Metehan Baltacı örnek aldığı futbolcuları açıkladı

Metehan Baltacı kimdir? Örnek aldığı futbolcuları açıkladı – Futbol Haberleri

Metehan Baltacı örnek aldığı futbolcuları açıkladı

2021-22 sezonunu İskenderunspor’da kiralık geçiren genç futbolcu, ilk hedefinin Galatasaray’da kalıcı olmak olduğunu söyledi.

Youtube’da Ajans 1905’e konuşan Metehan Baltacı, “Sergio Ramos’u izliyorum. Marcao’yu çok izlerdim. İki futbolcunun sertliği çok iyi. Onlar gibi üst seviyede olmak istiyorum. Milli Takım’da Çağlar Söyüncü’yü beğeniyorum. Premier Lig’de oynamak kolay değil. Kaan Ayhan ve Merih Demiral’ın sertliği de iyi. Avrupa’da tuttuğum bir takım yok ama Real Madrid’in en kötü zamanlarında bile kupa kazanmasını Galatasaray’a benzetiyorum. Kazanma alışkanlıkları bizimkiyle aynı.” dedi.

Sözlerine devam eden 19 yaşındaki stoper, “En önemli özelliğim soğukkanlı olmam. Bazen hocalar bile o kadar da olma diye kızıyorlar. Sağ ayağımı kullanıyorum ama sol ayağım da oynayarak gelişti. Topu oyuna sokmakta iyiyim. Eksik yönlerim var. Bunları da oynayarak geliştireceğim. Boyum 1,86. Fiziksel gelişimim için ekstra idmanlar yapıyorum. Abdülkerim Bardakçı biz gençlere çok yardımcı oluyor. Şu an öncelikle Galatasaray’ın 11 oyuncusu olmak istiyorum. Sonra kulübüme para kazandırarak Avrupa’da ülkemizi temsil etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da gelenler ve gidenler Galatasaray'da gelenler ve gidenler

Galatasaray’da gelenler ve gidenler

Comments are closed.