Kod adı: Komutan! Eski Yüzbaşı çete lideri çıktı çok para kazanınca askerliği bırakmış

ANKARA’da polisin tabanca kaçakçılarına yönelik operasyonunda 12 şahıs gözaltına alındı. Çete yöneticisinin eski yüzbaşı olduğu ve daha çok para kazanınca askerliği bıraktığı ortaya çıktı.

Abone ol

Ankara Organize Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü, Düzce’den Ankara’ya ruhsatsız tabanca getirildiğini tespit edince 2 aylık bir teknik ve fiziki takip yapmış oldu. Pazartesi günü Düzce ve İstanbul’da düzenlenen operasyonla 12 şahıs gözaltına alındı. Kabahat örgütünün liderliğini Ağa lakaplı Muhammed A.’nın yapmış olduğu belirlendi. 

Tabanca başına 40 bin TL kazanmışlar

Çetenin yöneticiliğini ise Jandarma Genel Komutanlığı’ndan çekilme eden eski yüzbaşı ‘Komutan’ lakaplı Özkan Y.’nin yapmış olduğu tespit edildi. Geçmişte meslekten edinmiş olduğu detayları tabanca kaçakçılığında kullandığı saptanan eski Yüzbaşı Özkan Y.’nin, tabanca kaçakçılığından elde etmiş olduğu gelirin artmasıyla kendi isteğiyle mesleği bıraktığı ve askeri kimliğini kullanmaya devam etmiş olduğu belirlendi.

Tabanca başına 40 bin TL kazanmışlar

Şüphelilerin ürettikleri tabanca başına da 40 bin lira kazanılmış olduğu öğrenildi. Düzce’de ormanlık alandaki villanın üst katında yaşayan eski yüzbaşının, ruhsatlı tabanca bakım atölyesinin ise alt katta bulunmuş olduğu tespit edildi. Teşkilat atölyede gündüz yasal yollarla tabanca bakım ve onarım işlemi yaparken, gece ise yerli markaların bire bir aynısını üretti.

Silahları villanın bahçesine gömmüşler

Eski Yüzbaşı Özkan Y.’nin direktifleri doğrultusunda, üretilen silahlar villa çevresinde bahçeye gömülerek polis baskınına rağmen tedbir alındı. Sevkiyatın başlangıcında bulunan Özkan Y., öncü olarak uygulama noktalarını tespit edip müstafi askeri kimliğiyle rahat bir halde geçmiş olduğu ve arkadan gelen araçları uyardığı belirlendi. Baskında 65 ruhsatsız tabanca, 190 şarjör, 1 tüfek, 1 kurusıkı tabanca, 2 torna tezgahı ele geçirilirken şüphelilerden 7’si tutuklandı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy