Polonya’ya 2 füze düştü: NATO uçakları havalandı

(*2*)Ukrayna sınırında bulunan Polonya’ya bağlı bir kasaba olan Przewodów’a 2 tane roket düştü. Polonya Başbakanı, Ulusal Güvenlik ve Dış İlişkiler Komitesini acil toplantıya çağırdı. CIA’den füzelerin Rusya’ya ilişik olduğu bilgisi yapılmış oldu.

Abone ol

Polonya medyasında yer edinen haberlere gore, bölgede şiddetli bir patlama yaşandı. Ülkenin Ukrayna sınırında bulunan Przewodow köyüne deposu bilinmeyen bir yerden düşen füze sebebiyle iki şahıs yaşamını yitirdi.

Hükümet sözcüsü Piotr Müller, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, “Başbakan Morawiecki, Ulusal Güvenlik Komitesi’ni acil olarak toplantıya çağırdı” ifadesini kullandı.

Müller, toplantının detaylarına ilişkin data paylaşmadı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy de Rusya’nın bugün ülke çapında çoğunlukla enerji altyapısına yönelik 85 füze saldırısı düzenlediğini açıklamıştı.

Polonya Hükümeti Basın Sekreteri Piotr Müller: “Acil durumla bağlantılı olarak, Başbakan Morawiecki, Ulusal Güvenlik ve Müdafa Sorunları Komitesi’nin bir toplantıya çağrılması emrini verdi.

2 KİŞİ ÖLDÜ

Üst düzey ABD yetkilisi, Polonya’ya Rus füzelerinin düştüğünü ve iki kişinin öldüğünü doğruladı. Üst düzey ABD yetkilisi, Polonya’ya Rus füzelerinin düştüğünü ve iki kişinin öldüğünü doğruladı. Polonya NATO’ya müracaat etmeye hazırlanıyor.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy