiniz kadarını dondurun. Hemen sonra bu su şişelerini, fırtına geçtikten sonrasında yiyecekleri saklamak için soğutucular için fazladan buz paketleri olarak kullanabilirsiniz.

Bunlar, bir fırtınada hayatta kalmayı daha rahat hale getirmek için yalnız birkaç ipucu ve püf noktası. Sizinkini First Coast News Weather Watchers Feysbuk grubumuzda paylaşın!

Hurricane Ready 2022: 40 Senelik Tahminin ön vizyonu

Meteorolog Lauren Rautenkranz, First Coast’un kasırga zamanı – geçmiş, şimdi ve gelecek – hakkında konuşmak için FCN’nin Baş Meteorolog Tim Deegan ile oturuyor. Ek olarak yayıncılık kariyerinin ilk yıllarında iyi mi bir şey olduğuna dair bazı keyifli hikayeler paylaştı. Hususi raporu yakalayabilirsiniz – Hurricane Ready 2022: 40 Senelik Tahmin 1 Haziran Çarşamba günü WJXX’de (ABC 25) 19:30’da

Leave A Reply