Mantardan zehirlenen 3 kişi hayatını kaybetti! 6 kişinin durumu kritik

(*6*)

Düzce’nin Gümüşova ilçesinde ormandan topladıkları mantarları yiyen 3 kişi hayatını yitirdi. Ordu’nun Ünye ilçesinde aynı aileden 1’i çocuk 6 kişi, mantardan zehirlendi. Durumlarının kritik olduğu belirlendi.

(*3*)Abone ol

Yusuf Yavuz, eşi Emine Yavuz ve gelini Tuğba Yavuz ile hafta sonu ormandan topladıkları mantarlardan yiyecek yaparak yedi.

Aileden haber alamayan yakınları, eve gittiklerinde 3 kişiyi baygın buldu. Sıhhat ekiplerine haber verilmesiyle Mustafa Kemal Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 3 kişi, buradan Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’ne sevk edildi.

Yusuf Yavuz, Emine Yavuz ve Tuğba Yavuz meydana getirilen tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını yitirdi.

Ordu ve Samsun’da mantar zehirlenmesi: 6 kişinin durumu kritik

Ordu’nun Ünye ilçesinde aynı aileden 1’i çocuk 6 kişi, mantardan zehirlendi. Bilinci kapalı olan 6 kişinin dirimsel tehlikesinin bulunmuş olduğu açıklandı. Samsun’da da Emel G.’nin (69) mantardan zehirlendiği bildirildi.

Ünye ilçesi Çatak Mahallesi’nde Fidan (56), Adem (44), Nursen (34), Fatma (46), Efe Eymen Yıldıran (10) ile Elmas Beldek (59), ormandan toplanan mantar ile meydana getirilen yemeği yedi. Bir süre sonrasında aile fertleri fenalaştı. Kusma, mide bulantısı ve karın ağrısı şikayetleriyle Ünye Devlet Hastanesi’ne başvuran ailenin mantardan zehirlendiği belirlendi. İlk müdahale sonrası 5 kişi Samsun’a, 1 kişi hususi bir hastaneye sevk edildi. Bilinci kapalı olan 6 kişinin dirimsel tehlikesinin bulunmuş olduğu açıklandı.

Samsun’un Atakum ilçesi Esenevler Mahallesi’nde de yediği mantardan zehirlendiği belirlenen Emel G., Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy