Ne oldukları ve ne beklemeleri gerektiği

0

[ad_1]

Bazı yeni nişanlı çiftler hayallerindeki düğün organizasyonu ekibini resmi olarak evet demeden oldukca ilkin seçmiş olsa da, ötekiler sıfırdan adım atar ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız düğün vizyonunuzu hayata geçirme süreci bilhassa bunaltıcı olabilir. Her neyse ki, Instagram’dan çıkmanın ve gerçek hayatta seçeneklerinizi keşfetmeye başlamanın bir yolu var: bir gelin şovu.

Gelin Şovu Nedir?

Bir gelin şovu (düğün şovu yada düğün fuarı olarak da adlandırılır), çeşitli mahalli düğün satıcılarının tek bir alanda (tipik olarak bir otel balo salonu yada kurultay merkezi) büyük bir toplantısıdır. Nişanlı çiftler, satıcılarla tanışmak ve çalışmalarını gerçek hayatta görmek ve örneklemek için etkinliğe katılırlar.

Sanayi uzmanı Jennifer Ammons, “Çevrimiçi yada kulaktan kulağa, bugünlerde satıcı bulmanın birçok değişik yolu var” diyor. “Bir düğün fuarı, aynı anda bir sürü röportaj yapmak ve sizin için doğru olanı bulmak için mükemmel bir talih.”

Uzmanla Tanışın

Jennifer Ammons, ülke çapında etkinliklere ev sahipliği icra eden yeni bir tür sürükleyici düğün fuarı olan The Big Fake Wedding’in CEO’su ve sahibidir. Atlanta’da yaşıyor.

Yakınınızdaki bir sonraki etkinliğe bilet aramaya başlamadan ilkin, deneyimden en iyi şekilde yararlanmak için bilmenizde fayda olan birkaç ipucu, püf noktası ve strateji var. Düğün fuarları hakkında bilmenizde fayda olan her şey için okumaya devam edin – ne oldukları ve ne beklemeleri gerektiği de dahil.

Bir Düğün Fuarında Neler Beklenir?

Uzun süredir Pinterest, Instagram ve çevrimiçi dizinler çağlarında yaşıyormuşuz şeklinde görünse de, aslına bakarsak o denli uzun süre ilkin, çiftlerin düğün satıcıları için ağızdan ağza daha çok güvenilmiş olduğu zamanlar değildi. Bir düğün yada gelin şovu, çiftlerin kendi ağlarında olmayan satıcılarla buluşabilecekleri tek yerdi, bundan dolayı şov yapımcıları hem çiftler hem de düğün profesyonelleri için deneyimi en üst düzeye çıkarmak için oldukca çalıştı.

Bu yüzden, daha büyük, daha geleneksel şovlarda çiftler, tam bir kategori yelpazesinde 100’den fazla satıcı tarafınca kurulan stantlara ve masalara göz atmayı bekleyebilirler. Fotoğrafçıların, planlamacıların, gelinlik salonlarının, pastacıların, DJ’lerin ve çiçekçilerin yanı sıra, balayı gezi acenteleri ve halka sigorta komisyoncuları şeklinde düğünlere bitişik teklifler de bulabilirsiniz. Etkinlikte çiftler, satıcılarla direkt konuşma, en sevdikleri satıcılardan broşür ve promosyon malzemeleri toplama ve katılımcı yiyecek ve içecek satıcılarından hafifçe atıştırmalıklar yada içeceklerden yudumlama fırsatı bulacaklar. Etkinlik ne kadar büyük olursa, katılan seyirci o denli büyük olur, sadece maliyet o denli düşük olur. Birçok büyük gösterinin biletleri şahıs başı 5 ila 15 ABD Doları kadar düşük olabilir ve hatta bazıları parasızdır, gelinlik moda gösterileri ve konuşmacı panelleri içeren daha lüks etkinlikler 150 ABD Dolarına kadar çıkabilir. (Boyut ne olursa olsun, muhtemelen keyifli bir yağma çantasıyla ayrılacaksınız!)

Bu seçenek bolluğu bazıları için coşku verici olsa da, ötekiler bunu ezici buluyor. İkinci kampa düşerseniz, The Big Fake Wedding şeklinde daha benzersiz bir gosteri düşünün. Ammons’ın şirketi, ülke genelindeki şehirlerde yılda ortalama 30 etkinlik düzenliyor ve kesinlikle değişik bir format izliyorlar. Büyük Düzmece Düğün katılımcıları, stantlara göz atmak yerine, simüle edilmiş bir düğüne girerler. Bir yemin yenilenmesine şahit olurlar, tamamen tasarlanmış masalarda hafifçe ısırıkların tadını çıkarırlar ve hatta bir dans partisi resepsiyonunda dans edebilirler. Ammons, “35 ila 45 satıcıyla tanıştığınız ve onları bizzat ve yerinde çalıştıklarını gördüğünüz keyifli, sürükleyici bir tecrübe yaratıyoruz” diyor. “Etkinlik tasarımında bir çiçekçinin çiçeklerini görüyorsunuz, pastanın tadına bakıyorsunuz ve içecekleri içiyorsunuz ve bir DJ’in bir kalabalıkla iyi mi etkileşime girdiğini görüyorsunuz.”

