Özetlemek gerekirse AP Haberleri saat 12:04 EDT


Teksas saldırısından sonrasında öğretmenler: ‘Hiçbirimiz bunun için inşa edilmedik’

CHARLESTON, W.Va. (AP) – Öğretmen Jessica Salfia, geçen ay Batı Virginia’daki lisesinde mezuniyet balonları dikerken iki balon patladı ve sınıflar içinde kalabalık bir koridorda paniğe yol açtı.

Bir talebe yere düştü. Öteki ikisi açık sınıflara atıldı. Salfia derhal bağırdı, “Bunlar balon! Balonlar!” ve gençler gürültünün tabanca seslerinden gelmediğini anlayınca özür diledi.

Washington’un ortalama 80 mil (124 kilometre) kuzeybatısındaki Martinsburg’daki Spring Mills Lisesi’ndeki terör anı, Teksas, Uvalde’deki bir sınıfta silahlı bir kişinin 19 evladı ve iki öğretmeni öldürerek öldürmesinden bigün ilkin 23 Mayıs’ta gerçekleşti. Tepki, ulusun okullarını saran ve öğretmenlerini – hatta bu şekilde bir sertlik yaşamamış olanları bile – vergilendiren korkuyu yansıtıyor ve koronavirüs pandemisinin dayattığı baskının üstüne çıkıyor.

Salfia’nın tabanca tehditleriyle çoğundan daha direkt bir bağlantısı var. Bununla beraber bir Batı Virginia öğretmeni olan anası, yedi yıl ilkin sınıfında kendini silahla bir öğrenciye bakarken buldu. Onunla ortalama iki saat konuştuktan sonrasında, vakası barışçıl bir halde sona erdirmeye yardım etmedeki görevi sebebiyle selamlandı.

21. yüzyıl ABD’sında bir sınıfın önünde duran herhangi bir öğretmen için iş imkansızı istiyor şeklinde görünüyor. Öğrencileri için halihazırda rehberlik danışmanları, toplumsal hizmet uzmanları, vekil anne babalar ve daha fazlası olması beklenen öğretmenlerden kimi zaman koruyucu olmaları da istenmektedir.

___

Amerikan casus teşkilatları Ukrayna ve Rusya’daki özlemlerini gözden geçiriyor

WASHINGTON (AP) — Sual, Rusya’nın Şubat ayı sonlarında işgalini başlatmasından haftalar ilkin ABD haber alma yetkililerine verilen hususi bir brifingde soruldu: Ukrayna lideri Volodymyr Zelenskyy, Britanya’nın Winston Churchill’i mi yoksa Afganistan’ın Eşref Ghani’si mi?

Başka bir deyişle, Zelenskyy hükümeti çökerken zamanı bir direnişe mi öncülük edecek yoksa kaçacak mı?

Sonunda, ABD haber alma teşkilatları, Vladimir Putin’in bir işgal emri vereceğini doğru bir halde tahmin ettikleri halde, Rusya’yı ve başkanını abartırken Zelenskyy ve Ukrayna’yı hafife aldılar.

Sadece Ukrayna’nın başkenti Kiev, ABD’nin beklediği şeklinde birkaç günde düşmedi. Ve Amerikan casus teşkilatları Ukrayna’nın direnişini desteklemekle saygınlık kazanırken, şimdi, bilhassa geçen yıl Afganistan’ı yargılarken yaptıkları hatalardan sonrasında, neyi yanlış yaptıklarını gözden geçirmeleri için iki taraflı baskıyla karşı karşıyalar.

İstihbarat yetkilileri, kurumlarının yabancı hükümetlerin savaşma iradesini ve kabiliyetini iyi mi değerlendirdiğini incelemeye başladı. İnceleme, ABD istihbaratı Ukrayna’da eleştiri bir role haiz olmaya devam ederken ve Beyaz Saray, Putin’in neyi tırmandırıcı olarak görebileceğini tahmin etmeye ve Rusya ile direkt bir savaştan kaçınmaya emek vererek tabanca teslimatlarını ve Ukrayna’ya desteği artırırken gerçekleşiyor.

___

Ukrayna asker kaybederken, muharebeye ne kadar devam edebilir?

ZHYTOMYR, Ukrayna (AP) – Mezarlık çalışanları, Rus bombardımanında öldürülen kıdemli bir albayın defnedilmesini bitirir bitirmez, bir sonraki deliği hazırladılar. Kaçınılmaz olarak, ölümün Ukrayna birliklerini ön saflarda ne kadar süratli düşürdüğü göz önüne alındığında, boş gömüt bu şekilde uzun süre kalmayacak.

