Murat Bardakçı: Yalakalık için Türk ifadesini anayasadan çıkarmaya çalışıyorlar

Tarihçi Murat Bardakçı, Ali Babacan’ın anayasadan Türkçe tanımını kaldırma sözüne “çarpıklık” ve “aptallık” sözleriyle tepki gösterdi.

abone

TV 100’de yayınlanan Candaş Tolga Işık’ın Az önce Konuştum programının sunucusu tarihçi Murat Bardakçı, 6’lı masa ittifakının yeni uzlaşma metnini eleştirdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ‘Türk’ tabiri tartışmasına da tepki gösteren Bardakçı, ‘Türk’ kelimesinin anayasadan çıkarılacağının sözünü verdi:

“Jön Türklerle aynı çizgideyim”

“Öncelikle bunu reddedeceğiz, yazık.. Masa 6 çıktığında bir yazı yazmıştım, çok ses getirmişti; 3. Jön Türk Kongresi.. Aynı çizgide gidiyorlar. Jön Türk kongresinde. , bir kesim biz buyuz dedi hatta bir Bulgar milletvekili bile “Osmanlı bankası gibi Osmanlı’yım. Aynı çizgiye geldik.”

“Başkalarını pohpohlamak için anayasadan ‘Türk’ kelimesini çıkarmaya çalışıyorlar.

“Anayasadan ‘Türk’ kelimesini çıkarmaya çalışıyorlar. Başkalarını pohpohlamak için. Bu çok ayıp bir şey. Bu kadar aşağılanamaz. Zaten Türkiye’de bir gariplik oldu, bu ülkede Türk olmak faşizm sayılıyor. Böyle bir saçmalık var mı?”

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy