Muhafazakarlar onu ‘uyanmak’la suçladıkları için Pizza Hut toplumsal medyada trend oldu. İşte niçin


Pizza Hut’ın “Rezervasyonu Yap!” bilhassa 80’lerin bebekleri için okuma yazma programı güzel, nalet ihtimaller içinde bir efsaneleşmiş.

Belirli oranda kitap okuyun, kitapçığını doldurun ve bu parasız bir kişisel tencere anlamına geliyordu. Ve her ne sebeple olursa olsun, o zamanlar kişisel tavalar kim bilir pizza oyununun zirvesiydi.

“Onu ayırt!” birçokları için güzel anılar anlamına geliyor ve program bu hafta Pizza Hut’ı toplumsal medyada trend haline getirdi. Fakat kıymeti ya da yarattığı hatıralar için değil. Bunun yerine, Pizza Hut, “Kitap Et!” de tanıtılan kitaplardan biri sebebiyle toplumsal medyadaki bazı muhafazakarlardan bunu duyuyor. programı.

O kitap?

Adı “Büyük Peruk” ve bir kostüm yarışmasına katılmak için elbiseler giyen bir çocuk hakkında bir resimli kitap.

“Bir çocuk bir mahalle kostüm yarışmasında yarışmak için elbise giydiğinde, BB Bedazzle olur!” Simon ve Shuster kitabı tanımlarken yazdılar. “BB Bedazzle grubunun mühim bir parçası, Peruk adlı bir peruk. Beraber durdurulamaz bir drag queen takımıdırlar! Sadece Peruk, öteki daha büyük peruklara kıyasla yetersiz hissediyor. Peruk BB’nin kafasından uçup gittiğinde, çocuktan çocuğa giderek onu giyenlere itimat ve esin verici hayaller aşılıyor.”

  • Transseksüel NCAA şampiyonu yüzücü Lia Thomas tartışmalara hitap ediyor, atletik avantaj için ‘trans insanoğlu geçiş yapmıyor’ diyor
  • Barbie, Emmy ödüllü kadın oyuncu Laverne Cox’u onurlandırmak için ilk transseksüel bebeğini üretiyor

Kitap, Onur Ayı için programdan uyarlanmış birkaç tavsiyenin bir parçasıydı. Sadece bu tavsiyeler, zinciri “uyandırılmak”la suçlayan ve boykot çağrısı meydana getiren bir toplumsal medya kesimi tarafınca iyi karşılanmadı.

“Pizza Hut tamamen uyandı, şimdi onları tamamen kırmamız gerekiyor,” ACT for America’dan Brigitte Gabriel tweet attı.

Gene de hepimiz muhafazakarların almış olduğu ile aynı fikirde değil.

“Son 3 haftada 30’dan fazla toplu silahlı saldırıya uğradık ve geri zekalıların Pizza Hut ve gökkuşakları için endişelenmesine niçin olduk” Gabriel’i retweetleyen bir Twitter kullanıcısı paylaşımda bulundu.

Ve toplumsal medya cephesinde nerede ise aynı şeyleri okuyan bir sürü ileri geri var.

Doğal ki, kimse istemezse o kitabı hiç kimseye okutmaz. Bu bir tek bir seçenekti. Fakat şimdi bir konuşma mevzusu ve bazıları için bir boykot haline geldi.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy