Hususi Bildirimler ve Sessize Alma Süreleri


Telegram’ın 2022 baharındaki ikinci güncellemesi, bir takım coşku verici yeni bilhassa beraber çıktı. Hususi bildirimlerden ek animasyonlu emojilere kadar hepimiz için bir şeyler var.

Mart ayında gösterilen son olarak Telegram güncellemesi, kullananların indirmelerini yönetmelerine ve önceliklendirmelerine, belgeleri paylaşmalarına, medya albümlerini göndermeden ilkin tekrardan düzenlemelerine ve bir kanalı bir TV istasyonuna dönüştürmelerine olanak tanıyan yeni özellikler getirdi.

GÜNÜN YAPILAN VİDEOSU

Son olarak güncelleme ile Telegram ile daha da fazlasını yapabileceksiniz. İşte yeni Telegram’da bulmayı bekleyebileceğiniz tüm temel özellikler.

1. Sohbetler için Hususi Bildirim Sesleri

Telegram artık bir sohbetten herhangi bir kısa ses dosyasını yada sesli mesajı alıp bir bildirim tonuna yada uyarıya dönüştürmenize izin veriyor. Bu dosyalar kaydedildikten sonrasında bildirim sesleri ve ikazlar olarak kullanabilirsiniz. Bu Telegram tonları platformlar içinde çalışır ve kullanımı parasızdır.

Dosyalar 5 saniyeden kısa ve 300 KB boyutundan fazla olmamalıdır. Ek olarak, Bildirim ve Sesler ayarlarınızı kullanarak daha çok ton ekleyebilir ve sesleri bireysel ve grup sohbetleri için özelleştirebilirsiniz.


2. Hususi Sessize Alma Süreleri

Acımasız Telegram bildirimlerinden bıktınız mı? Artık mesajlarınızın ne kadar süreyle sessizde kalacağını özelleştirmek için daha çok seçeneğiniz var. Bu, birkaç dakikadan birkaç aya kadar değişebilir.

Hususi bir sessize alma süresiyle, ayarladığınız süre sona erene kadar sessiz bildirimler alacaksınız. Bunu istediğiniz süre geri alabilir yada tekrardan yapabilirsiniz.

3. Android’de Geliştirilmiş Fotoğraf İçinde Fotoğraf Modu

Bu son güncelleme ile artık Android cihazınızda daha iyi bir fotoğraf içinde fotoğraf deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz. Android’deki oynatıcı penceresinin kenarları yuvarlatılmış yeni bir tasarıma haizdir ve yakınlaştırmak ve dokunmak için sıkıştırmanıza olanak tanır. X kapatmak.

Geliştirilmiş fotoğraf içinde fotoğraf özelliği, iOS, macOS ve masaüstündeki Telegram uygulamalarında çalışır. Bu yeni eklentinin keyfini otomatikman çıkarabilmeniz için iPhone’da fotoğraf içinde fotoğraf modunun iyi mi ayarlanacağını aslına bakarsanız ele aldık.

4. iOS’ta İyileştirilmiş Bildiri Çevirisi

iOS’ta uygulama içi tercüme, son olarak Telegram güncellemesine kadar bir çok süre hedefi kaçırdı. Artık Android uygulamasıyla aynı şekilde çalışabilir, ek olarak platform daha çok dil için destek ilave ederek toplamı 19’a çıkardı.

Bir metin mesajına dokunduğunuzda, Çevir düğmesi görünecektir. Akıcı olduğunuz dilleri hariç tutabilirsiniz. Sadece, bir çok Telegram kullanıcısı yanlışlıklar bildiriyor.

Belirli bir süre sonrasında herhangi bir sohbeti temizlemek için artık yeni otomatik silme işlevini kullanabilirsiniz. Oldukça temiz, değil mi?

Adından da anlaşılacağı şeklinde, belirlenen süre dolduğunda sohbetteki tüm mesajlar kaybolacaktır. Gizliliği çoğaltmak ve uzun konuşmalardan meydana gelen dağınıklığı azaltmak için bu özellikten yararlanabilirsiniz. Bu, Telegram’ın kaybolan mesajlar özelliğine benzer.

6. Yönlendirilen Mesajlara Yanıtı Sola Kaydırın

Herhangi bir mesajı yanıtlamak için tek yapmanız ihtiyaç duyulan sola kaydırmak ve Telegram, yanıtınıza metnin bir önizlemesini ekleyecektir. Üstüne dokunmak sizi orijinal mesaja geri götürecektir.

Artık aynı şeyi Telegram’da iletilen mesajlarla da yapabilirsiniz. Yönlendirilen bir mesajı yanıtlamak için sola kaydırmanız yeterlidir. Ek olarak, anonimliğini korumak istiyorsanız gönderenin adını yada medya başlıklarını gizleyebilirsiniz. Bu sırada etkileşimli emojilerin iyi mi kullanılacağını da öğrenebilirsiniz.

Mesajları yanıtlamak için sola kaydırma ilk kez 2015 senesinde Telegram tarafınca tanıtıldı. Artık WhatsApp dahil olmak suretiyle değişik mesajlaşma uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yeni Telegram’dan Daha Fazlasını Bekleyin

Yeni Telegram, söyleşi mesajlaşma uygulamaları söz mevzusu olduğunda çıtayı yükselten olanaklar ve yeni kabiliyetlerle doludur. Bazı kullanıcılar aslına bakarsanız sorunları bildiriyor olsa da, Telegram ekibinin bu hataları en kısa sürede düzelteceğini umuyoruz.

Telegram’ı ister iş, ister iş yada eğlence için kullanın, son olarak güncellemelerle bundan daha fazlasını elde edebilirsiniz. Ve Telegram’dan en iyi şekilde yararlanmanın ek yollarını arıyorsanız, sunmuş olduğu bazı kıymetli özelliklere göz atmak isteyebilirsiniz.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy