Örgütsel Psikolog İş Yaşamı Psikolojisi İpuçlarını Paylaşıyor İnsanların Fazlaca Yararlı Buldukları (83 Gönderi)

0

[ad_1]

Çağdaş organizasyonlarda tükenmişliğin (can sıkıntısıyla beraber) en yaygın işyeri hastalıklarından biri olduğu bir sır değil. Aslen, bu son araştırma, insan kaynakları liderlerinin %95’inin çalışan tükenmişliğinin işgücünü elde tutmayı sabote ettiğini kabul ettiğini buldu. Bundan dolayı, bir iş teklifini kabul etmeden ilkin süratli işgücü devrine karşı dikkatli olun.

Bilhassa uzun süredir yapıyorsak yada tüm meslektaşlarımız aynı gemideyse, uzun saatler emek harcamayı yada aşırı stres altında olmayı normalleştirmek kolay olabilir. İş-yaşam dengeniz bozulur ve her gün, yarın gelene kadar zor bela hayatta kalabileceğiniz 24 saatlik sonsuz bir bükücü şeklinde gelir.

Her neyse ki, kendinizi bu sefaletten kurtarmanın yolları var ve Adam Grant yitik ruhlarımıza yardım etmek için burada. Örgütsel psikolog ve fazlaca satan yazar, daha iyi bir emek verme yaşamının anahtarları hakkında tavsiyeler paylaşıyor. “Hayatınızın dörtte birini işte geçiriyorsunuz. Bunun tadını çıkarmalısın!” Grant podcast’inde diyor.

Ayrıca, Grant’in Instagram’ı, işinizi evcilleştirmek ve içinde başarı göstermiş olmak için göz açıcı ipuçları, püf noktaları ve bilgelik ısırıklarıyla dolu gerçek bir gömü kutusu ve 1,5 milyon takip edeni, bunun hepimizin gereksinim duyduğu içerik türü bulunduğunu kanıtlıyor.

Daha çok data: AdamGrant.net | Instagram | heyecan | Linkedin | Feysbuk

Leave A Reply