Albay Oleksandr Makhachek geride bir dul, Elena ve kızları Olena ve Myroslava-Oleksandra bıraktı. Savaşın ilk 100 gününde, mezarı başkent Kiev’in 90 mil (140 kilometre) batısındaki Zhytomyr’deki askeri mezarlıkta kazılmış 40. oldu.

30 Mayıs’ta Ukrayna’nın doğusundaki Luhansk bölgesinde çatışmaların sürdüğü bölgede öldürüldü. Yakınlarda, Viacheslav Dvornitskyi’nin yeni kazılmış mezarının üstündeki defin duyurusu 27 Mayıs’ta öldüğünü söylüyor. Öteki mezarlarda da askerlerin 10, 9, 7 ve 5 Mayıs’ta birbiri ardına öldürülmüş olduğu görülüyor. Ve bu yalnız bir mezarlık, Ukrayna’nın şehirlerinden, kasabalarından ve köylerinden yalnız birinde, askerlerin dinlenmesi için yatıyor.

Başkan Volodymyr Zelenskyy bu hafta Ukrayna’nın her gün çatışmalarda 60 ila 100 asker kaybettiğini söylemiş oldu. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Vietnam Savaşı’nın ABD kuvvetleri için en ölümcül yılı olan 1968’de günde averaj 50 Amerikan askeri öldü.

49 yaşındaki Mahachek’in Cuma günü cenazesinde saygı duruşunda bulunan tabanca arkadaşları içinde, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin 2019 yılına kadar genelkurmay başkanı olan Orgeneral Viktor Muzhenko da vardı. O, kayıpların daha da kötüleşebileceği mevzusunda uyardı.

___

Gizem çözüldü: İngiltere Kraliçesi Paddington ile sırrını paylaştı

LONDRA (AP) – Artık Kraliçe II. Elizabeth’in çantasında ne işe yaradığını biliyoruz.

Uzun süredir devam eden gizem Cumartesi günü, İngiliz hükümdarı kariyerinin ikinci yıldız dönüşünü yaptığında ve tahttaki 70 yılını kutlayan bir konseri başlatmak için bir mini filmimizde göründüğünde çözüldü. Kroki, kraliçenin Buckingham Sarayı’nda İngiliz ulusal hazinesi Paddington Bear ile kremalı çay içtiğini gösteriyordu.

Tüm çayı içtikten ve kekleri yok ettikten sonrasında, en derin Peru’dan gelen yün ceketli ayı Elizabeth’e, en sevilmiş olduğu ikramı ortaya çıkarmak için kırmızı şapkasını kaldırarak, yanında devamlı marmelatlı sandviç stoğu bulunduğunu söylemiş oldu.

“Ben de öyleki,” diye yanıtladı kraliçe çantasını açmadan ilkin ve “Benimkini burada tutuyorum” dedi.

Sahne, Elizabeth’in 2012 Londra Olimpiyatları’nın açılış töreni için kısa bir filmimizde Bond kızı olarak görünmüş olduğu anı hatırlattı.

___

Silahlı hücum, inanç topluluklarında tabanca mevzusundaki bölünmeleri ortaya çıkardı

24 Mayıs’ta Teksas, Uvalde’deki bir ilkokulda silahlı bir şahıs 19 evladı ve iki öğretmeni öldürdükten sonrasında, ülkenin dört bir tarafındaki birçok papaz tutucu meslektaşlarına şu soruyla meydan okudu: Tabanca yanlısıysanız, yaşam yanlısı mısınız?

Bu inanç liderlerinden biri, California, Laguna Woods’daki Cenevre Presbiteryen Kilisesi’nin kıdemli papazı Rev. Steven Marsh’tır. Yetkililerin Tayvan’a karşı nefreti körüklediğini söylediği silahlı bir adam, 15 Mayıs’ta Irvine Tayvanlı Presbiteryen Kilisesi üyeleri tarafınca düzenlenen bir öğle yemeğinde ateş açarak bir kişiyi öldürdü ve beş kişiyi de yaraladı.

Marsh, “İnsanların bana Hristiyan olmadığımı söylediklerini duydum zira ben seçim yanlısıyım” dedi. “Bu insanlara soruyorum: Iyi mi yaşam yanlısı olabilirsiniz ve hücum tüfeklerinden kurtulmayı desteklemezsiniz? Yaşam yanlısı olmak istediğiniz yeri seçip seçemezsiniz.”

Marsh’ın duygusal ifadesi, silahların iyi mi –ya da eğer – düzenlenmesi gerektiği mevzusunda bölünmüş bir ulusun daha geniş anlatısında bir vinyettir. İnanç topluluğu bu mevzuda yekpare değildir.

