Kılıçdaroğlu başörtüsü tartışmasına nokta koydu: Bu konu kapanmıştır

kilicdaroglu basortusu tartismasina nokta koydu bu konu kapanmistir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başörtüsü kanun teklifine, ‘anayasa değişikliği’ ile yanıt veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a  ABD’den ‘Bu konu kapanmıştır’ yanıtını verdi. 

Bir takım ziyaret için ABD’de bulunan CHP lideri, kişisel toplumsal medya hesabı üstünden bir video bildiri paylaştı. Kılıçdaroğlu iletisinde, “Burası New York, Manhattan. ABD’nin en pahalı iş muhiti… Tanıdığım bir ailenin gökdelenine “hayırlı olsuna” geldim. Erdoğan kim, anayasa, aile kim… Onunla ne aile konuşulur ne anayasa. Bu konu kapanmıştır. diyerek başörtüsü kanun teklifini hatırlattı. 

TÜRGEV ve Ensar Vakfı ortaklığı ile kurulan Türken’in inşa etmiş olduğu Manhattan’da yer edinen bina önünde konuşan Kılıçdaroğlu şunları söylemiş oldu:

“Duydum ki birileri senin siyasal rehinen kalsın diye benim yaptığım öneriyi gene kabul etmemiş yan çizmiş. Anayasa ile aileyi korumaktan bahsetmişsin. Eğer bir aile konuşulacaksa konuşulacak yer burası. Senin ailen burada. Burası New York’un en pahalı yeri Manhattan. Bu da ailenin yaptırdığı gökdelen. Oğlunun kızına gönderilmiş olduğu paralarla bu gökdelen yapılmış oldu. Yapılmaya devam ediliyor. Sevgili Erdoğan aileyi konuşmak istiyorsan ve hakikaten samimiysen gel buradan başlamış olalım” ifadelerini kullandı. 

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy