Murat Kurum kimdir, aslen nereli? Murat Kurum İBB Başkanı olacak iddiası bomba

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yeni kabineyi açıkladı. Murat Kurum’un yerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki atandı. Murat Kurum’un adı son olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi için kullanılmaya başlandı. Peki Murat Kurum kimdir, nerelidir? Murat Kurum’un eşi Şengül Kurum kimdir?

abone

Türkiye, Mart 2024’te yeniden sandık başına gidecek ve bu sefer yerel seçimlerde oy kullanacak. AK Parti, İstanbul’u kaybetmesinin ardından hazırlıklarına titizlikle başladı. İBB başkanlığının İstanbul’u geri alması için adı geçen isimlerden biri de Murat Kurum’du. Mehmet Özhaseki, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atandı. AK Parti’nin İBB başkan adayı olarak gösterdiği iddia edilen Murat Kurum’un hayatı bu gelişmenin ardından yeniden sorgulanmaya başlandı. Peki Murat Kurum aslen kimdir, kaç yaşındadır?

Murat Kurum kimdir aslen nereli Murat Kurum IBB Baskani olacak

Murat Kurum’un eşi Şengül Kurum’dur. Matematik öğretmeni olan Şengül Kurum, RTÜK’te üst düzey yöneticidir. Çiftin 3 çocuğu var.

Aslen Ankaralı olan Murat Kurum 47 yaşındadır. 1999 yılında Ankara Mimar Kemal Lisesi’nden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Murat Kurum, eşi Şengül Kurum’dur. Çiftin 3 çocuğu var.

Murat Kurum kimdir?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 1976 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Mimar Kemal Lisesi’nden mezun olduktan sonra, 1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2017’de Kentsel Dönüşümde Yüksek Lisans.

1999-2005 yılları arasında inşaat alanında faaliyet gösteren çeşitli özel sektör kuruluşlarında çalıştı. 2005-2006 yılları arasında TOKİ Ankara’da uygulama departmanında uzman olarak çalıştı. 2006-2009 yılları arasında TOKİ İstanbul Avrupa yakası uygulama şubesi uygulama şube müdürü olarak görev yaptı.

2009-Temmuz 2018 tarihleri ​​arasında TC Başbakanlık Toplu Konut İdaresi şubesi olan Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür.

ÖZEL HAYAT
Yeni kabinenin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum evli ve üç çocuk babasıdır.

MURAT ÖRGÜTÜ NE ZAMAN ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI OLDU?
Murat Kurum, 2018 yılında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atanmıştı.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy