Market fiyatlarını düşük tutmak için en iyi TikTok tüyoları da dahil olmak suretiyle süpermarket alışveriş faturanızda iyi mi tutum edersiniz?


İnternet, milyonlarca kullanıcının süpermarket alışveriş bütçelerini ne kadar genişletebileceklerine dair tüyolar paylaşmış olduğu para tasarrufu elde eden ipuçları ve püf noktaları ile dolu.

Sarı etiket avcılığından bir tek göz hizasında alışveriş yapmamaya kadar, dünya çapındaki ağ, paranın iyi mi daha da ileri gideceğine dair önerilerle dolu.

Para internet sayfası NerdWallet’teki uzmanlar, viral video paylaşım uygulaması TikTok’un artık harekete geçtiğini ve #Groceryshoppinghacks etiketli kliplerin son aylarda 2,5 milyardan fazla görüntülemeyi hızlandırdığını ve yaşam maliyeti krizinin ısırmaya devam ettiğini söylüyor.

Alışverişinizden tutum etmenin yollarını mı aramıştınız? Fotoğraf: iStock.

Ve içinde ne olduğunun tamamı yeni bir şey olmasa da – mesela, en iyi “son kullanma” tarihleri ​​için insanlara rafların arkalarına ulaşmalarını hatırlatmak, bir çok deneyimli alışverişçinin on senelerdir ortalıkta dolaştığını söyleyeceği bir tavsiyedir – gene de viral olan videolar en azından Z kuşağına iyi mi bilgili alışveriş yapacaklarını öğretiyor.

Sadece TikTok’a gore haftalık mağazanızda tutum etmenin en iyi yolları nedir? NerdWallet’in en oldukça dikkat çektiğini söylediği ipuçlarına ve püf noktalarına bir göz atacağız, bunlardan kaç tanesini esasen yapıyorsunuz?

TikTok yeni nesillere bilinçli alışveriş yapmayı mı öğretiyor?  Stok fotoğraf.
TikTok yeni nesillere bilgili alışveriş yapmayı mı öğretiyor? Yığın fotoğraf.

1. Haftalık alışverişinizi zamanlayın

Sarı bir etiketle etiketlenmiş optimum sayıda azaltılmış ürünü bulmak için süpermarkete yaptığınız ziyareti zamanlamak, webin ufak bir köşesini meşgul eden bir bakkal mücadelesidir.

Süpermarkette para biriktirmenin mükemmel bir yolu, artık satış tarihlerine yakın daha ucuz ürünleri aramak ve süpermarketlerin günün ve haftanın belirli saatlerinde indirim yapmayı seçmesidir – web, bunun iyi mi yapılacağına dair fikirlerle doludur. bu tutum hackinden yararlanmak için.

Sadece NerdWallet, bahşişin bir uyarıyla geldiğini söylüyor. Ve fiyatın sekizde biri için 12 kruvasan alma mevzusunda bir başarı duygusu hissedebilseniz de, sarı çıkartmalar sizi gereksiz yere ürün almaya cezbetme alışkanlığına haiz olabilir, bundan dolayı gene de bir tek planladığınız ürünleri almalısınız ve bir tek paraları var.

İnternet, indirimli ürünler için en iyi zamanın ne zaman alışveriş yapmak olduğuna dair önerilerle dolu.  Fotoğraf: Hazır görüntü.
İnternet, indirimli ürünler için en iyi dönemin ne vakit alışveriş yapmak olduğuna dair önerilerle dolu. Fotoğraf: Hazır görüntü.

2. Kendi çantalarınızı yada sepetlerinizi getirin

Çoğu zaman internette bir hack amacıyla BYOB olarak kısaltılır – TikTok, çoğumuzu sık sık yakalayan fazladan bir ücretten kaçınmak için kendi çantalarınızı hatırladıktan sonrasında süpermarkete iyi mi ayrılacağınıza dair ipuçlarıyla doludur. .

Onları kapının yanında bir kancada tutmak, otomobilinizin ve ev anahtarlarınızın yanında saklamak, onlarsız çıkmamanız, ön kapının yada ayakkabı dolabının iç kısmı için bir hatırlatma sıralaması yazmak ve ‘ÇANTA’ yazarak alışveriş listenize adım atmak. en üstte toplumsal medya fanatiklerinin başarıyla benimsediklerini söyledikleri tavsiyeler içinde içeriyor.