Bu etkinlikler hem kalabalık hem de satıcı açısından daha samimi olduğundan, Büyük Düzmece Düğün etkinliği biletleri de 20 ila 32 dolar içinde değişen bir dokunuş daha pahalıdır.

Bir Düğün Fuarına Katılmalısınız?

Düğün şovları, düğün planlama sürecinin başlangıç ​​aşamalarında olan ve şov ile aynı coğrafi bölgede evlenecek olan çiftler için en yararlı olacaktır. (Satıcıların bir varış noktası düğünü yapması için gezi harcamalarını karşılamayı planlamıyorsanız, evleneceğiniz bölgenin mahalli satıcılarından rezervasyon yapmak daha mantıklıdır.)

Genel informasyon toplama aşamasındaysanız ve hala stillerinizi ve tercihlerinizi öğreniyorsanız, bir düğün fuarı, aralarından seçim yapabileceğiniz oldukca sayıda hakkaten mevcut seçenek sunarak işleri azaltmanıza destek olabilir. Kendi düğününüzü planlamadan ilkin oldukca sayıda düğüne katılmadıysanız, The Big Fake Wedding şeklinde daha deneysel gösteriler de destek olabilir. Ammons, “Gerçek bir düğün şeklinde olan etkinliğin akışında neyi sevip neyi sevmediğinizi görmüş olacaksınız” diyor.

Bir Düğün Fuarına Iyi mi Hazırlanırsınız?

Bir gelin defilesine katılmadan ilkin tüm etkinlik ayrıntılarınızı kesinlikle hazırlamanız gerekmese de Ammons, düğün tarihinize yada tarih aralığınıza, kaba bir konuk sayısına ve bir basketbol sahası bütçesine karar vermenizi önerir. Bir satıcıyla ciddi bir görüşmeye girerseniz, soracakları ilk ayrıntılar bunlar olacaktır.

Bunun ötesinde, fuar esnasında ne tür satıcılarla tanışmak istediğinizi bilmek de destek olabilir. Mesela, bir fotoğrafçı bulmak birinci öncelikse, bu, aramanıza odaklanmanıza ve gösteride geçirdiğiniz zamandan en iyi şekilde yararlanmanıza destek olacaktır.

Sizi heyecanlandıran bir satıcı bulursanız, mümkün olan en kısa sürede ayırtmaya çalışın. Birçoğu, gosteri katılımcıları için hususi promosyonlar yada indirimler meydana getirecek ve bu fırsatlar çoğu zaman yalnızca kısa bir süre için geçerlidir.

Düğün Fuarı İpuçları

Mühim olan insanları getirin.

Nişanlınız (e) yada anneniz olsun, dünyanızda düğün planlaması söz mevzusu olduğunda fikri en mühim olan başka bir şahıs olabilir. Sizinle beraber gösteriye katılmaları, fikirleri münakaşa ve yerinde satıcı kararları alma fırsatı sağlar.

Titreşimleri deneyin.

“[Couples] Bir satıcının düğün gününüzde size iyi mi hissettirebileceğini hafife alın,” diyor Ammons. Bu, bilhassa en oldukca süre geçireceğiniz iki ustalaşmış olan fotoğrafçınız ve planlayıcınız için geçerlidir, bundan dolayı onların enerjisinin sizinkiyle eşleşmesi önemlidir. Eğer seviyorsanız iltifatlar ve duygusal bağlantıda başarı göstermiş olmak yerine direkt, noktaya iletişime öncelik veren bir satıcı doğru uyum olmayabilir.

Ödevini yap.

Bazı düğün şovlarının sergiledikleri satıcılar için araştırma süreçleri olsa da, hepsi aynı standartları izlemez. Bir satıcının büyük gününüzde çalışmak için lüzumlu deneyime ve iş gereksinimlerine haiz olup olmadığını bilmenin tek gerçek yolu, birazcık takip araştırması yapmaktır. Bir sözleşme imzalamadan ilkin incelemelerini okuyun ve üstünde çalışmış oldukları gerçek olayların tam galerilerine bakın.

Tavsiyeler isteyin.

Sonunda bir düğün fuarından bir profesyonelle çıkarsanız, öteki satıcılarla ilgili tavsiyeler için onlara yaslanmaktan korkmayın. “Öteki satıcılarla iyi çalıştıklarını bilmek büyük bir yeşil bayrak,” diyor Ammons, ek olarak ekibiniz beraber emek harcamayı seviyorsa düğününüzün daha sorunsuz geçeceğini de belirtiyor.

Leave A Reply