Merhum Muhsin Yazıcıoğlu adına depremzedelere iftar yemeği verildi

14 yıl önce Kahramanmaraş’ta helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu adına Elbistan’da iftar düzenlendi.

abone

Pınarbaşı Mahallesi’ndeki bir restoranda düzenlenen programa BBP Başkan Yardımcısı Bülent İspir, MKYK Üyesi İbrahim Alagöz ile il ve ilçe teşkilatı üyeleri katıldı.

İspir, Kuran-ı Kerim’in okunduğu program masalarını gezerken salondakilerle bir süre sohbet etti.

İspir yaptığı konuşmada merhum genel başkanlarını anmak için bir araya geldiklerini söyledi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere rahmet dileyen İspir, Elbistan’ın 500 yılda bir meydana gelecek bir felaketin merkez üssü olmasından büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Yaşanan afetin daha büyük bir birlik, beraberlik ve dayanışmayı yaşattığını vurgulayan İspir, “Böyle kötü günlerde insanların yan yana durabildiğini gördük. Bundan sonra yaşananlar insanlığa ibret olur inşallah. acı bir daha yaşanmayacak.” dedi.

Daha büyük bir program gerçekleştirmek istediklerini ancak bölgede yaşanan deprem nedeniyle bu şekilde toplandıklarını belirten İspir, bugünün Yazıcıoğlu’nun ölüm yıl dönümü olduğunu hatırlattı.

Yazıcıoğlu’nu rahmetle andıklarını ifade eden İspir, 14 yıldır bekledikleri dava dosyasının 15’inci yılı dolmadan aydınlatılmasını istediğini söyledi.

Program, iftar yemeğinin ardından dua ile sona erdi.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy