Şimal Teksas restoranı Emek harcama Bakanlığı tarafınca araştırıldı

0

[ad_1]

Hard Eight BBQ'in Roanoke lokasyonu, bir Çalışma Bakanlığı soruşturmasına göre, bahşiş alan çalışanlarına, hak ettikleri miktardaki bahşiş parasını ve saatlik yöneticilerine fazla mesaileri için doğru bir şekilde tazminat ödemedi.

Hard Eight BBQ’in Roanoke lokasyonu, bir Emek harcama Bakanlığı soruşturmasına gore, bahşiş alan çalışanlarına, hak ettikleri miktardaki bahşiş parasını ve saatlik yöneticilerine fazla mesaileri için doğru bir halde tazminat ödemedi.

ABD Emek harcama Bakanlığı, Şimal Teksas’taki bir barbekü restoranının 900’den fazla çalışanına tam bahşiş ve fazla mesai ödemelerini reddettiğini ve besin kuruluşunun ortalama 867.600 dolarlık fonu alıkoyduğunu da sözlerine ekledi.

Hard Eight BBQ’in 205 S Oak St. adresindeki Roanoke lokasyonu, bahşiş alan çalışanlarına, hak ettikleri oranda bahşiş parasını ödeyemedi ve saatlik yöneticilere, çoğu zaman bir süre olan fazla mesaileri için doğru bir halde tazminat ödenmedi. Emek harcama Bakanlığı soruşturmasına gore bir buçuk oran.

Emek harcama Departmanı, restoranın sunucularının ipuçlarını yöneticileriyle paylaştığını ve bunun “bir işveren yada onların yöneticileri yada amirleri” bulunduğunu belirten Adil Emek harcama Standartları Yasası’na aykırı bulunduğunu söylemiş oldu. [are not allowed] işverenin bir bahşiş kredisi talep edip etmediğine bakılmaksızın, işyeri çalışanlarının herhangi bir amaçla almış olduğu ipuçlarını saklamak. ”

“Tarafınca [including managers in their tip pool,] işveren, bahşiş verilen işçilere bazı bahşişleri ve yöneticilerin uygun fazla mesai ücretlerini reddetti,” dedi Dallas’taki Emek harcama Bakanlığı ücret ve saat bölge müdürü Jesus A. Valdez. “İşletmeler, faaliyetlerini sürdürmek için ihtiyaç duyulan işi meydana getirecek insanları bulmakta zorlanırken, işverenler ihlallerden kaçınmak yada hak ettikleri ücretlerin tamamını alacakları iş aramayı seçebilecek işçileri elde tutmayı ve işe almayı daha da zor bulma riskini almak mevzusunda zekice davranacaklardır. ”

Bakanlıktan meydana getirilen bir basın açıklamasına gore, Emek harcama Bakanlığı 910 çalışan için borçlu olunan bahşiş ve fazla mesai olarak toplam 867.572 dolar geri aldı.

Restoranın genel müdürü Katie Gooch, e-postayla gönderilen bir açıklamada, Hard Eight BBQ’in problemi Ağustos 2021’de düzelttiğini söylemiş oldu. Yıldız-Telegram’a barbekü restoranının o sırada iş kanunlarında 2019’da bir değişim bulunduğunu öğrendiğini ve tüm çalışanlara tazminat ödediğini söylemiş oldu.

Gooch, e-postayla gönderilen açıklamada, “O vakit, uygulamalı konuk deneyimine derinden dahil olan kat yöneticilerimiz bahşiş paylaşım programımıza dahil edildi” dedi. “Bir Emek harcama Bakanlığı incelemesi esnasında yeni kuralları öğrendik ve DERHAL uygulamalarımızı değiştirdik. Etkilenen TÜM saatlik çalışanları ve eski çalışanları tazmin ettik. Kat yöneticilerimize de maaş artışı sağladık.

“Çalışanlarımıza ve müşterilerimize derinden kıymet veriyoruz ve devamlı destekleri için minnettarız.”

Restoran ek olarak Feysbuk’ta durumu ele alan bir video mesajı yayınladı.

Bu öykü ilk olarak gösterildi 22 Nisan 2022 10:47.

Fort Worth Yıldız-Telegram’dan ilgili hikayeler

Jessika Harkay'ın Profil Resmi

Jessika Harkay, Yıldız-Telegram’ın son dakika haber muhabiridir. Jessika, Hartford Courant’ta son dakika haber muhabiri olarak çalıştıktan ve New York Daily News’de yetişim yaptıktan sonrasında 2021’de Fort Worth ekibine katılan bir Baylor mezunudur.

Leave A Reply