Senelerce devam eden başarısız tabanca denetim çabalarından ve son olarak toplu kurşunlama kurbanlarının yasını tutmaktan bıkmış inançlı insanoğlu, ikiyüzlülük dedikleri şeye dikkat çekiyorlar – tutucu Hıristiyanlar kürtajı kaldırmaya ve silahlara sınırsız erişim sağlamaya çalışıyorlar. Aynı fikirde olmayanlar, aslolan probleminin günah ve yumuşak hedefler bulunduğunu iddia ediyorlar. Öldüren silahlar değil, insanlardaki “fenalık” ve kürtajdır, derler.

___

Çevrimiçi tabanca yanlısı aşırılıkçılık: ‘Etken atıcı şeyler için mükemmel’

Kot pantolon ve güneş gözlüğü takan delikanlı, YouTube videosunda gururla silahını gösteriyor, peşinden 1 milyon abonesine kemerine iyi mi fazladan cephane takılacağını konu alıyor ve tüyler ürpertici bir gözlem sunuyor.

“Extra dergilere ihtiyacınız var ise, etken nişancı şeyler için oldukça havalı.”

Sivil tabanca sahiplerine askeri tarzda eğitim ve taktikler öğreten, susturucular ve bombaatarlar, araçlardan yada binalara ateş etme hakkında talimatlar sunan tipik bir videodan biri. Öteki internet sayfaları hayalet tabanca kitleri, gaz maskeleri ve vücut zırhı satıyor.

“NRA’dan korkmamalısın. Bizlerden korkmalısınız” diye geçen hafta bir çevrimiçi hayalet tabanca satıcısı tweet attı.

Amerikalılar tekrarlanan toplu silahlı saldırılardan sarsılırken, kolluk kuvvetleri yetkilileri ve aşırılıkçılık uzmanları, silahlara ve tabanca haklarına ayrılmış genişleyen çevrimiçi alana giderek daha çok dikkat çekiyor: tabanca forumları, taktik eğitim videoları, kayıt dışı tabanca kitleri satan internet sayfaları ve toplumsal medya platformları. -sağ tabanca sahipleri, silahlarını almak için karanlık planlardan bahsederek ergonomik ipuçlarını değiştirir.

___

Viral papaz çatışmasının peşinden destekle şamandıran hanım

Bobi Gephart o Pazar kiliseye gitmeyi planlamamıştı – papazın uzun süredir taşımış olduğu baskıcı sır hakkında bir itirafta bulunmayı organize ettiği yakarma törenine değil.

Sadece çabucak fikrini değiştirdi ve papazın – gençken cinsel olarak onu avlamaya başladığını söylediği adama – tüm gerçeği paylaşmasına güvenemeyeceğini fark etti.

Gephart, hizmetin ortasında Varşova, Indiana’daki New Life Christian Church & World Outreach’e aceleyle geldi ve hikayesinin anlatıldığından güvenli oldu.

Ortalama bir milyon seyirci, 22 Mayıs’taki o karşılaşmanın peşinden ne olduğuna şahit oldu, videoya çekildi ve Feysbuk’ta gösterildi.

Cemaatin uzun süredir papazı olan John B. Lowe II, 20 yıl ilkin sahnede “zina” yaptığını itiraf etti. “Günah işledim,” dedi ve daha ilkin bunu “kendimi korumak için” asla açıkca itiraf etmediğini kabul etti.

___

Kaynak: Wisconsin silahlı adam sıralamasında Whitmer, McConnell, Evers

Wisconsin’deki bir evde emekli bir ilçe hakimini ölümcül şekilde vurduğundan şüphelenilen silahlı bir kişinin elinde Michigan Valisi Gretchen Whitmer, Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell ve Wisconsin Valisi Tony Evers’ın yer almış olduğu bir sıralama vardı. Whitmer’ın ofisi ve bir kanun uygulama deposu Cumartesi günü söylemiş oldu.

Wisconsin Hakkaniyet Bakanlığı Cumartesi günü yapmış olduğu açıklamada, suçlanmayan 56 yaşındaki Douglas K. Uhde’nin Cuma günü Roemer’in New Lizbon’daki evinde emekli Juneau İlçe Yargıcı John Roemer’ı öldürmekten şüphelenildiğini söylemiş oldu.

Uhde, polisin onunla pazarlık etme girişimlerinin peşinden evinin bodrumunda kendi açmış olduğu kurşun yarasıyla bulunmuş oldu. DOJ yetkilileri, Uhde’nin eleştiri durumda hastaneye kaldırıldığını söylemiş oldu.