Ve bu sizin için kafi çanta ve paketleme sohbeti değilse – alışveriş yaparken arabayı alan müşteriler için bagajda gizleme sepetlerini kullanma mevzusunda da bir takım kılavuz var, bu da deneyimli müşterilerin yiyecekleri paketlemeyi ve açmayı olabildiğince süratli ve kolay hale getirdiğini söylüyor. Alışverişinizi direkt otomobilden boşaltın ve eve geldiğinizde sepetleri içeride taşıyın.

Gevşek ürünler satın almak size para kazandırabilir mi?  Resim: iStock.
Gevşek ürünler satın almak size para kazandırabilir mi? Fotoğraf: iStock.

3. Paketlenmiş yerine gevşek olanı seçin

Tutum etmek ve gezegeni kurtarmak isteyenler için – evvelde paketlenmiş meyve ve sebzeleri gevşek meyve ve sebzeleri seçmek, işleri daha ucuza getirebilir ve plastik tüketimini azaltabilir.

İnternet, besin paketlerine giren plastik miktarını vurgulayan videolarla dolu, sadece gevşek satın almayı seçerseniz, yalnızca çevre üstündeki etkinizi azaltmakla kalmaz, bununla beraber ihtiyacınız olan miktar ve boyutta satın alma olasılığınız da artar. fazla.

Yemek planı yapıyor ve bir listeden mi çalışıyorsunuz?  Fotoğraf: PA/iStock.
Yiyecek planı yapıyor ve bir listeden mi çalışıyorsunuz? Fotoğraf: PA/iStock.

4. Geçiş yapın

Kim yiyecek tatma testini sevmez ki? Kullanıcılar Amerikan ve İngiliz atıştırmalıklarından her şeyi karşılaştırdıkça, iyi malum bir paket servisi olan restoranın lezzetini öykünmek edip edemedikleri ve bir süpermarketin kendi yiyecek yelpazesinin birinci derslik marka alternatifleriyle rekabet edip edemeyeceği mevzusunda son yıllarda gözleri bağlı ürün testleriyle dolu hale geldi.

Ve bu tür videolar mükemmel bir eğlence olsa da, alışveriş yapanların en sevdikleri yiyecekleri kıymet aralığı alternatifiyle değiştirmeye istekli olduklarında mühim tasarruflar elde edebilecekleri doğru.

5. Yiyecek planı

TikTok kuşağı, şaşırtıcı olmayan bir halde, web alışverişinin büyük fanatikleri ve ailenizin yiyeceklerini iyi mi planlayacağınızı ve arkasından çikolatalı pastalara yada o oldukça sayıda patlamış mısır poşetine sapmadan o oldukça hususi listeden iyi mi alışveriş yapacağınızı gösteren oldukça sayıda video var. sadece koridordaysanız, otomobile atmak için daha cazip olabilirsiniz.

NerdWallet’teki para tasarrufu uzmanlarına gore, çevrimiçi bir besin mağazası yapmak bununla beraber alışveriş yapanlara 7/24 erişilebilirlik sağlıyor, bu da insanların vakit ayırmasına, fırsatlara ve tekliflere daha etkili bir halde göz atmasına, anlık satın almalardan yada ürkü satın almalarından kaçınmasına ve bundan dolayı potansiyel olarak tutum etmelerine destek oluyor. uzun koşu. #mealplanningonabudget hashtag’i, haftayı bankayı zorlamayacak besleyici yemeklerle geçirmek isteyenler için popüler bir etikettir.

Para tasarrufu uzmanları, gerçekten ihtiyacınız olmadıkça bir sepet almayın, deyin
Para tasarrufu uzmanları, hakikaten ihtiyacınız olmadıkça bir sepet almayın, deyin

6. Sepetlerden kaçının

Bu, nesillerdir ortalıkta dolaşan bir tavsiyedir ve bu, hakikaten ihtiyacınız olmadıkça alışveriş sepetinden yada tramvaydan uzak durmanızdır.

Bir tek bir bardak süt ve bir somun ekmek için içeri giriyorsanız, kapılardan geçerken sepet toplamayın şu sebeple bu sepet doldurma isteğini artırır.

TikTok’ta süpermarket koridorlarında kollarını eşyalarla dolup taşan insanların gülünç videoları olsa da, ileti dikkat çekicidir – ne kadar azca eşya taşıyabilirseniz, o denli azca satın alır ve o denli oldukça para biriktirirsiniz. .

