Lake Worth TX polisi 2,2 milyon dolarlık uyuşturucu ele geçirdi; DEA araştırma vakası

0

[ad_1]

Departman tarihindeki en büyük farmasötik ilaç baskınında, Lake Worth polisi Cuma günkü hususi bir operasyonda 2,2 milyon dolardan fazla amfetamin, fentanil, prometazin ve daha fazlasına el koydu.

Polis Şefi JT Manoushagian Pazartesi günü düzenlemiş olduğu basın toplantısında, uyuşturucu ve neredeyse bir düzine silahın Lakeside Drive’ın 6600 bloğundaki bir evde bulunduğunu söylemiş oldu.

Memurlar, kontrollü bir madde üretme ve teslim etme suçlamasıyla aranan Jon Curb için tutuklama emri çıkarıyorlardı.

Manoushagian, içerideki memurların uyuşturucu kullanma gereçleri bulduğunu ve uyuşturucu için arama emri çıkardığını söylemiş oldu.

Görevliler aramaları esnasında, şüpheli amfetaminler yada Adderall, fentanil, DMT, banyo tuzları, kokain, prometazin şurubu, ev yapımı alprazolam yada Xanax ve metamfetamin dahil olmak suretiyle ortalama 3.750 gram uyuşturucu buldular.

Bir hap pres makinesi ve dört tabanca, altı tüfek ve bir av tüfeği de dahil olmak suretiyle 11 alev ateş tabanca da ele geçirildi.

büstü-2.jpg değerinde göl
Lake Worth polisi, Cuma günü düzenlemiş olduğu hususi operasyonda 2.2 milyon dolardan fazla amfetamin, fentanil, prometazin ve daha fazlasına el koydu. David Silva Ramirez Fort Worth Yıldız Telgrafı

Manoushagian, operasyonda ele geçirilen 2,2 milyon dolar tutarındaki uyuşturucunun averaj bir baskından 72 kat daha büyük bulunduğunu ve Lake Worth departmanının tarihindeki en büyük yasadışı ilaç ele geçirildiğini söylemiş oldu.

Manoushagian, ele geçirilen uyuşturucu miktarının 11.000’den fazla ölümcül doz için kafi bulunduğunu söylemiş oldu.

“Aşırı doz sebebiyle 11.000 daha azca insanoğlunun yaşamış olduğu bir Tarrant İlçesi hayal edebiliyorsanız, bu mühim olurdu” dedi. “Bu uyuşturucuların ve bu silahların sokaktan kaldırılmasından inanılmaz derecede mutluyuz.”

Curb şu anda kontrollü bir maddenin üretimi ve teslimatı sebebiyle Tarrant İlçe Hapishanesinde tutuluyor.

Manoushagian, baskınla ilgili ek suçlamaların derdest bulunduğunu ve davanın ABD Uyuşturucuyla Savaşım İdaresi ve Alkol, Tütün, Yakıcı Silahlar ve Patlayıcılar Bürosu tarafınca federal suçlamalar için incelenmekte bulunduğunu söylemiş oldu.

büstü-3.jpg değerinde göl
Lake Worth polisi, Cuma günü düzenlemiş olduğu hususi operasyonda 2.2 milyon dolardan fazla amfetamin, fentanil, prometazin ve daha fazlasına el koydu. David Silva Ramirez Fort Worth Yıldız Telgrafı

Polisin, birkaç isimsiz ipucu aldıktan ve aşırı dozları konumla ilişkilendirdikten sonrasında Curb’un evine dikkat ettiğini söylemiş oldu.

Manoushagian, Curb’un tutuklama esnasında başlangıçta ortaklaşa iş yapmadığını, sadece hiçbir silahın ateşlenmediğini ve kimsenin yaralanmadığını söylemiş oldu. Memurlar içeri girdiğinde sadece özgür bırakıldığında evde iki şahıs daha vardı.

Manoushagian, uyuşturucuların Kuzeybatı Tarrant İlçesinde bir yere gönderildiğini, sadece uyuşturucu operasyonunun ulaşmış olduğu noktanın bilinmediğini söylemiş oldu.

Vaka araştırılmaya devam ettikçe, uyuşturucuların nereden geldiği ve nereye gittiklerinin daha çok bilineceğini söylemiş oldu.

“Bu yalnız yüzeyi çiziyor” dedi.

Bu öykü ilk olarak gösterildi 23 Mayıs 2022 16:31.

Fort Worth Yıldız-Telegram’dan ilgili hikayeler

David Silva Ramirez'in Profil Resmi

David Silva Ramirez, Yıldız-Telegram’da genel bir haber multimedya muhabiridir. Dallas-Fort Worth Metroplex’te büyüdü ve hükümet, eğitim, mahalli topluluklar ve ilgi çekici özellikleri kapsama mevzusunda tutkulu. David’e dsramirez@star-telegram.com adresinden yada Twitter @ByDavidSilvaR üstünden ulaşabilirsiniz.

Leave A Reply