Wisconsin Başsavcısı Josh Kaul Cuma günü, silahlı saldırının “hedeflenen bir fiil” şeklinde göründüğünü ve silahlı kişinin “yargı sisteminin bir parçası” olan kişileri seçtiğini söylemiş oldu.

Sadece bir kolluk kuvveti yetkilisi, müfettişlerin silahlı insanın öteki hükümet yetkililerini de hedef almayı planlamış olabileceğine ve aracında öteki önde gelen seçilmiş liderlerin isimlerini içeren bir sıralama bulduğuna inandığını söylemiş oldu. Yetkili, Roemer’dan bahseden listedeki öteki hedeflerin Evers, McConnell ve Whitmer’ı içerdiğini söylemiş oldu.

___

‘Tiger King’ yıldızı Doc Antle kara para aklama suçlamasıyla karşı karşıya

MYRTLE BEACH, SC (AP) – Mevzuya aşina bir şahıs Associated Press’e verdiği demeçte, “Tiger King” yıldızı Bhagavan “Doc” Antle, FBI tarafınca tutuklandı ve Pazartesi günü federal kara para aklama suçlamalarıyla yüzleşmek suretiyle mahkemeye çıkması planlanıyor.

Federal ajanlar tartışmalı yırtıcı hayvan terbiyecisini Cuma günü tutukladı ve hafta sonu süresince Cenup Carolina, Conway’deki J. Reuben Uzun Gözaltı Merkezinde gözaltında tutuldu.

Cenup Carolina’daki Myrtle Beach Safari’nin sahibi Antle, ABD’deki kaplan yetiştiricileri ve hususi hayvanat bahçesi operatörlerine odaklanan 2020 Netflix belgesel mini dizisi “Tiger King: Murder, Mayhem and Madness”ta öne çıkıyor. Oklahoma hayvanat bahçesi operatörü Joe Exotic, bununla birlikte hayvanlara fena muamelenin hedefi oldu ve rakibi Carole Baskin’i öldürmeye yönelik bir komplodan mahkum edildi.

62 yaşındaki Antle aleyhindeki suçlamaların, Pazartesi öğleden sonrasında Cenup Carolina, Floransa’da yapılacak bir mahkemede resmen açıklanması bekleniyordu. Mevzuya aşina bir kişinin Cumartesi günü AP’ye verdiği demeçte, suçlamalar kara para aklama iddialarıyla ilgili. Şahıs mevzuyu kamuya açıklayamadı ve isminin açıklanmaması koşuluyla AP ile görüştü.

Hayvan hakları savunucuları, Antle’ı aslanlara ve öteki yırtıcı hayata fena davranmakla suçladı. 2020’de Virginia’da hayvan zulmü ve yaban yaşamı kaçakçılığı suçlamalarıyla suçlandı.

___

Celtics, Griner’ın geri dönmesini isteyenlere seslerini ekledi

SAN FRANCISCO (AP) – Brittney Griner NBA Finallerinde unutulmadı.

WNBA yıldızı 100 günden fazla bir süredir Rusya’da gözaltında tutuluyor – ABD’li yetkililer haksız yere bu durumda ısrar ediyor – ve Boston Celtics’in bazı üyeleri, NBA’in şampiyonluk serisindeki platformlarını, kendisine izin verilmesini talep edenlerin korosuna seslerini eklemek için kullanıyor. eve gelmek.

Birkaç oyuncu Cumartesi günü NBA Finalleri’ndeki antrenmanları için önlerinde turuncu harflerle “We Are BG” yazan siyah tişörtler giydi. Celtics ve Golden State Warriors arasındaki şampiyonluk serisinin 2. maçı Pazar.

Celtics’ten All-NBA forveti Jayson Tatum, “Neler yaşadığını görmek son aşama zor” dedi. “Her insanın bunu gördüğünü ve hissettiğini biliyorum ve açıkçası onu ailesine geri döndürmek ve bunun şeklinde şeyler için hep beraber destek veriyoruz. Evet, bugün onu desteklemek için o gömlekleri giyiyor.”

Gömleklerin arkasında ek olarak Griner’ı eve getirme fikrini desteklemek için 300.000 imza isteyen çevrimiçi bir dilekçeye bağlantı veren bir QR kodu vardı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Ne Demek - Bursa son dakika - Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular - Paket Arıtma - Gebze implant diş - Kulis haber -
sesli sohbet elektronik sigara cam
Bebek Bakıcısı |
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu radabet giriş Puff nesinecasino gaziantep bayan escort antep escort