Bu yüzden, ihtiyacınız olan öğeleri el ile aldıktan sonrasında, ödeme için bir ön hazırlık yapın ve arkanıza bakmayın!

7. Bir sadakat/ödül kartı alın

İnternet, bugünlerde çoğumuzun son olarak teklifleri, fırsatları ve hususi promosyonları takip etmenin en başarı göstermiş yollarından biridir ve bunların bir çok sadakat yada ödül kartı olan kişilere açıktır.

Tesco Clubcard’dan Sainsbury’s Nectar’a, alışveriş yapanların puan toplayıp bu tarz şeyleri ödüllere – yada mağazanıza karşı indirimlere – dönüştürebilecekleri birçok yol vardır ve TikTok, Feysbuk ve Instagram ile beraber en iyi tutum yollarını tanıtan videolarla doludur.

Bu hususi teklifler size para kazandırabilir, sadece bilgili olmak önemlidir. Tasarruflar, yalnızca promosyonlar size normalde satın alacağınız indirimli ürünler sağlıyorsa ve hakikaten ihtiyacınız olmayan bir şeyi almak için indirim uğruna para harcamaya cezbedilmemek önemlidir.

8. Rafın arkasından öğeleri seçin

Tecrübeli müşteriler, süpermarket çalışanının stokları tekrardan doldururken büyük olasılıkla en erken tarihleri ​​rafın önüne koyacağını bilecektir; bu da bir çok vakit, kendilerine en yakın ürünü alacak olan müşterileri aceleyle yakalar. Sadece, birazcık vakit ayırır ve birazcık daha derine inerseniz, daha uzun olan en iyiyi bulma ve arkada gizlenen tarihleri ​​​​kullanma olasılığınız daha yüksektir.

Yiyecekler ne kadar taze olursa, o denli uzun süre dayanmalıdır ve kolay ve birazcık belirgin bir hack olsa da, evde sizin için daha azca yiyecek israfı anlamına gelir ve daha çok paraya mal olacak mühim besin maddelerini değişiklik yapma ihtiyacı arasındaki süreyi uzatır.

Taze satın almanız mı gerekiyor yoksa donmuş ürünler kullanabilir misiniz?  Fotoğraf: Hazır görüntü.
Taze satın almanız mı gerekiyor yoksa donmuş ürünler kullanabilir misiniz? Fotoğraf: Hazır görüntü.

9. Göz seviyesinde alışveriş yapmayın

Süpermarketler, alışveriş yapanları daha ucuz alternatifler üstünden almaya teşvik etmek için birinci derslik ürünleri hakikaten göz hizasına mı yerleştiriyor? İnternet bu tür teorilerle dolu ve bundan dolayı tavsiye, neye ihtiyacınız olduğuna karar vermeden ilkin rafları yukarıdan aşağıya taramanızdır.

Benzer bir kaide, taze ürünler ve daha uzun ömürlü koridorlarda bulunanlar için de geçerlidir; bu, çoğu zaman süratli bir halde kullanılması gerekmeyen daha ucuz bir alternatif sağlayabilir.

Yemek israfını azaltmanıza yardımcı olacak uygulamalar var.  Fotoğraf: Hazır görüntü.
Yiyecek israfını azaltmanıza destek olacak uygulamalar var. Fotoğraf: Hazır görüntü.

10. Yiyecek atığı uygulamalarını indirin

Birleşik Krallık’ta yılda 6,7 ​​milyon ton besin israfı ile beraber, geniş kapsamlı besin israfı sorununda çoğumuz rol oynayabiliriz.

Ve son birkaç yılda web, çöp kutusuna atılabilecek öğeleri kullanmanın en iyi yolları mevzusunda sizi uyarabilecek besin atığı uygulamaları geliştirmeye başladı.

Bu uygulamalardan bazıları kafelerden, restoranlardan, pastanelerden, dükkanlardan ve öteki işletmelerden yiyecek kurtarmayı ihtiva eder. Unsur başına yada gizemli bir paket yada çanta için satın alabilirsiniz, sadece bu girişim, müşterilerin daha ucuza yemelerine ve çevre için üstlerine düşeni yapmalarına olanak tanır.

Too Good To Go, şu anda alışveriş yapanları, şirketlerin aksi halde çöpe atacakları yiyecek pazarlığıyla buluşturan yiyecek atık uygulamaları içinde içeriyor.Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Bebek Bakıcısı
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu seo paket casibom