NATO’dan Türkiye açıklaması! İki ülkeye net mesaj

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya’nın terör ve PKK benzer biçimde terör örgütleriyle savaşım mevzusunda terör yasalarını sıkılaştırması ve Türkiye dahil NATO ile iş birliğini çoğaltması icap ettiğini açıkladı.

Abone ol

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç devlet televizyonu SVT’ye açıklamalarda bulunmuş oldu.

Stoltenberg yapmış olduğu açıklamada, İsveç ve Finlandiya’nın terör ve PKK benzer biçimde terör örgütleriyle savaşım mevzusunda terör yasalarını sıkılaştırması ve Türkiye dahil NATO ile iş birliğini çoğaltması icap ettiğini açıkladı.

Türkiye terör saldırılarına en oldukca maruz kalan ülke

Stoltenberg, “Türkiye, terör saldırılarına en oldukca maruz kalan NATO üyesi olduğundan kaygı duyuyor. Türkiye’nin terör saldırılarına karşı kendini müdafa hakkı var” dedi.

Stoltenberg, İsveç’in ve Finlandiya’nın NATO’ya katılım başvurularının onaylanmasının süre almasının “düzgüsel” bulunduğunu belirterek, 30 üye ülkeden 28’inin şimdiden iki İskandinav ülkesine yeşil ışık yaktığını söylemiş oldu.

Stoltenberg ek olarak, İsveç’in ve Finlandiya’nın NATO’ya katılım başvurularında anormal olan şeyin “oldukca süratli ilerlemesi” bulunduğunu deklare etti.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy