Kemal Kılıçdaroğlu: Bu iki güç cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev yapacaklar

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu işaret ederek, “Bu iki güç, Cumhuriyetimizin 100. yılında cumhurbaşkanı yardımcılığı yapacak.”

abone

Milli İttifak başkan adayı Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağcılar Ebubekir Meydanı ve Kadın Merkezi’nin açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Kılıçdaroğlu, “Ne için hükümet? Güç kadın erkek eşitliği için. Güç her evde huzur ve bereket için. Güç adalet için. Güç hukuk için. Güç insan için. Güç dezavantajlı gruplar için. Kucaklamaya güç, savaşmaya değil güce.Her eve huzur ve bereketi sağlamaya güç.Evet güç,insana güç.Güç millete.insanlar millete.Güç vatana.İstanbul’u da seviyorum, Bağcılar. Bağcılar’da notlarımızın düşük olduğunu biliyorum. Ama kimse endişelenmesin. Oy verin ya da vermeyin. Başkan Ekrem nasıl ayrımcılık yapmıyorsa biz de Türkiye’yi yönetirken ayrımcılık yapmayacağız, herkesi kucaklayacağız. Kitabımızda ayrımcılık yoktur. “Yok yok. Herkes bilsin” dedi.

Görev bekleyen öğretmenlere mesaj

Kılıçdaroğlu, “Millete harcadığımız her kuruşun hesabını vereceğiz. Serfin hakkını gözeteceğiz. Atama bekleyen öğretmenleri Ferhat ve Şirin’in buluştuğu gibi öğrencileriyle buluşturacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Belediye Başkanı İstanbul’a hizmet ediyor ama bizim belediye başkanlarımızın hepsi deprem bölgesinde. Herkese hizmet ediyorlar. Ayrım yapmıyorlar. Osmanlı’nın başkenti İstanbul gözbebeğimiz ve Kadim bir şehir. .

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Allah’ın izniyle başkan yardımcılığı görevini yürütecek. Ardından İstanbul’a hizmet ederken önüne çıkan tüm engelleri birer birer kaldıracak ve “Hedef İstanbul, hedef Türkiye, hedef büyüme, hedef kalkınma” diyecektir. Bunların hepsini yapacak.

“Bu iki güç…”

İkinci adayımız, başkan yardımcımız Mansur Yavaş da elinden gelen tüm gücü gösterecek. Osmanlı’nın başkenti İstanbul, Cumhuriyet’in başkenti Ankara bu iki güç, Cumhuriyetimizin 100. yılında cumhurbaşkanı yardımcılığı görevi yapacak.

“Hazineden çalınan 418 milyar doları alıp bu milletin cebine koyacağım”

Sevgili İstanbullular, biliyorum ki zor durumdasınız, maddi sıkıntılar ve işsizlik var. Malları götürenleri çok iyi bilirim. Benim bu millete bir sözüm var. Hazineden haksız yere alınıp çalınan 418 milyar doları alıp bu milletin cebine koyacağım. “Gelme” diyerek bana karşı olduklarını biliyorum. Bunun için canla başla mücadele ettiklerini biliyorum ama benim tek güvencem bu ülkenin insanları. Adalet, hak ve hukuk için birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy